Data publikacji:

Premiery komiksów – październik 2022

Interesujecie się komiksami i chcecie dowiedzieć się, jakie premierowe albumy zadebiutują w Polsce w tym miesiącu? W takim razie koniecznie zapoznajcie się z przygotowaną przeze mnie listą najciekawszych komiksów października. Fani DC i Marvela nie będą rozczarowani.
komiksy październik 2022
Polski rynek komiksów z roku na roku robi się coraz większy, o czym może świadczyć chociażby to, że co miesiąc do sprzedaży trafia cała masa premierowy tytułów oraz liczne wznowienia klasycznych opowieści. Żeby choć trochę ograniczyć poniższą listę, skupiłem się na premierach komiksów Marvela, DC oraz albumach powiązanych w jakiś sposób z grami wideo.
Wszystkie komiksy znajdziecie na Ceneo.pl:

Lista komiksów z października 2022 roku

 • DC Black Label. Sandman. Ulotne życia – tom 7 (12.10)
 • Marvel Deluxe. Elektra i Wolverine – Odkupienie (12.10)
 • Uniwersum DC. Stan przyszłości – Superman (26.10)
 • Uniwersum DC. Batman Knightfall: Krucjata Mrocznego Rycerza – tom 3 (26.10)
 • DC Black Label. Lucyfer – Dziki gon – tom 3 (26.10)
 • Marvel. Conan Barbarzyńca – Kraina Lotosu (26.10)
 • Marvel Fresh. Strażnicy Galaktyki – Bez wiary – tom 2 (26.10)
 • Marvel Fresh. Savage Avengers – tom 1 (26.10)
 • Marvel Classic. Ultimate Spider-Man – tom 12 (26.10)
 • Marvel Classic. Punisher Epic Collection – Krąg krwi (26.10)
 • Marvel Classic. Ultimate X-Men – tom 5 (26.10)
 • Star Wars. Piloci TIE (26.10)

Najważniejsze premiery komiksów w październiku 2022 roku

Jak widać na powyższym zestawieniu, miłośnicy komiksów Marvela będą w tym miesiącu wyjątkowo rozpieszczeni. Nie dosyć, że do sprzedaży trafią dwa komiksy z serii Marvel Fresh, to na dodatek będziemy mogli kupić aż trzy albumy z klasycznymi opowieściami.
Zdecydowanie najciekawiej w tym przypadku zapowiada się „Punisher Epic Collection”, które pozwoli spojrzeć na przygody tego antybohatera, z jakimi mogliśmy mieć już do czynienia w latach 80. ubiegłego wieku. Warto również mieć na uwadze komiksowe przygody Conana stworzone przez twórców współpracujących z Marvelem. Poprzednie tomy były ciekawe, więc i tym razem może być dobrze.
Wielbiciele Mrocznego Rycerze koniecznie muszą dodać do swojej kolekcji kolejny tom „Batman Knightfall”. W tym albumie Bruce Wayne musi poradzić sobie ze złamanym kręgosłupem, zaś w strój tytułowego bohatera wchodzi niejaki Jean-Paul Valley, który nie do końca radzi sobie z powierzonym zadaniem. Fantastyczna opowieść, będą prawdziwą komiksową klasyką.
Osoby, które mają już za sobą serial „Sandman” na Netfliksie z pewnością ucieszą się z faktu premiery kolejnego tomu komiksu opowiadającego o tym bohaterze. Oczywiście w sprzedaży można znaleźć już ten album, lecz tutaj mamy do czynienia z nową linią wydawniczą w eleganckim wydaniu (twarda oprawa), która wystartowała w ubiegłym roku.
Zdjęcie: materiały prasowe Egmont
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.