Data modyfikacji:

Zapowiedziano WWE 2K23 – miłośnicy wrestlingu mają na co czekać

Cenega, polski wydawca gier 2K, ogłosił, że jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku do sprzedaży trafi kolejna odsłona gry z serii WWE 2K. Tegoroczna edycja zaoferuje kilka nowych trybów zabawy, a do tego uhonoruje wieloletnią karierę Johna Ceny.
Już od dziecka interesowałem się wrestlingiem. Obserwowanie w latach 90. kultowych zmagań Undertakera, Triple H, The Rocka czy Stone Colda była dla mnie niesamowitym przeżyciem. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie są to prawdziwe rozgrywki sportowe, lecz atletyczność zawodników, ich zaangażowanie oraz niebezpieczne sztuczki do dzisiaj robią na mnie spore wrażenie. Dlatego też od czasu do czasu chętnie sięgam po gry wideo traktujące o wrestlingu.
 Z zapowiedzi Cenegi wynika, że w nową produkcję przyjdzie nam zagrać już niedługo, ponieważ premiera WWE 2K23 odbędzie się już 17 marca bieżącego roku. Trzy dni wcześniej tytuł będzie można ograć w ramach wczesnego dostępu. Gra dostępna będzie na komputerach osobistych (platforma Steam), konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Za produkcję ponownie odpowiada ekipa Visual Concepts, która zajmuje się tą marką już od 2019, tworząc ją jednocześnie z cyklem NBA 2K.
Na okładce WWE 2K23 w tym roku znalazło się miejsce na Johna Cenę – kultowego wrestlera, który od dobrych kilku lat doskonale radzi sobie również w przemyśle filmowym i telewizyjnym. Najbardziej zasłynął z takich produkcji, jak „Legion samobójców: The Suicide Squad”, „Szybcy i wściekli 9” i „Peacemaker”. Zanim jednak Cena został aktorem, wcześniej mógł pochwalić się ciekawą karierą sportową. To właśnie jej zostanie poświęcony jeden z trybów gry w WWE 2K23, który ma być swoistym interaktywnym dokumentem, dającym możliwość przeżycia najważniejszych momentów z jego zapaśniczej kariery.
Studio Visual Concepts planuje również wypuścić tryb WarGames, w trakcie którego będziemy mogli wziąć udział w bardzo widowiskowych pojedynkach w formacie „trzech na trzech” lub „czterech na czterech”. Ponadto powrócą takie rodzaje zabawy, jak MyGM, MyFACTION oraz MyRISE, z jakimi mieliśmy do czynienia już w poprzedniej części.
Zdjęcie: materiały prasowe Cenega
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.