Data publikacji:

Gran Turismo 7 – twórcy udostępniają nową, darmową zawartość

Dzieło studia Polyphony Digital zadebiutowało kilka miesięcy temu i cały czas cieszy się zainteresowaniem wśród graczy. Studio próbuje więc dotrzymać tempa swoim użytkownikom, próbując ich zatrzymać przy sobie na dłużej za sprawą aktualizacji, która dodaje do gry nową zawartość. Sprawdźcie, jakie atrakcje zaserwowali nam tym razem twórcy Gran Turismo 7.
Nie da się ukryć, że jeśli twórcom zależy na wydłużeniu żywota swojej Gran Turismo 7, to muszą kusić graczy bezpłatną zawartością. Trzy dni temu zadebiutowała aktualizacja oznaczona numerkiem 1.17, która nie tylko wprowadziła szereg poprawek w rozgrywce, ale także dodała parę bonusów dedykowanych rozgrywce dla pojedynczego gracza, choć oczywiście z części z nich można korzystać również podczas rozgrywek online.
Zdecydowanie najważniejszą nowością było wprowadzenie kolejnego prawdziwego toru – osadzonego na terenie Stanów Zjednoczonych Watkins Glen International. Trasa oferuje ponad pięć kilometrów długości, ma jedenaście zakrętów do zaliczenia, a najdłuższa prosta wynosi 560 metrów. Warto dodać, że najładniejsze kadry z toru trafiły również do trybu Scapes, gdzie gracze mogą cykać własne fotografie, ustawiając na planszach pojazdy, dostosowując oświetlenie itp.
Na tym nie koniec atrakcji - aktualizacja 1.17 wprowadziła do Gran Turismo 7 trzy dodatkowe pojazdy. Mowa o takim klasyku, jak Ford Roadster z 1932 roku oraz dwóch autach od firmy Suzuki – V6 Escudo Pikes Peak Special ’98 oraz Vision Gran Turismo (Gr.3 Version). Oprócz tego twórcy przygotowali trzy dodatkowe karty menu w trybie Café, zachęcające do kompletowania samochodów takich producentów, jak Toyota, Honda oraz Mazda.
Zespół Polyphony Digital nie omieszkał również zmodyfikować niektórych elementów gameplayu oraz usprawnić działania różnych trybów. Dzięki aktualizacji 1.17 w końcu można swobodnie obracać kamerą podczas korzystania z kamery pościgowej oraz jeszcze lepiej skonfigurować opcje kierownicy gamingowej. Dokładny opis wszystkich zmian znajdziecie na oficjalnej stronie gry.
Przypominam, że produkcja trafiła do sprzedaży 4 marca 2022 roku. Dzieło studia Polyphony Digital dostępne jest wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tym tytule, to zapraszam was do zapoznania się z moją recenzją Gran Turismo 7.
Zdjęcie: materiały prasowe Polyphony Digital