Data publikacji:

Geralt zaliczy kolejny crossover w grach wideo

Studio CD Projekt RED doskonale wie, jak sprawić, żeby gracze nie zapomnieli o ich ulubionych bohaterach. Nie dosyć, że w grudniu trzecia odsłona Wiedźmina zadebiutuje na konsolach nowej generacji, to na dodatek już na początku przyszłego roku Geralt i kilku innych bohaterów pojawią się w grze sieciowej Lost Ark.
11 lutego 2022 roku zadebiutowała darmowa produkcja Lost Ark, za którą odpowiada koreańskie studio Tripod. Projekt może pochwalić się sporym budżetem, ponieważ światowym wydawcą gry jest Amazon Games. Tam gdzie są duże pieniądze, są też duże możliwości, czego najlepszym dowodem może być najnowszy crossover z marką polskiego studia CD Projekt RED. Aktualizacja Lost Ark x The Witcher jest już dostępna dla Koreańczyków, natomiast użytkownicy z pozostałych krajów otrzymają do niej dostęp dopiero na początku przyszłego roku. Twórcy wspominają o styczniu, lecz konkretny termin nie został jeszcze ujawniony.
W nadchodzącym dodatku użytkownicy będą świadkami tajemniczego wiru, który przerwie uroczystości na pięknej wyspie. Nie znamy na ten moment przebiegu wydarzeń, ale pewne jest to, że wraz z wirem do uniwersum Lost Ark trafią kultowe postacie z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, jak Geralt, Ciri, Yennefer, Triss oraz Jaskier. Do dyspozycji graczy zostanie ponadto oddana zupełnie nowa mapa, a także specjalnie przygotowane na tę okazje wydarzenia. Producent przygotuje również elementy kosmetyczne powiązane z marką studia CD Projekt RED, a także doda do gry nowe blizny do personalizacji, karty, struktury wiedzy, emotikony oraz wiele więcej.
To nie jest pierwsza sytuacja, w której postacie z growej serii Wiedźmin występują w innych grach. Po raz pierwszy Geralta z Rivii mogliśmy zobaczyć w innym projekcie, gdy w 2018 roku stał się jedną z grywalnych postaci w bijatyce Soul Calibur VI. Następnie protagonista zaliczył crossover w Monster Hunter: World, Daemon X Machina oraz w niewielkiej grze mobilnej AFK Arena. Lost Ark będzie więc kolejnym przystankiem tego bohatera w świecie gier wideo. Jeśli natomiast chodzi o dzieło Tripd Studios, to przypominam, że zagracie w nie wyłącznie na komputerach osobistych.
Zdjęcie: materiały prasowe Tripod Studios
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.