Data modyfikacji:

Najlepsze planszówkowe prezenty pod choinkę

Gra planszowa to kapitalny prezent pod choinkę!

Duże pudełko nie tylko będzie się świetnie prezentowało pod choinką, ale również może przynieść wiele rozrywki nie tylko obdarowanemu ale również i jego znajomym. Jeśli szukacie dobrego tytułu, być może poniższe zestawienie pomoże Wam w wyborze. Poza sugerowaną ceną detaliczną zamieściłem w nim informację na temat najniższej ceny detalicznej na Ceneo.pl wraz z kosztami wysyłki.

DIXIT

Pięknie ilustrowane karty i bardzo przyjemna, rozrywka dla całej rodziny - tak w skrócie można opisać Dixit. Ta francuska gra karciana, sprzedana na całym świecie w ponad 1,5 miliona egzemplarzach, to świetna wariacja na temat prostej gry w skojarzenia. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o grze zapraszam do naszej recenzji. Warto również zauważyć, że gra doczekała się multum dodatków z nowymi kartami, więc jeśli macie już wersję podstawową, bez problemu można ją rozbudować.

Sugerowana cena detaliczna: 119,95 zł

Aktualnie najniższa cena na Ceneo.pl: 81,98 zł

Agricola jest typowym przedstawicielem tzw. "euro games", czyli gier w których postawiono na rywalizację między graczami, okraszając ją tylko prostą, nieingerującą w zasady, fabułą. Tu przyjdzie nam się wcielić w rolę rolnika, który musi dobrze gospodarować swoim obejściem. Trzeba pamiętać, aby wykarmić rodzinę, rozwinąć naszą zagrodę, zakupić pierwsze zwierzęta i przygotować uprawy. Na koniec porównujemy nasz dorobek z innymi graczami, by przekonać się kto zwyciężył. Polski wydawca, wrocławska Lacerta, przygotował do wyboru dwa warianty: rodzinny, o nieco uproszczonych zasadach oraz dla graczy, skierowany do starszych odbiorców.

Sugerowana cena detaliczna: 125 zł (wersja rodzinna)/169 zł (wersja dla graczy)

Aktualnie najniższa cena na Ceneo.pl: 95,48 zł / 125,48 zł

Tytuł przeznaczony raczej dla najmłodszych fanów historii. Seria Timeline to nieskomplikowane gry karciane, w których należy odpowiednio określić następowanie po sobie wydarzeń na posiadanych kartach. Karty ilustrowane są prześlicznymi rysunkami, a sama gra potrafi zaskakująco mocno wciągnąć nie tylko uczniów podstawówki, ale również ich dziadków. Jeśli ten krótki opis dla Was to za mało, zapraszam do naszej recenzji.

Sugerowana cena detaliczna: 59,95 zł

Aktualnie najniższa cena na Ceneo.pl: 44,89 zł

Koncept czerpie pełnymi garściami z tradycyjnych kalambur, dodając do tego element rywalizacji i dając solidny wycisk naszej wyobraźni. Każdy z graczy, po kolei ma przedstawić jakieś hasło, układając odpowiednie znaczniki na planszy. Czy słynna historyczna kobieta, związana z chemią to może Maria Curie-Skłodowska? A może pokazującemu chodziło raczej o samą butelkę, a nie chemię? To rozterki typowe dla gry w Koncept.

Sugerowana cena detaliczna: 99,95 zł

Aktualnie najniższa cena na Ceneo.pl: 69,19 zł

CATAN

Catan to prosta gra ekonomiczna, w której zajmujemy się kolonizacją wyspy. Nieskomplikowane zasady i dużo interakcji podczas handlowania zasobami czynią z tego tytułu świetną propozycję dla rodzin czy grup znajomych. Jeśli interesuje Was obszerniejszy opis samej gry zapraszam do naszej recenzji.

Sugerowana cena detaliczna: 119,90 zł

Aktualnie najniższa cena na Ceneo.pl: 93,39 zł

Świetny tytuł imprezowy, o szybkim tempie, dostarczający dużo emocji. W Kasie i Spluwach wcielamy się w grupę gangsterów, którzy muszą dojść do porozumienia podczas podziału łupu. W ruch idzie broń, więc jest dużo blefowania i mierzenia do siebie z piankowych pistoletów. Niebywale łatwe do wytłumaczenia zasady powodują, że bez problemu do gry wciągniemy naszych "nieplanszowych" znajomych. Więcej informacji możecie znaleźć w naszej recenzji.

Sugerowana cena detaliczna: 129,95 zł

Aktualnie najniższa cena na Ceneo.pl: 89,99 zł 

Strategiczny tytuł bazujący na serii książek pióra George R. R. Martina przeniesie nas w targane wojną domową Westeros. Wcielimy się tu w głowy zwaśnionych rodów znanych ze słynnego serialu HBO i weźmiemy udział w zmaganiach o tytułowy tron. Kapitalna pozycja dla wszystkich kanapowych dyplomatów i strategów, a więcej o niej można przeczytać w naszym opisie.

Sugerowana cena detaliczna: 219,90 zł

Aktualnie najniższa cena na Ceneo.pl: 189,59 zł

Na koniec kolejny tytuł czerpiący z literatury. Dla fanów twórczości H. P. Lovecrafta chyba nie muszę nic dodawać, dla maniaków horroru również. Gra przenosi nas na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, w lata międzywojenne. Wcielamy się tu w role badaczy różnych tajemniczych wydarzeń i eksplorujemy rozmaite lokacje znane z kart powieści Samotnika z Providence. Wszystko po to, aby ustrzec Ziemię przed kolejnym Wielkim Przedwiecznym.

Sugerowana cena detaliczna: 219,00 zł

Aktualnie najniższa cena na Ceneo.pl: 168,40 zł

Autor: Paweł Samborski