Data publikacji:

Tactics Ogre: Reborn – zapowiedziano remaster legendarnego taktycznego RPG

Firma Square Enix oficjalnie zapowiedziała grę Tactics Ogre: Reborn, remaster legendarnego taktycznego RPG, który zadebiutował w 1995 roku na konsoli SNES. Produkcja ukaże się 11 listopada równocześnie na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch oraz PC. Tytuł zaoferuje poprawioną oprawę graficzną oraz liczne zmiany w systemach rozgrywki, z których część wprowadzona została przez port gry z 2010 roku, stworzony z myślą o przenośnej konsolce PSP.
Tactics Ogre: Reborn oferuje rozbudowaną kampanię fabularną w pełnym intryg świecie fantasy. Historia zostanie przedstawiona w formie przerywników filmowych i scen dialogowych, które po raz pierwszy zostaną w pełni zdubbingowane. Gracze mogą liczyć na klasyczny turowy system walki. Podczas walk przeprowadzanych na tradycyjnych dwuwymiarowych mapach przedstawionych z widoku izometrycznego dowodzimy wieloosobową drużyną wojowników posiadających wiele zróżnicowanych klas postaci.
Każda z jednostek awansuje i zdobywa nowa umiejętności, od nas zależy jednak to, z których z nich skorzysta, a także jaki ekwipunek zabierze ze sobą na pole bitwy. Twórcy podkreślają, że znacząco poprawili AI przeciwników, dzięki czemu starcia będą jeszcze bardziej emocjonujące. Podobnie jak w wersji z PSP, gracze będą mogli jednak przewijać swoje akcje, by naprawiać popełnione błędy. Nowością jest też całkowicie nowa orkiestrowa ścieżka muzyczna.