Data publikacji:

Plecak gamingowy: jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Plecak gamingowy to niezbędne akcesorium dla graczy, którzy chcą jak najlepiej zabezpieczyć swojego laptopa przed uszkodzeniami. Na rynku są dostępne setki modeli, które oferują rozmaite rozwiązania - na co jednak szczególnie zwrócić uwagę? Jaki plecak gamingowy wybrać, aby był najbardziej praktyczny? 

Polecamy: Fotel gamingowy do 400 zł

plecak gamingowy

Zalety korzystania z plecaka gamingowego

Warto podkreślić, że odpowiednio dobrany do potrzeb plecak gamingowy niesie ze sobą wiele korzyści i jest inwestycją na lata. Plecaki dla graczy mają zwykle dużą pojemność dzięki czemu, oprócz zabezpieczenia laptopa, można umieścić w nich inny przydatny ekwipunek, bez obawy o zniszczenie. Dodatkowo jest to akcesorium, z którego można także korzystać w szkole lub na studiach. Świetnie także nada się do przechowywania sprzętu innego niż laptop, na przykład tabletu lub konsoli.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka gamingowego?

Przed dokonaniem wyboru, dobrze jest określić swoje preferencje, które nieco zawężą pole poszukiwań. Poniżej przedstawiamy poradnik, na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy plecak gamingowy.

Pojemność 

Wybór plecaka jest uzależniony od przekątnej posiadanego laptopa, najpopularniejsze są projektowane na wielkość 15,6 cala, jednak nawet posiadacze sprzętów o przekątnej 17,3 cala znajdą coś dla siebie. Istnieją także uniwersalne plecaki, które zapewniają ochronę wszystkim laptopom, niezależnie od ich wielkości. Dla posiadaczy kilku laptopów o różnych przekątnych, takie rozwiązanie wydaje się najbardziej praktyczne.

Ilość przegród

Większa ilość przegród przekłada się na funkcjonalność, plecaki zaopatrzone w dodatkowe kieszenie bez problemu zabezpieczą, oprócz laptopa, pozostałe elementy, takie jak myszka, ładowarka, słuchawki, pendrive, ale także książki, tablet itd. Jak łatwo się domyślić, przekłada się to na wagę plecaka - fani lekkiego ekwipunku powinni postawić na proste plecaki z niewielką ilością przegród.

Wykonanie i jakość

Głównym zadaniem plecaka gamingowego jest ochrona sprzętu - musi on być wykonany z wysokiej jakości materiałów, zabezpieczających laptopa zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz, na przykład przed czynnikami atmosferycznymi. Aby zminimalizować ryzyko rozerwania plecaka, warto zdecydować się na usztywniane, jednak minusem jest ich mniejsza pakowność. Dla osób, które dużo podróżują, dobrym dodatkiem do plecaka gamingowego są zabezpieczenia przed kradzieżą, na przykład ukryte zamki.

Warto także pomyśleć o sobie i zwrócić uwagę na elementy zabezpieczające kręgosłup oraz na to, czy materiały mające styczność z ciałem są przewiewne - znacznie zwiększa to komfort użytkowania.

Marka

Warto zaufać popularnym na rynku markom oferującym plecaki gamingowe, bowiem zwykle stawiają one na wysoką jakość produktów i wytrzymałość, które gwarantują wieloletnie użytkowanie. Dodatkowo przed zakupem można zapoznać się z opiniami konsumentów, które mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

Cena

To ostatni czynnik, choć często odgrywa decydującą rolę. Ceny plecaków gamingowych wahają się od kilkudziesięciu do nawet tysiąca złotych - każdy powinien znaleźć półkę cenową dla siebie.

Choć dla wielu osób plecak na laptopa może wydawać się zbędnym akcesorium, jest to doskonałe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo podczas przemieszczania się ze sprzętem. Dlaczego warto decydować się na plecaki dedykowane laptopom? Ponieważ zwykłe standardowe torby nie są wyposażone w taki sposób, aby zagwarantować odpowiednią ochronę.

Autor: Bartłomiej Mazurek