Data publikacji:

Najciekawsze premiery drugiego półrocza na PlayStation 4

Masa hitów na horyzoncie.

Podczas tegorocznych targów E3, Sony zaprezentowało masę świetnych tytułów, niestety większość z nich trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym roku. Nie oznacza to jednak, że w najbliższych sześciu miesiącach posiadacze PlayStation 4 nie będą mieli w co grać. Co prawda, liczba produkcji ekskluzywnych nie wygląda rewelacyjnie, ale i tak jest zdecydowanie lepiej niż w przypadku konkurencyjnego Xboksa One. Życzymy przyjemnej lektury!

UNCHARTED: ZAGINIONE DZIEDZICTWO

Czwarta odsłona Uncharted to według mnie absolutne arcydzieło i nie dopuszczam do siebie informacji, jakoby występowały w niej jakiekolwiek błędy. Historia nieustraszonego Nathana Drake'a została definitywnie zakończona, ale na szczęście nie oznacza to finału dla całej serii. Zaginione dziedzictwo początkowo miało być wyłącznie zwykłym fabularnym rozszerzeniem, ale ostatecznie rozrosło się do samodzielnej produkcji. Rozgrywka będzie podobna co w "czwórce", tyle, że tym razem wejdziemy w buty Chloe Frazer, którą poznaliśmy w Pośród Złodziei.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Naughty Dog

Gatunek: Przygodowa gra akcji

Premiera: 23 sierpnia 2017

NI NO KUNI II: REVENANT KINGDOM

Pierwsza odsłona Ni no Kuni została bardzo dobrze przyjęta przez graczy i recenzentów z całego świata, dlatego nic dziwnego, że studio Level 5 postanowiło przygotować kontynuację Wrath of the White Witch. Druga część nosząca podtytuł Revenant Kingdom opowie o losach młodego króla Evana Tildruma, wygnanego z własnego królestwa. Żeby tego było mało, światu grozi bardzo duże niebezpieczeństwo, dlatego protagonista wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi wyrusza w niebezpieczną wędrówkę, w celu zniwelowania zagrożenia. Ni no Kuni II to jRPG w najczystszej postaci, dlatego liczne pojedynki będą przeplatane z rozbudowanymi dialogami.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Level 5

Gatunek: jRPG

Premiera: 10 listopada 2017

 

KNACK 2

Marka Knack stworzona przez Sony Interactive Entertainment miała być jednym z motorów napędowych PlayStation 4. "Jedynka" była delikatnym rozczarowaniem, ale wszystko wskazuje na to, że twórcy wyciągnęli odpowiednie wnioski, dzięki czemu druga odsłona może być znacznie lepsza od poprzedniczki. W Knack 2 ponownie wcielamy się w tytułowego robocika, który za sprawą specjalnych zdolności potrafi absorbować elementy otoczenie. Platformówkę będzie można ukończyć w pojedynkę, ale pojawi się także możliwość zaliczenia fabuły z drugim graczem na jednej konsoli.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Sony

Gatunek: Platformówka

Premiera: 5 września 2017

HORIZON ZERO DAWN: THE FROZEN WILDS

O Horizon Zero Dawn pisałem kilka dni temu w zestawieniu Najlepszych gier pierwszej połowy bieżącego roku, dlatego tutaj również nie mogło zabraknąć mocno wyczekiwanego rozszerzenia fabularnego The Frozen Wilds. Akcja dodatku zostanie osadzona bezpośrednio po finale pierwowzoru i opowie nam o konsekwencjach działań głównej bohaterki. Ponadto, Aloy trafi do nowej, mroźnej krainy zamieszkiwanej przez plemię Banuk. Ukończenie DLC powinno zająć około dziesięć godzin.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Guerilla Games

Gatunek: Przygodowa gra akcji, sandbox

Premiera: grudzień 2017

 

HELLBLADE: SENUA'S SACRIFICE

Studio Ninja Theory ma na swoim koncie takie hity jak DMC: Devil May Cry czy Enslaved: Odyssey to the West, w związku z tym, w nadchodzącym Hellblade można pokładać ogromne nadzieje. Na tę chwilę producent nie zdradza zbyt wielu informacji dotyczących gameplayu, tylko raczy nas świetnie wyreżyserowanymi zwiastunami, przez co Senua's Sacrifice cały czas pozostaje jedną, wielką zagadką. Tytuł skupi się na tytułowej dziewczynie, która wyruszy w niebezpieczną podróż, w celu odzyskania duszy zmarłego kochanka. Brzmi intrygująco, zwłaszcza, że całość zostanie polana nordycko-celtyckim sosem.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Ninja Theory

Gatunek: Hack and slash

Premiera: 8 sierpnia 2017

GRAN TURISMO SPORT

Najnowsza część Gran Turismo będzie pierwszą odsłoną serii, która główny nacisk położy na rozgrywki sieciowe. Gra ma posiadać rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, jednakże to właśnie rywalizacja z innymi użytkownikami ma być trzonem rozgrywki. Dotychczasowa wersja beta, o której pisałem jakiś czas temu, daje nadzieje na udaną produkcję, pomimo kilku archaizmów w gameplayu. Szczerze mówiąc, wątpię, żeby Sport było w stanie przebić jakością Forzę Motorsport, ale na tę chwilę, jest to najlepiej zapowiadająca się gra wyścigowa planowana na 2017 rok na PlayStation 4.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Polyphony Digital

Gatunek: Wyścigi

Premiera: 18 października 2017

 

CALL OF DUTY: WWII

Activision w końcu wysłuchało próśb społeczności, dzięki czemu marka Call of Duty w najnowszej odsłonie powróci do tematyki II Wojny Światowej. Ostatnie epizody nie prezentowały zbyt wysokiej jakości (jak chociażby nieszczęsny Infinite Warfare), ale jest nadzieja, że teraz będzie znacznie lepiej. Udostępniony przez producenta zwiastun napawa optymizmem, zwłaszcza, gdy przymkniemy oko na przekłamania historyczne w trybie multiplayer. Więcej o grze pisałem swego czasu w felietonie "Ryzykowny powrót do korzeni, czyli jak Activision wyciąga Call of Duty z dna".

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Sledgehammer Games

Gatunek: Strzelanka FPP

Premiera: 3 listopada 2017

THE EVIL WITHIN 2

The Evil Within miało przeogromny potencjał, który został niestety zaprzepaszczony przez rozmaite błędy techniczne oraz niezbyt interesujące projekty lokacji. Pomimo tego, grę wspominam bardzo miło, głównie ze względu na psychodeliczną atmosferę i rewelacyjne walki z bossami. Udostępniony podczas tegorocznych targów E3, zwiastun "dwójki" zachwycił mnie onirycznymi ujęciami i świetnym montażem. Tango Gameworks zaprezentowało również sporo screenów oraz krótkie fragmenty gameplay'ów, które wyglądają niezwykle ciekawie. Oby tym razem Shinji Mikami nie zawiódł, ponieważ trzeciej szansy może już nie być.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Tango Gameworks

Gatunek: Survival horror

Premiera: 13 października 2017

 

VAMPYR

Studio DONTNOD Entertainment zyskało poklask w branży za sprawą epizodycznej przygodówki Life is Strange, opowiadającej historię nastoletniej Max, zdolnej kontrolować czas. Vampyr to kompletnie inna gra, oferująca znacznie bardziej otwarty świat i liczne elementy charakterystyczne dla gier RPG. Fabuła przybliży nam życie Jonathana E. Reida, który podczas I Wojny Światowej pełnił funkcję chirurga wojskowego. Bohater po powrocie do Londynu w tajemniczych okolicznościach przemienia się w żądnego krwi wampira, co całkowicie wywraca jego życie do góry nogami. W tym momencie na scenę wchodzi gracz, od którego będzie zależało kto z mieszkańców miasta zasługuje na życie, a komu uszczknąć trochę posoki.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: DONTNOD Entertainment

Gatunek: RPG akcji

Premiera: listopad 2017

DESTINY 2

Najdziwniejszym pomysłem podczas prac nad pierwszym epizodem Destiny, było zrezygnowanie z przygotowania wersji na komputery osobiste. W przypadku "dwójki" Bungie Software poszło po rozum do głowy, dzięki czemu posiadacze pecetów także będą mogli wziąć udział w kosmicznej wojnie. Mimo to, edycja na konsolę PlayStation 4 wydaje się być zdecydowanie najbardziej atrakcyjna, ponieważ na tę platformę otrzymamy dodatkowe, ekskluzywne bonusy oraz pierwszeństwo w przypadku niektórych dodatków.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Bungie Software

Gatunek: Strzelanka FPP

Premiera: 6 września 2017

 

Autor: Łukasz Morawski