Data modyfikacji:

Far Cry 5 otrzymało aktualizację na PS5 i XSX

Z okazji piątych urodzin gry, studio Ubisoft postanowiło przygotować wersję dedykowaną konsolom nowej generacji. Co więcej, nie musimy czekać na aktualizację, ponieważ ta zadebiutowała już dzisiaj! Sprawdźcie, w jaki sposób Far Cry 5 został dostosowany do PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
far cry 5
Piata odsłona Far Cry’a zadebiutowała 27 marca 2018 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez graczy i recenzentów, o czym mogą świadczyć średnie ocen w serwisie Metacritic, które wahają się od 78/100 do 82/100 na podstawie kilkudziesięciu ocen. Produkcja doczekała się też kilku fabularnych rozszerzeń, choć te nie zostały przyjęte już tak entuzjastycznie. Mimo wszystko podstawowa wersja gry w dalszym ciągu jest bardzo atrakcyjnym tytułem do sprawdzenia.
Jeżeli z jakichś powodów nie mieliście jeszcze okazji zagrać w to dzieło Ubisoftu, to teraz macie ku temu doskonałą okazję. 16 marca bieżącego roku Far Cry 5 otrzymał specjalną aktualizację, która przystosowuje grę do standardów konsol nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X, dzięki czemu na nowych platformach nie trzeba już grać w trybie wstecznej kompatybilności.
Ubisoft wykorzystał tę okazję, żeby delikatnie ulepszyć swoje dzieło – od teraz na sprzętach Sony i Microsoftu w Far Cry 5 można zagrać w natywnej rozdzielczości 4K osiągając przy tym stabilne sześćdziesiąt klatek na sekundę. Muszę przyznać, że z tego powodu, aż mam ochotę, żeby ponownie usiąść do tego dzieła, aby znowu poczuć klimat amerykańskiej prowincji opanowanej przez sektę religijną.
Warto dodać, że aktualizacja jest darmowa dla wszystkich posiadaczy pudełkowego oraz cyfrowego wydania gry. Twórcy nie przygotowali specjalnych fizycznych wydań Far Cry 5 na PlayStation 5 i Xbox Series X. Wystarczy więc, że kupicie egzemplarze na poprzednią generację konsol i przed uruchomieniem gry pobierzecie najnowszego patcha. A gdybyście zastanawiali się, czy produkcja przypadnie wam do gustu, to już za kilka dni będziecie mogli przetestować Far Cry 5 zupełnie za darmo!
Ubisoft zapowiedział, że w dniach pomiędzy 23 a 27 marca ich produkcja będzie dostępna do pobrania bez żadnych opłat – dotyczy to wszystkich platform, łącznie z komputerami osobistymi. Oczywiście po tym czasie konieczne będzie posiadanie pełnej wersji Far Cry 5. W ciągu tych kilku dni niewykluczone, że uda wam się ukończyć główny wątek fabularny, ale będziecie musieli robić to w pośpiechu. Przy grze spokojnie można spędzić nawet kilkadziesiąt godzin, zaliczając misje poboczne i dodatkowe wyzwania. Nie mówiąc już o wspólnej zabawie w kooperacji ze znajomymi.
Przy okazji zachęcam również do zapoznania się z naszą recenzją piątej części, a także przeglądem wszystkich gier z serii Far Cry.
Zdjęcie: materiały prasowe Ubisoft
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.