Data publikacji:

Projekt 007. Kiedy premiera? Jakie wymagania? Zapowiedzi i przecieki

Jesteś ciekawy, kiedy na rynku pojawi się najnowsza gra twórców Hitmana, czyli Projekt 007? W dzisiejszym artykule znajdziesz zbiór wszystkich zapowiedzi, przecieków i informacji dotyczących premiery, które do tej pory ujrzały światło dzienne. Jakie są wymagania sprzętowe do gry? Czego możemy się spodziewać? Czekamy na jedną grę czy kilka? Dowiedz się, jakimi informacjami dysponujemy na temat gry z Jamesem Bondem, która niebawem ma pojawić się na rynku.
Projekt 007

Projekt 007 – premiera

Początkowo premierę przewidywano na 2023 rok, jednak aktualnie można usłyszeć coraz więcej pogłosek, że zostanie ona przełożona na 2025 rok. Do tej pory nie podano oficjalnej daty premiery, a twórcy gry milczą. Wnioski związane z przesunięciem premiery wyciągnięto z opublikowanego przez markę raportu finansowego, według którego włodarze firmy nie spodziewają się większych obrotów niż do tej pory, przynajmniej do marca 2025 roku. Firma może do tego czasu odnotować nawet drobne spadki, które spowodowane będą brakiem nowych premier.

Co mówią deweloperzy o Projekt 007?

Można jednak spodziewać się, że kiedy pozycja w końcu wejdzie na rynek, będzie to ogromny sukces. Twórcy zaznaczają, że kluczowy w tym projekcie będzie nie zarobek, a rozwój marki – zależy im na jakości produkcji, a nie tym, by jak najszybciej ujrzała ona światło dzienne. W czasie wywiadu jeden z deweloperów IO wspomniał, że nietrudno byłoby wyobrazić sobie, że Projekt 007 mógłby stać się trylogią. Oczywiście to żadna zapowiedź, jednak ta wypowiedź obrazuje podejście twórców do produkcji gry – deweloperzy nie spieszą się, tworzą ją dokładnie i w sposób przemyślany. Na stronie IO można znaleźć informacje o tym, że Projekt 007 to jak na razie wyłącznie tytuł roboczy.

Jak mają wyglądać rozgrywki w Projekt 007?

Projekt 007 ma być jedną z najbardziej ambitnych produkcji IO. Niektórzy mówią, że będzie podobny do Hitmana i odniesie taki sam sukces. Oprócz projektu 007 spółka pracuje aktualnie również nad Project Dragon. Na pewno kluczowa będzie dobrze rozwinięta dynamika gry, akcja i przygoda, co właściwie nie powinno dziwić z uwagi na jej tematykę. Widok będziemy mieć z trzeciej osoby, co pozytywnie wpłynie na rozgrywki – większość osób zgodzi się, że przy strzelankach oraz grach, w których konieczne jest ciągłe skradanie się, to właśnie taki widok jest najbardziej komfortowy.
Będą dialogi, fabularyzacja i zależność akcji od działań, które podejmiemy w czasie rozgrywki. W internecie krąży już trailer wydany przez IO Interactive. Właściwie nie ma w nim żadnych szczegółów dotyczących fabuły, ale pokazuje, w jaki sposób porusza się obraz, na którego podstawie możemy domniemywać, jaka będzie mechanika gry. Zapoznaje nas również z jej przyszłym logotypem. Wiemy na pewno (ponieważ tę informację zdradzili sami twórcy gry), że nie będzie to adaptacja filmów, a całkowicie coś nowego – można zatem spodziewać się wciągających wielogodzinnych rozgrywek i multum zaskoczeń. Wygląd Bonda z gry nie będzie wzorowany na żadnym z aktorów.

Wymagania sprzętowe – Projekt 007

Co na nas czeka w Projekt 007? Twórcy z pewnością nie zrezygnują z oddania graczowi możliwości kreatywnego rozwiązywania problemów i długich, ale interesujących zadań do wykonania. Gra ma być związana z początkami kariery słynnego agenta. Naszym zadaniem będzie doprowadzenie Jamesa Bonda do uzyskania statusu 007. Walka w scenariuszu będzie odbywać się wręcz, ale także na odległość – co jest dobrym wyborem nie tylko z uwagi na specyfikę głównego bohatera. Do tej pory wszystkie adaptacje Bonda w grach wyłącznie strzelały, a tutaj czeka na nas powiew świeżości. Gra przeznaczona będzie prawdopodobnie na PC, PS5 oraz XBOX X|S. Konkretne wymagania sprzętowe nie zostały sformułowane, ale zapewne wystarczy komputer lub konsola.

Czym charakteryzowała się poprzednia gra od IO?

Aktualnie konsumenci są wciąż zachwyceni trylogią Hitmana, czyli grą, która opowiada o Agencie 47 – łysym, płatnym zabójcy z wytatuowanym kodem kreskowym w okolicach głowy. Ten jest małomówny i intrygujący, a całe zawiązanie akcji rozpoczyna się w szpitalu, z którego musi uciec. Fabuła nawiązuje do nieetycznych badań genetycznych, tworzenia zabójców i egzekucji, natomiast główny bohater jest chłodną i zdystansowaną postacią.
Hitman 2 to sequel, z rozbudowanym gameplayem i kilkoma różnymi ścieżkami do wyboru. W trójce gameplay znacząco się nie zmienił, ale bohater otrzymał nowe możliwości w zakresie poruszania się oraz broni. Tym razem możemy walczyć nawet kijem baseballowym czy bronią białą. Scenariusz trzyma w napięciu i zachęca do odkrywania kolejnych kart przez całą trylogię, niezależnie od etapu, na którym się znajdujemy.

Za co uwielbia się Hitmana?

Hitman to gra, która w odczuciu graczy jest całkiem realistyczna. Ma rozbudowany gameplay i doskonale dopracowane lokacje – wszystkie są całkowicie różne i oferują odmienny klimat. Do wyboru są trzy poziomy trudności, które według większości graczy są wręcz idealnie wyważone i dopasowane rozgrywki. Zadania można wykonywać w sposób nieszablonowy, a dla żądnych przygód czeka sporo misji pobocznych.
Ścieżek do wyboru jest dużo, a najnowsza gra jest świetną kontynuacją fabuły z poprzednich części. Postaci jest sporo, a ich działania są oparte na systemach sztucznej inteligencji, co jeszcze zwiększa frajdę z gry. Na mapach można odblokowywać skróty, a nawet tworzyć pomysłowe pułapki. Jeżeli Projekt 007 będzie przynajmniej tak dobry jak Hitman, zapowiada się jedna z najlepszych gier kolejnych lat!
Zdjęcie: Envato Elements.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!