Data modyfikacji:

XIII ponownie zachwyca? Remake doczeka się wielu zmian

Pod koniec czerwca bieżącego roku otrzymaliśmy informację, że studio PlayMagic planuje wprowadzić masę zmian w remake’u kultowej XIII. Właśnie zadebiutował zwiastun wersji na PlayStation 5, który dokładnie pokazuje, jakie modyfikacje wprowadzono w oprawie wizualnej oraz gameplayu.
XIII
Z wielką niecierpliwością wyczekiwałem premiery odświeżonej wersji XIII, ponieważ jestem dużym fanem oryginału. Niestety dzieło studia PlayMagic pozostawiało wiele do życzenia, zarówno jeśli chodzi o decyzje w sprawie oprawy wizualnej (brakowało wielu komiksowych wstawek), jak i fatalny stan techniczny. Grę oczywiście można było przejść, lecz wiele rzeczy tutaj nie działało, łącznie ze sztuczną inteligencją przeciwników. Na szczęście twórcy nie złożyli broni i dalej walczą o to, żeby ich dzieło stało się produktem wartym wydania pieniądzy.
Już 13 września bieżącego roku XIII Remake otrzyma bardzo dużą aktualizację, która ma za zadanie wyeliminowanie wszystkich największych błędów oraz wprowadzenie wielu zmian w warstwie audiowizualnej. Producent nie tylko poprawi oprawę dźwiękową, ale także odświeży soundtrack oraz ma w planach modyfikację grafiki, żeby była jak najbardziej zbliżona do pierwowzoru – ma więc powrócić więcej komiksowych wstawek. Patch sprawi również, że tytuł będzie działał w sześćdziesięciu klatkach na sekundę na konsolach nowej generacji. Zresztą, zobaczcie jak „nowa” XIII działa i wygląda na PlayStation 5:
Wraz z nową aktualizacją, do sprzedaży trafi XIII Remake w wersji na konsolę Nintendo Switch. Przypominam, że gra pierwotnie zadebiutowała 10 listopada 2020 roku na komputerach osobistych oraz platformach PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy potrzebowali trochę czasu, żeby naprawić swoje błędy, ale cóż… lepiej późno, niż wcale. Aczkolwiek nadal bazujemy wyłącznie na obietnicach zespołu PlayMagic, a ostatecznie i tak może się okazać, że łatka niewiele pomogła. Trzymam kciuki, żeby było inaczej!
Zdjęcie: materiały prasowe PlayMagic
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.