Data publikacji:

Project Mara. Kiedy premiera? Jakie wymagania? Zapowiedzi i przecieki

Project Mara to najnowszy projekt świetnie znanego brytyjskiego studia Ninja Theory, odpowiadającego za gry takie jak Hellblade: Senua’s Sacrifice, Heavenly Sword, DMC: Devil May Cry i Enslaved: Odyssey to the West. Tytuł, który ma być psychologicznym horrorem, został zapowiedziany w formie krótkiego zwiastuna na początku 2020 roku. Dowiedzmy się zatem, co planują twórcy i kiedy należy spodziewać się premiery gry.
projektmara
Szczegóły na temat Project Mara są okryte w tej chwili tajemnicą. Znamy jednak tematykę gry, a także kierunek jaki chcą obrać deweloperzy. Jak sami twierdzą, gra jest dla twórców jednym wielkim eksperymentem oraz szansą na rozwinięcie pomysłów i tematów, którymi zainteresowali się podczas pracy nad Hellblade: Senua’s Sacrifice. Project Mara skupiać ma się na realistycznym przedstawieniu poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym oraz cierpienia, jakie dotyka między innymi chorych na schizofrenię.
Przedstawiciele Ninja Theory zapewniają przy tym, że nie podchodzą lekko do tematu i jego reprezentacja zostanie opata na rzeczywistych przeżyciach i relacjach niektórych członków zespołu, a także na głębokich studiach tematów związanych z psychologią i psychiatrią. W pracy nad grą pomagać mają także eksperci, lekarze oraz naukowcy. Razem z Ninja Theory mają oni także zajmować się, w ramach zainicjowanego projektu The Insight Project, próbą stworzenia wirtualnych narzędzi terapeutycznych dla osób dotkniętych różnymi typami schorzeń psychicznych.
W trakcie rozgrywki w Project Mara, gracze mają doznać między innymi realistycznie przedstawionego niepokoju, paranoi oraz dysocjacji. Główną bohaterką jest tytułowa Mara, zdezorientowana kobieta, które według zwiastuna, jest obiektem badań klinicznych. Jak sama twierdzi w filmie, „sama nie wiem, co jest prawdziwe, a co nie”. W postać wcieli się aktorka Melina Juergens, która gra Senuę w serii Hellblade.
Dopóki nie zobaczymy większej ilości materiałów, na razie trudno spekulować na temat mechaniki gry, a także jej długości. Niewykluczone, że będziemy mieli do czynienia z jedną z najbardziej oryginalnych produkcji ostatnich lat. Jeżeli wierzyć trailerowi, twórcy nie będą oszczędzać na oprawie graficznej, która już teraz jest niezwykle intrygująca i fotorealistyczna.

Project Mara – premiera i platformy sprzętowe

Od czasu przejęcia Ninja Theory przez Xbox Games Studios w 2018 roku, deweloper stał się jednym z najważniejszych producentów związanych z Microsoftem, a jego kolejny nadchodzący projekt, a więc Senua's Saga: Hellblade II. jest intensywnie promowany przez firmę, jako jeden z flagowych xboksowych hitów. Jest więc pewne, że Project Mara ukaże się wyłącznie na konsolach Xbox (najpewniej jedynie Xbox Series X|S) oraz komputerach PC (Steam i Microsoft Store).
Kiedy należy się spodziewać premiery Project Mara? Twórcy oficjalnie nie przestawiają na razie żadnej, nawet przybliżonej daty. Na pewno nastąpi ona już po debiucie Hellblade II, oznacza to, że gry powinniśmy spodziewać się w 2024 lub 2025 roku. Dodajmy, że zgodnie z polityką Microsoftu, tytuł zostanie udostępnione już pierwszego dnia wszystkim osobom posiadającym subskrypcję Xbox Game Pass.
Zdjęcie: mat. prasowe