Data modyfikacji:

CD Projekt potwierdza – powstanie aż PIĘĆ nowych gier z uniwersum Wiedźmina

Polski producent w końcu postanowił uchylić rąbka tajemnicy odnośnie nadchodzących projektów studia. Okazuje się, że CD Projekt RED nie zamierza porzucać swoich sprawdzonych marek, tylko będzie kontynuował swoją przygodę z Wiedźminem. Poznajcie szczegóły tej rewelacji!
Nowe gry w świecie Wiedźmina
Twitter zapłonął, kiedy na oficjalnym profilu relacji inwestorskich Grupy CD Projekt pojawiła się seria wpisów (a raczej infografik) poświęcona przyszłości takich marek, jak Wiedźmin oraz Cyberpunk. W tym miejscu skupimy się na tej pierwszej serii, ponieważ to właśnie jej poświęcono najwięcej miejsca. Wydawca potwierdził, że w kolejnych latach do sprzedaży trafi aż pięć projektów osadzonych w tym uniwersum, lecz tylko za trzy z nich będzie bezpośrednio odpowiadał CD Projekt RED.
Twórcy oryginalnej trylogii Wiedźmina z Geraltem w roli głównej oficjalnie przymierzają się do przygotowania kolejnych trzech gier w tym świecie, które mają zadebiutować w ciągu najbliższych sześciu lat. Do projektów zostanie zaangażowany zespół składający się z ponad stu pięćdziesięciu pracowników, a każdy z tytułów ma być grą z segmentu AAA. Pierwsza odsłona nowej trylogii ma być nowym rozdziałem dla całej serii, dlatego prawdopodobnie nie wcielimy się w Geralta, tylko zupełnie nową postać. Niewykluczone, że pojawi się kreator bohaterów.
Kolejną potwierdzoną produkcją jest Project Canis Majoris (nazwa robocza). Będzie to kolejny RPG w uniwersum Wiedźmina, skupiający się na rozgrywce dla pojedynczego gracza. W tym przypadku prace zostaną zlecone innemu deweloperowi, w którym mają się również znajdować osoby pracujące już wcześniej nad najpopularniejszą marką CD Projekt RED. Niestety na ten moment nie wiadomo, o jakiego producenta może chodzić, ani kiedy trafi do sprzedaży.
Ostatnią grą ujawnioną przez Grupę CD Projekt jest Sirius (nazwa robocza). Za ten projekt będzie w głównej mierze odpowiadała ekipa The Molasses Flood (CDP RED ma pełnić rolę wsparcia), a jej zadaniem jest stworzenie produkcję oferującą rozgrywkę wieloosobową. W tym dziele mają jednak pojawić się także zadania i fabuła dla trybu single player. Zarówno Sirius, jak i pozostałe projekty (w tym główna trylogia) zostaną oparte o silnik graficzny Unreal Engine 5.
Na koniec warto także dodać, że Grupa CD Projekt poinformowała, że ich główne studio ma również w planach stworzenie produkcji, która nie zostanie osadzona w uniwersum Wiedźmina i Cyberpunka 2077, tylko zaoferuje całkowicie nowe doświadczenie. Projekt nosi nazwę kodową Hadar i tak naprawdę tylko tyle o nim wiadomo na ten moment.
Zdjęcie: materiały prasowe CD Projekt RED
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.