Data publikacji:

The Game Awards 2019 – poznajcie listę nominowanych gier


Niedługo odbędzie się kolejny plebiscyt, w którym zostaną wybrane najlepsze gry 2019 roku.

the game awards 2019
Tegoroczna gala The Game Arwards stoi pod znakiem Death Stranding. Produkcja Hideo Kojimy otrzymała najwięcej nominacji, w tym do najlepszej gry roku.
Lista wszystkich nominowanych gier z podziałem na kategorie przedstawia się następująco:

Game of the Year:
•    Control (Remedy/505 Games)
•    Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
•    Super Smash Bros. Ultimate (Bandai-Namco/Sora/Nintendo)
•    Resident Evil 2 (Capcom/Capcom)
•    Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)
•    The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)

Best Action Game:
•    Apex Legends (Respawn/EA)
•    Astral Chain (Platinum Games/Nintendo)
•    Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
•    Devil May Cry 5 (Capcom/Capcom)
•    Gears 5 (The Coalition/Xbox Game Studios)
•    Metro Exodus (4A Games/Deep Silver)

Best Action/Adventure Game:
•    Borderlands 3 (Gearbox/2K)
•    Control (Remedy/505 Games)
•    Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
•    Resident Evil 2 (Capcom)
•    The Legend of Zelda: Link's Awakening (Grezzo/Nintendo)
•    Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)

Best Role Playing Game:
•    Disco Elysium (ZA/UM)
•    Final Fantasy XIV (Square Enix)
•    Kingdom Hearts III (Square Enix)
•    Monster Hunter World: Iceborne (Capcom)
•    The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)

Best Strategy Game:
•    Age of Wonders: Planetfall (Triumph Studios/Paradox)
•    Anno 1800 (Blue Byte/Ubisoft)
•    Fire Emblem: Three Houses (Intelligent Systems/Koei Tecmo/Nintendo)
•    Total War: Three Kingdoms (Creative Assembly/Sega)
•    Tropico 6 (Limbic Entertainment/Kalypso Media)
•    Wargroove (Chucklefish)

Best Sports/Racing Game:
•    Crash Team Racing Nitro-Fueled (Beenox/Activision)
•    DiRT Rally 2.0 (Codemasters)
•    eFootball Pro Evolution Soccer 2020 (PES Productions/Konami)
•    F1 2019 (Codemasters)
•    FIFA 20 (EA Sports)

Best Fighting Game:
•    Dead or Alive 6 (Team Ninja/Koei Tecmo)
•    Jump Force (Spike Chunsoft/Bandai Namco)
•    Mortal Kombat 11 (NetherRealm/WBIE)
•    Samurai Showdown (SNK/Athlon)
•    Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco/Sora/Nintendo)

Best Family Game:
•    Luigi's Mansion 3 (Next Level Games/Nintendo)
•    Ring Fit Adventure (Nintendo EPD/Nintendo)
•    Super Mario Maker 2 (Nintendo EPD/Nintendo)
•    Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco/Sora/Nintendo)
•    Yoshi's Crafted World (Good-Feel/Nintendo)

Games for Impact:
•    Concrete Genie (Pixelopus/SIE)
•    Gris (Nomada Studio/Devolver)
•    Kind Words (Popcannibal)
•    Life is Strange 2 (Dontnod/Square Enix)
•    Sea of Solitude (Jo-Mei Games/EA)

Best Independent Game:
•    Baba Is You (Hempuli)
•    Disco Elysium (ZA/UM)
•    Katana ZERO (Askiisoft/Devoler)
•    Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna)
•    Untitled Goose Game (House House/Panic)

Fresh Indie Game:
•    Disco Elysium (ZA/UM)
•    Gris (Nomada Studio)
•    My Friend Pedro (DeadToast Entertainment)
•    Outer Wilds (Mobius Digital)
•    Slay the Spire (Mega Crit)
•    Untitled Goose Game (House House)

Best Mobile Game:
•    Call of Duty: Mobile (TiMi Studios/Activision)
•    GRINDSTONE (Capybara Games)
•    Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)
•    Sky: Children of Light (Thatgamecompany)
•    What the Golf? (Tribland)

Best VR/AR Game:
•    Asgard's Wrath (Sanzaru Games/Oculus Studios)
•    Blood & Truth (SIE London Studio/SIE)
•    Beat Saber (Beat Games)
•    No Man's Sky (Hello Games)
•    Trover Saves the Universe (Squanch Games)

Best Multiplayer Game:
•    Apex Legends (Respawn/EA)
•    Borderlands 3 (Gearbox/2K)
•    Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
•    Tetris 99 (Arika/Nintendo)
•    Tom Clancy's The Division 2 (Massive Entertainment/Ubisoft)

Best Ongoing Game:
•    Apex Legends (Respawn)
•    Destiny 2 (Bungie)
•    Final Fantasy XIV (Square Enix)
•    Fortnite (Epic Games)
•    Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Best Community Support:
•    Apex Legends (Respawn/EA)
•    Destiny 2 (Bungie)
•    Final Fantasy XIV (Square Enix)
•    Fortnite (Epic Games)
•    Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Best Game Direction:
•    Control (Remedy/505 Games)
•    Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
•    Resident Evil 2 (Capcom/Capcom)
•    Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)
•    Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna)

Best Narrative:
•    A Plague Tale: Innocence (Asobo/Focus Home)
•    Control (Remedy/505)
•    Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
•    Disco Elysium (ZA/UM)
•    The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)

Best Art Direction:
•    Control (Remedy/505)
•    Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
•    Gris (Nomada Studio/Devolver)
•    Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)
•    Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)
•    The Legend of Zelda: Link's Awakening (Grezzo/Nintendo)

Best Score/Music:
•    Cadence of Hyrule (Brace Yourself Games/Nintendo)
•    Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
•    Devil May Cry 5 (Capcom)
•    Kingdom Hearts III (Square Enix)
•    Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)

Best Audio Design:
•    Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
•    Control (Remedy/505)
•    Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
•    Gears 5 (The Coalition/Xbox Game Studios)
•    Resident Evil 2 (Capcom)
•    Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)

Best Performance:
•    Ashly Burch jako Parvati Holcomb (The Outer Worlds)
•    Courtney Hope jako Jesse Faden (Control)
•    Laura Bailey jako Kait Diaz (Gears 5)
•    Mads Mikkelsen jako Cliff (Death Stranding)
•    Matthew Porretta jako Dr Casper Darling (Control)
•    Norman Reedus jako Sam Porter Bridges (Death Stranding)

Best Esports Game:
•    Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
•    DOTA2 (Valve)
•    Fortnite (Epic Games)
•    League of Legends (Riot Games)
•    Overwatch (Blizzard)

Best Esports Player:
•    Kyle ‘Bugha’ Giersdorf (Immortals, Fortnite)
•    Lee ‘Faker’ Sang-hyeok (SK Telecom, League of Legends)
•    Luka ‘Perkz’ Perkovic (G2 Esports, League of Legends)
•    Oleksandr ‘S1mple’ Kostyliev (Natus Vincere, CSGO)
•    Jay ‘Sinatraa’ Won (SF Shock, Overwatch)

Best Esports Team:
•    Astralis (CS:GO)
•    G2 Esports (LOL)
•    OG (DOTA2)
•    San Francisco Shock (OWL)
•    Team Liquid (CS:GO)

Best Esports Coach:
•    Eric ‘adreN’ Hoag (Team Liquid, CS:GO)
•    Nu-ri ‘Cain’ Jang (Team Liquid, LOL)
•    Fabian ‘GrabbZ’ Lohmann (G2 Esports, LOL)
•    Kim ‘Kkoma’ Jeong-gyun (SK Telecom T1, LOL)
•    Titouan ‘Sockshka’ Merloz (OG, DOTA2)
•    Danny ‘Zonic’ Sorensen (Astralis, CSGO

Best Esports Event:
•    2019 Overwatch League Grand Finals
•    EVO 2019
•    Fortnite World Cup
•    IEM Katowice 2019
•    League of Legends World Championship 2019
•    The International 2019

Best Esports Host:
•    Eefje “Sjokz” Depoortere
•    Alex “Machine” Richardson
•    Paul “Redeye” Chaloner
•    Alex “Goldenboy” Mendez
•    Duan "Candice" Yu-Shuang

Best Content Creator of Year:
•    Courage - Jack Dunlop
•    Dr. Lupo - Benjamin Lupo
•    Ewok - Soleil Wheeler
•    Grefg - David Martínez
•    Shroud - Michael Grzesiek