Data modyfikacji:

Elden Ring sprzedaje się jak szalone. Studio ma powody do radości

Wydawcy gry Elden Ring opublikował raport, z którego można dowiedzieć się, do ilu graczy dotarło najnowsze dzieło studia FromSoftware. Wychodzi na to, że produkcja w ogóle nie traci na popularności i cały czas bardzo dobrze się sprzedaje.
elden ring
Choć od premiery Elden Ring nie minęło jeszcze nawet pół roku, to jednak i tak gra może pochwalić się lepszymi zarobkami, niż wiele konkurencyjnych tytułów, które cieszą się popularnością w okolicach premiery, a potem zostają mocno zapomniane. W marcu bieżącego roku FromSoftware chwaliło się, że ich produkcja rozeszła się w dwunastu milionach egzemplarzy.
W ciągu kolejnych dwóch miesięcy udało się sprzedać kolejne sztuki na wszystkie platformy, co aktualnie przekłada się na 13,4 miliona sprzedanych kopii – przynajmniej tak wynika z raportu finansowego przedstawionego przez Bandai Namco. Wychodzi na to, że gra idzie na rekord i może być najlepiej sprzedawanym tytułem w dorobku japońskiego dewelopera.
Najnowsze dzieło studia FromSoftware pojawiło się na półkach sklepowych 25 lutego 2022 roku. Produkcja dostępna jest na komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Więcej o grze możecie dowiedzieć się z mojej recenzji Elden Ring.
Zdjęcie: materiały prasowe FromSoftware