Data publikacji:

Programy do projektowania kuchni, czyli jaki program do projektowania kuchni wybrać

O tym, że kuchnia to serce domu, nie trzeba nikogo przekonywać. Urządzając ją, warto więc zadbać o to, żeby była nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. Niestety samodzielne zaplanowanie tego, jakie elementy mają się w niej znaleźć, bywa trudne. Czy jednak oznacza to, że musimy korzystać z drogich usług profesjonalnego projektanta? Jak się okazuje, niekoniecznie. Alternatywą są programy do projektowania kuchni, które pozwolą nam stworzyć wymarzony projekt samodzielnie. Co więcej, za wiele z nich nie musimy nawet zapłacić. Sprawdźmy więc, z których narzędzi warto skorzystać.
Programy do projektowania kuchni
Aplikacja do projektowania kuchni nie jest nowym rozwiązaniem. Projektanci i architekci korzystali z podobnych narzędzi już od dawna. Od kilku lat jednak moda na darmowy projekt kuchni, który stworzymy sami, staje się coraz popularniejsza. Nie ma w tym nic dziwnego.
Nie tylko oszczędzamy pieniądze, które musielibyśmy zapłacić profesjonaliście, ale również możemy zadbać o to, że nasza kuchnia będzie dokładnie taka, jak sobie to wymarzyliśmy, a przy tym wygodna i funkcjonalna. Dzieje się tak dlatego, że większość narzędzi pozwalających stworzyć projekt kuchni online oferuje nam możliwość wykonania wizualizacji pomieszczenia w 3D, co pozwala sprawdzić, jak w rzeczywistości będą sprawdzać się zaplanowane przez nas rozwiązania. 

Darmowy program do projektowania kuchni

Większość z nas ma już swój pomysł na kuchnię, potrzebuje jedynie potwierdzenia, że nasze pomysły sprawdzą się w praktyce i będą dobrze się ze sobą łączyć. W takiej sytuacji warto postawić na darmowe programy do projektowania kuchni, które są dobrym narzędziem, by sprawdzić swoje pomysły. Oferuje je obecnie wiele sklepów z wyposażeniem do domu, takich jak np. IKEA, choć nie tylko.
Darmowe programy do projektowania kuchni są dostępne również niezależnie od sieci sklepowych i znajdziemy w nich wyroby różnych producentów, co pozwala nam znacznie bardziej zadbać o szczegóły projektu, a jednocześnie ułatwia późniejsze zakupy mebli, materiałów wykończeniowych i akcesoriów. Poznajmy więc darmowe programy do projektowania kuchni, z których skorzystać może każdy z nas. 
Jednym z najbardziej polecanych rozwiązań dla osób, które chcą wykonać darmowy projekt kuchni, jest bez wątpienia Power Net +. To intuicyjne, proste rozwiązanie, za pomocą którego zaprojektujemy nie tylko kuchnię, ale również inne wnętrza w swoim domu. Wyróżnia się dostępnością nie tylko w wersji online, ale również CD. Jego zaletą jest możliwość wyboru nie tylko mebli, ale również np. płytek ceramicznych. 
Ciekawą propozycją dla osób, które chcą wykonać projekt kuchni online, jest również AutoDesk Homestyler. To prosty program, w którym projektowanie kuchni opieramy na upuszczaniu na makietę 3D wybranych przez nas elementów. Jego niewątpliwą zaletą jest bogaty wybór gotowych elementów dostępnych u czołowych producentów mebli i wyposażenia.

Wizualizacja kuchni – postaw na płatne rozwiązania

Osoby, którym zależy na tym, by ich projekt był jak najbardziej profesjonalny, oraz chcą mieć szeroki wybór możliwości zmian i wyboru rozwiązań, mogą postawić na płatne programy do projektowania kuchni. Ich oferta jest naprawdę szeroka, o czym przekonać możemy się, odwiedzając stronę Ceneo.pl. Wśród szczególnie polecanych programów do projektowania kuchni oraz innych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu wymienić możemy między innymi oprogramowanie do projektowania mebli PaletteCAD, aplikację do projektowania kuchni PRO 100 czy CAD Decor PRO.
Zdjęcie: stokkete/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo