Data modyfikacji:

Premiery gier - czerwiec 2019

W naszym zestawieniu najciekawszych premier gier 2019 roku przyszedł czas na czerwcowe tytuły. Sprawdźcie, które gry warto kupić przed wakacjami.
Poniżej przygotowaliśmy propozycje nowości z czerwca. Tytuły, które pojawią (lub pojawiły) się w innych miesiącach, znajdziecie w specjalnym artykule, gdzie zamieściliśmy kalendarz premier gier 2019.

Premiery gier w czerwcu 2019

  • Octopath Traveler PC
  • Bloodstained: Ritual of the Night
  • Steel Division 2
  • Crash Team Racing Nitro-Fueled
  • F1 2019
  • The Sinking City
  • Super Mario Maker 2

OCTOPATH TRAVELER

Japońska gra RPG, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli Nintendo Switch. Po niecałym roku od premiery, dzieło studia Silicon Studio Corporation zostało przeniesione na komputery osobiste. Octopath Traveler to produkcja zrobiona w starym stylu, która czerpie garściami z takich klasyków, jak Chrono Trigger, czy 16-bitowe odsłony Final Fantasy. Premiera gry na PC została zaplanowana na 7 czerwca 2019 roku.

BLOODSTAINED: RITUAL OF THE NIGHT

Dwuwymiarowa platformówka, za którą odpowiada Koji Igarashi znany przede wszystkim z serii Castlevania. Bloodstained: Ritual of the Night reprezentuje podgatunek gier znany jako metroidvania. Produkcję można ukończyć w pojedynkę, lecz istnieje także opcja gry w kooperacji. Ciekawostką jest to, że głos antagoniście użyczył David Hayter – wcześniej przez lata dubbingował Snake'ów z serii Metal Gear Solid. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 18 czerwca 2019 roku. Wersja na Switch zadebiutuje 25.06 br.

CRASH TEAM RACING NITRO-FUELED

Activision od jakiegoś czasu regularnie przygotowuje remake’i kultowych gier z pierwszego PlayStation. Otrzymaliśmy już Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Spyro Reignited Trilogy, a teraz przyszła kolej na odświeżenie świetnego Crash Team Racing z 1999 roku. Produkcja stawia na zwariowane wyścigi gokartów, którymi sterujemy przy pomocy bohaterów wykreowanych ponad dwadzieścia late temu przez Naughty Dog. Premiera gry na PS4, Switch i XONE została zaplanowana na 21 czerwca 2019 roku.

F1 2019

Kolejna odsłona popularnej serii gier wyścigowych od studia Codemasters Software. W najnowszej części znajdziecie aktualne pojazdy i zespoły. Dla Polaków atrakcją z pewnością będzie powrót Roberta Kubicy. Oprócz tego, twórcy wprowadzili możliwość wzięcia udziału w mistrzostwach klasy Formuła 2. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 28 czerwca 2019 roku.

STEEL DIVISION 2

Steel Division 2 to wojenny RTS, którego akcja została osadzona w czasach II Wojny Światowej. Tym razem gracze będą mieli okazję wziąć udział w Operacji Bagration z 1944 roku. Stronami konfliktu w tym sporze były ZSRR i Polska oraz III Rzesza, Rumunia i Węgry. Ocenia się, że podczas ofensywy radzieckiej wojska Wehrmachtu odniosły największa klęskę w historii wojny. Premiera gry na PC zaplanowana na 20 czerwca 2019 roku.

SUPER MARIO MAKER 2

Pierwsza odsłona Super Mario Maker została wydana na konsoli Nintendo WiiU, gdzie cieszyła się sporym powodzeniem wśród graczy. Twórcy postanowili wydać ulepszoną kontynuację na Switcha. Sequel ma oferować jeszcze więcej funkcji, a całość będziemy mogli obsługiwać dzięki bardziej intuicyjnemu interfejsowi. Premiera gry na Switch została zaplanowana na 28 czerwca 2019 roku.

THE SINKING CITY

Proza H.P. Lovecrafta jest niezwykle wdzięcznym materiałem na gry komputerowe. Niestety do tej pory niewielu producentom udało się wykorzystać potencjał drzemiący w powieściach i opowiadaniach Samotnika z Providence. Studio Frogwares po raz kolejny (po Sherlock Holmes: Przebudzenie) próbuje podjąć się opowiedzenia niepokojącej historii z szaleństwem oraz Przedwiecznymi w roli głównej. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 27 czerwca 2019 roku.

Autor: Łukasz Morawski