Data publikacji:

Dwie gry indie za darmo w Epic Games Store

W ubiegłym tygodniu firma Epic Games zrobiła nie lada prezent dla swoich użytkowników, ponieważ mogliśmy bezpłatnie pobrać świetną grę Star Wars: Squadrons. Teraz dla zachowania równowagi udostępniono nieco mniejsze tytuły, które jednak powinny przypaść do gustu miłośnikom gier niezależnych.
epic games store
Jeżeli przegapiliście darmowy rzut Star Wars: Squadrons, to jest mi naprawdę przykro, ponieważ dzieło studia Motive, to klasa sama w sobie. Polecam wybrać przede wszystkim wersję na PlayStation 4, bo gra otrzymała pełne wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation Vr – wtedy dopiero jest prawdziwa jazda bez trzymanki. Gdybyście natomiast woleli trochę zaoszczędzić i chcecie polegać na bezpłatnych produkcjach na Epic Games Store, to informuję, że najnowszą paczkę gier możecie pobrać za darmo maksymalnie do 8 grudnia, do godziny 17:00 czasu polskiego. Później tytuły zostaną podmienione na dwa następne.
Pierwszym prezentem od Epic Games jest strategia w klimatach fantasy Fort Triumph. Produkcja zadebiutowała an komputerach osobistych 16 kwietnia 2020 roku, a rok później doczekała się też wersji na konsole poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch). W grze studia CookieByte Entertainment na początku zabawy wybieramy frakcję oraz klasę swojego bohatera, a następnie możemy wziąć udział w wielkiej przygodzie. Rozgrywka inspirowana jest cyklem Heroes of Might & Magic – tutaj również w sposób turowy przemierzamy mapę, natomiast walki z oponentami prowadzimy na specjalnych arenach.
Oprócz For Triumph, w tym tygodniu do konta można również przypisać oryginalny tytuł RPG in a Box, która nie jest typową grą wideo, tylko bardziej rozbudowanym narzędziem służącym do tworzenia własnych produkcji. W dziele Justina Arnolda mamy mnóstwo możliwości do wyboru, począwszy od ustawienia kamera (izometryczna, z oczu bohatera itp.), poprzez projektowanie lokacji, na dialogach i wyborach kończąc. Jeżeli lubicie tego typu projekty, to przy RPG i a Box możecie spędzić wiele, wiele godzin.
Dowiedzieliśmy się również, jakie będą darmowe tytuły w drugim tygodniu grudnia. Epic Games przygotuje dla nas Saints Row IV: Re-Elected oraz Wildcast Gun Machine. Ponadto od 15 grudnia na platformie Epic Games Store będą rozdawane świąteczne prezenty pod postacią gier wideo. Lista produkcji nie została jeszcze ujawniona.
Zdjęcie: materiały prasowe Epic Games
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.