Data modyfikacji:

Nowa wersja Counter-Strike może zostać zapowiedziana już wkrótce

Według przecieków pochodzących ze sprawdzonego źródła, Valve przygotowuje się do wypuszczenia nowej wersji gry Counter-Strike: Global Offensive, niezwykle popularnej sieciowej strzelanki, która jest świetnie znana wszystkim fanom e-sportu. Pogłoski wspominają również o tym, że firma ma udostępnić graczom wersję beta tytułu jeszcze w tym miesiącu.
Jedną z poszlak wskazujących na rychłe nadejście nowego Counter-Strike’a jest najnowsza wersja sterowników graficznych Nvidii. W ich plikach znajdziemy bezpośrednie odwołania do Counter-Strike: Global Offensive 2 i Counter-Strike 2. Odświeżona produkcja ma być zbudowana na silniku Source Engine 2 i jeżeli wierzyć plotkom, prace nad nią trwają już od dłuższego czasu. Najświeższa edycja Source’a ma nie tylko wprowadzić wsparcie dla nowych efektów graficznych, ale przede wszystkim poprawić znacząco wydajność Counter-Strike'a na najsłabszych komputerach stacjonarnych i laptopach.
Wielu fanów wierzy jednak, że Counter-Strike: Global Offensive 2 będzie nie tylko prostą konwersją gry na nowy silni i spodziewa się bardziej interesujących nowinek, zmieniających rozgrywkę lub wprowadzających wcześniej niewidziane elementy. Source Engine 2 oficjalnie został zapowiedziany w 2015 roku i w tej chwili napędza dwie inne gry Valve, chodzi oczywiście o DOTA 2 i Half-Life: Alyx.
Zdjęcie: mat. prasowe.