Data modyfikacji:

Wyciekła data premiery Star Wars Jedi: Survivor i wymagania sprzętowe

Osoby obsługujące platformę Steam prawdopodobnie zbyt szybko podzieliły się z graczami informacją odnośnie premiery drugiej odsłony Star Wars Jedi. Co prawda informacja zniknęła już z karty produktu, ale śmiało można zakładać, że była ona jak najbardziej właściwa. Zobaczcie, kiedy można spodziewać się debiutu gry studia Respawn Entertainment.
star wars jedi
Pierwsza część Star Wars Jedi była bardzo przyjemną przygodową grą akcji, która zaczerpnęła sporo rozwiązań z soulsów od studia FromSoftware. Mimo wszystko dzieło Respawn Entertainment mogło pochwalić się własną tożsamością i ciekawym przedstawieniem uniwersum Gwiezdnych Wojen. Produkcja odniosła spory sukces, dlatego nic dziwnego, że Electronic Arts zleciło twórcom rozpoczęcie prac nad kontynuacją. O samej produkcji wiemy już całkiem sporo, jednakże do tej pory twórcy nie zdradzili  daty premiery. Zrobił to za nich ktoś inny.
Otóż na platformie Steam przez chwilę można było zobaczyć informację odnośnie daty premiery Star Wars Jedi: Survivor. Gracze z ustawionym polskim językiem mogli zobaczyć, że gra trafi do sprzedaży 16 marca 2023 roku, natomiast na anglojęzycznej wersji strony było podane, że produkcja zadebiutuje dzień wcześniej. Aktualnie nie ma już wzmianki o dacie premiery, a w jej miejsce wskoczyło „Wkrótce dostępne”. Wychodzi więc na to, że w sklepie firmy Valve ktoś się ewidentnie pospieszył z ujawnieniem terminu. Niewykluczone, że ten zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas gali The Game Awards, która odbędzie się w nocy z czwartku na piątek.
Zanim pracownicy Steama zorientowali się, że coś jest nie tak, na karcie produktu można było również znaleźć dane dotyczące wymagań sprzętowych Star Wars Jedi: Survivor. Te informacje także zostały skasowane, ale na szczęście udało mi się je wcześniej spisać. Według przecieku, dzieło Respawn Entertainment uruchomimy na następujących sprzętach:

Minimalne wymagania:

 • Procesor: Intel Core i7-7700K / AMD Ryzen 5 1400
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 580 (8 GB VRAM)
 • Miejsce na dysku: 130 GB
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Rekomendowane wymagania:

 • Procesor: Intel Core i5-11600K / AMD Ryzen 5 5600X
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2070 / AMD Radeon RX 6700 XT (8 GB VRAM)
 • Miejsca na dysku: 130 GB
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Oczywiście pamiętajcie, że zarówno data premiery, jak i wymagania sprzętowe nie zostały jeszcze potwierdzone przez twórców i wydawcę gry, dlatego należy podchodzić do nich z lekkim niedowierzaniem. Nie zdziwię się jednak, gdy za kilka dni powyższe rewelacje zostaną potwierdzone przez Electronic Arts.
  Zdjęcie: materiały prasowe Respawn Entertainment
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.