Tegoroczna gala The Game Arwards stoi pod znakiem Death Stranding. Produkcja Hideo Kojimy otrzymała najwięcej nominacji, w tym do najlepszej gry roku.
Lista wszystkich nominowanych gier z podziałem na kategorie przedstawia się następująco:
Game of the Year:• Control (Remedy/505 Games)
• Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
• Super Smash Bros. Ultimate (Bandai-Namco/Sora/Nintendo)
• Resident Evil 2 (Capcom/Capcom)
• Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)
• The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)
Best Action Game:• Apex Legends (Respawn/EA)
• Astral Chain (Platinum Games/Nintendo)
• Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
• Devil May Cry 5 (Capcom/Capcom)
• Gears 5 (The Coalition/Xbox Game Studios)
• Metro Exodus (4A Games/Deep Silver)
Best Action/Adventure Game:• Borderlands 3 (Gearbox/2K)
• Control (Remedy/505 Games)
• Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
• Resident Evil 2 (Capcom)
• The Legend of Zelda: Link's Awakening (Grezzo/Nintendo)
• Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)
Best Role Playing Game:• Disco Elysium (ZA/UM)
• Final Fantasy XIV (Square Enix)
• Kingdom Hearts III (Square Enix)
• Monster Hunter World: Iceborne (Capcom)
• The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)
Best Strategy Game:• Age of Wonders: Planetfall (Triumph Studios/Paradox)
• Anno 1800 (Blue Byte/Ubisoft)
• Fire Emblem: Three Houses (Intelligent Systems/Koei Tecmo/Nintendo)
• Total War: Three Kingdoms (Creative Assembly/Sega)
• Tropico 6 (Limbic Entertainment/Kalypso Media)
• Wargroove (Chucklefish)
Best Sports/Racing Game:• Crash Team Racing Nitro-Fueled (Beenox/Activision)
• DiRT Rally 2.0 (Codemasters)
• eFootball Pro Evolution Soccer 2020 (PES Productions/Konami)
• F1 2019 (Codemasters)
• FIFA 20 (EA Sports)
Best Fighting Game:• Dead or Alive 6 (Team Ninja/Koei Tecmo)
• Jump Force (Spike Chunsoft/Bandai Namco)
• Mortal Kombat 11 (NetherRealm/WBIE)
• Samurai Showdown (SNK/Athlon)
• Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco/Sora/Nintendo)
Best Family Game:• Luigi's Mansion 3 (Next Level Games/Nintendo)
• Ring Fit Adventure (Nintendo EPD/Nintendo)
• Super Mario Maker 2 (Nintendo EPD/Nintendo)
• Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco/Sora/Nintendo)
• Yoshi's Crafted World (Good-Feel/Nintendo)
Games for Impact:• Concrete Genie (Pixelopus/SIE)
• Gris (Nomada Studio/Devolver)
• Kind Words (Popcannibal)
• Life is Strange 2 (Dontnod/Square Enix)
• Sea of Solitude (Jo-Mei Games/EA)
Best Independent Game:• Baba Is You (Hempuli)
• Disco Elysium (ZA/UM)
• Katana ZERO (Askiisoft/Devoler)
• Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna)
• Untitled Goose Game (House House/Panic)
Fresh Indie Game:• Disco Elysium (ZA/UM)
• Gris (Nomada Studio)
• My Friend Pedro (DeadToast Entertainment)
• Outer Wilds (Mobius Digital)
• Slay the Spire (Mega Crit)
• Untitled Goose Game (House House)
Best Mobile Game:• Call of Duty: Mobile (TiMi Studios/Activision)
• GRINDSTONE (Capybara Games)
• Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)
• Sky: Children of Light (Thatgamecompany)
• What the Golf? (Tribland)
Best VR/AR Game:• Asgard's Wrath (Sanzaru Games/Oculus Studios)
• Blood & Truth (SIE London Studio/SIE)
• Beat Saber (Beat Games)
• No Man's Sky (Hello Games)
• Trover Saves the Universe (Squanch Games)
Best Multiplayer Game:• Apex Legends (Respawn/EA)
• Borderlands 3 (Gearbox/2K)
• Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
• Tetris 99 (Arika/Nintendo)
• Tom Clancy's The Division 2 (Massive Entertainment/Ubisoft)
Best Ongoing Game:• Apex Legends (Respawn)
• Destiny 2 (Bungie)
• Final Fantasy XIV (Square Enix)
• Fortnite (Epic Games)
• Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
Best Community Support:• Apex Legends (Respawn/EA)
• Destiny 2 (Bungie)
• Final Fantasy XIV (Square Enix)
• Fortnite (Epic Games)
• Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
Best Game Direction:• Control (Remedy/505 Games)
• Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
• Resident Evil 2 (Capcom/Capcom)
• Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)
• Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna)
Best Narrative:• A Plague Tale: Innocence (Asobo/Focus Home)
• Control (Remedy/505)
• Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
• Disco Elysium (ZA/UM)
• The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)
Best Art Direction:• Control (Remedy/505)
• Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
• Gris (Nomada Studio/Devolver)
• Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)
• Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)
• The Legend of Zelda: Link's Awakening (Grezzo/Nintendo)
Best Score/Music:• Cadence of Hyrule (Brace Yourself Games/Nintendo)
• Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
• Devil May Cry 5 (Capcom)
• Kingdom Hearts III (Square Enix)
• Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)
Best Audio Design:• Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
• Control (Remedy/505)
• Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
• Gears 5 (The Coalition/Xbox Game Studios)
• Resident Evil 2 (Capcom)
• Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)
Best Performance:• Ashly Burch jako Parvati Holcomb (The Outer Worlds)
• Courtney Hope jako Jesse Faden (Control)
• Laura Bailey jako Kait Diaz (Gears 5)
• Mads Mikkelsen jako Cliff (Death Stranding)
• Matthew Porretta jako Dr Casper Darling (Control)
• Norman Reedus jako Sam Porter Bridges (Death Stranding)
Best Esports Game:• Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
• DOTA2 (Valve)
• Fortnite (Epic Games)
• League of Legends (Riot Games)
• Overwatch (Blizzard)
Best Esports Player:• Kyle ‘Bugha’ Giersdorf (Immortals, Fortnite)
• Lee ‘Faker’ Sang-hyeok (SK Telecom, League of Legends)
• Luka ‘Perkz’ Perkovic (G2 Esports, League of Legends)
• Oleksandr ‘S1mple’ Kostyliev (Natus Vincere, CSGO)
• Jay ‘Sinatraa’ Won (SF Shock, Overwatch)
Best Esports Team:• Astralis (CS:GO)
• G2 Esports (LOL)
• OG (DOTA2)
• San Francisco Shock (OWL)
• Team Liquid (CS:GO)
Best Esports Coach:• Eric ‘adreN’ Hoag (Team Liquid, CS:GO)
• Nu-ri ‘Cain’ Jang (Team Liquid, LOL)
• Fabian ‘GrabbZ’ Lohmann (G2 Esports, LOL)
• Kim ‘Kkoma’ Jeong-gyun (SK Telecom T1, LOL)
• Titouan ‘Sockshka’ Merloz (OG, DOTA2)
• Danny ‘Zonic’ Sorensen (Astralis, CSGO
Best Esports Event:• 2019 Overwatch League Grand Finals
• EVO 2019
• Fortnite World Cup
• IEM Katowice 2019
• League of Legends World Championship 2019
• The International 2019
Best Esports Host:• Eefje “Sjokz” Depoortere
• Alex “Machine” Richardson
• Paul “Redeye” Chaloner
• Alex “Goldenboy” Mendez
• Duan "Candice" Yu-Shuang
Best Content Creator of Year:• Courage - Jack Dunlop
• Dr. Lupo - Benjamin Lupo
• Ewok - Soleil Wheeler
• Grefg - David Martínez
• Shroud - Michael Grzesiek
Autor: Łukasz Morawski