Data publikacji:

Top5 zestawów Xbox One dla dzieci

Najciekawsze zestawy z konsolą dla najmłodszych.

Maj to miesiąc, który rodzicom drugoklasistów kojarzy się przede wszystkim z pierwszą komunią i związaną z uroczystością otoczką, a także prezentami. Do lamusa powoli odchodzą podarunki, takie jak zegarek, łańcuszek, czy rower, a coraz częściej daje się dzieciom w prezencie najprzeróżniejsze gadżety. Dużą popularnością cieszą się konsole do gier, między innymi Xbox One. Z myślą o osobach, które nadal zastanawiają się nad komunijnym podarunkiem lub prezentem na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych zestawów z konsolą i grami dla najmłodszych.

Xbox One to ruch

Pierwszy z proponowanych zestawów składa się z konsoli o pojemności 500 GB, kontrolera Kinect oraz gier Sports Rivals, Dance Central i Zoo Tycoon. Wszystkie trzy wspierają Kinect, który pozwala na grę przy pomocy gestów i ruchów ciała. Sports Rivals oferuje sześć dyscyplin sportowych, w których można zmierzyć się z przyjaciółmi - piłkę nożną, tenisa, wyścigi skuterów wodnych, strzelanie do celu, wspinaczkę i kręgle. Dance Central pozwoli dziecku wytańczyć się za wszystkie czasy, także z drugą osobą, a Zoo Tycoon opiekować się zwierzętami.

Dla fanów piłki nożnej

Z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Microsoft przygotował specjalny zestaw, w którym oprócz konsoli Xbox One znajdziemy również grę FIFA 16 i kod dający dostęp do usługi Xbox Live Gold przez trzy miesiące. Zaletą zestawu jest to, że FIFA 16 pozwala na wspólną grę maksymalnie czterem graczom, o ile posiada się wystarczającą liczbę kontrolerów.

Dla amatorów wyścigów

Zestaw jest wart uwagi z trzech powodów. Po pierwsze, w jego skład wchodzi limitowana edycja konsoli i kontrolera. Po drugie, urządzenie wyposażone jest w dysk o pojemności 1 TB, czyli dwukrotnie większej niż wszystkie opisywane tutaj zestawy. Po trzecie, w pudełku znajdziemy Forzę Motorsport 6, która uważana jest za jedną z najlepszych gier wyścigowych obecnej generacji konsol. Minusem zestawu jest to, że Forza nie pozwala na lokalną rozgrywkę w więcej osób.

Zestaw Mocy

W skład zestawu wchodzą konsola Xbox One o pojemności 500 GB, kontroler Kinect, kod dający dostęp do usługi Xbox Live Gold przez trzy miesiące i kompletną Sagę Gwiezdnych Wojen. Jeżeli Wasze dziecko zakochało się w Przebudzeniu Mocy, zestaw pozwoli mu poznać również starsze części. Z kolei trzymiesięczny dostęp do konta Gold umożliwi zbudowanie małej biblioteki gier.

Klocki LEGO

Nie ma chyba dziecka, które nie lubi klocków LEGO, dlatego zestaw przypadnie do gustu wszystkim, dzieciom i dorosłym. Dołączona do niego gra LEGO The Movie opiera się na wielokrotnie nagradzanym filmie animowanym z 2014 roku i należy do serii popularnych produkcji dla dzieci przygotowanych przy współpracy duńskiej firmy. Gra pozwoli przeżyć jeszcze raz wielką przygodę Emmeta i zebranej przez niego drużyny, również z przyjaciółmi, przy jednej konsoli.

Autor: Dawid Sych