Data modyfikacji:

Najbardziej oczekiwane gry na Xbox One (2016)

Microsoft przechodzi do kontrofensywy.

Miniony rok był dla konsoli Xbox One całkiem udany. Na sukces złożyły się przede wszystkim nowy system operacyjny, wsteczna kompatybilność i biblioteka gier składająca się z ponad 350 tytułów. Wszystko wskazuje na to, że rok 2016 będzie jeszcze lepszy, głównie za sprawą produkcji, które w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy ujrzą światło dzienne. Oto dziesięć najbardziej oczekiwanych tytułów na konsolę Xbox One.

Gears of War 4

Pierwsza odsłona kultowej serii, która powstaje wyłącznie z myślą o konsoli Xbox One i jednocześnie pierwsza, za której produkcję nie odpowiada studio Epic Games. Po wykupieniu przez Microsoft marka trafiła w ręce zespołu The Coalition znanego wcześniej pod nazwą Black Tusk.

W Gears of War 4 po raz kolejny przejmiemy kontrolę nad niewielkim oddziałem żołnierzy walczących z krwiożerczymi obcymi. Poza kampanią czwarta część serii tradycyjnie będzie miała do zaoferowania rozbudowany tryb wieloosobowy. Na wiosnę zaplanowane są testy beta.

Producent: The Coalition

Gatunek: strzelanka

Data premiery: jesień 2016

Quantum Break

Jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji dedykowanych najnowszej konsoli Microsoftu. Za produkcję odpowiada zespół Remedy Entertainment, który ma na swoim koncie między innymi kultową serię Max Payne. Quantum Break to pierwsza gra studia tworzona na Xbox One.

W Quantum Break wcielamy się w dwóch naukowców, którzy w wyniku nieudanego eksperymentu otrzymują zdolność manipulowania czasem. Bohaterowie muszą uratować świat przed zagładą. Konsultantami merytorycznymi przy produkcji gry są naukowcy z ośrodka CERN.

Najciekawszym elementem będzie jednak spersonalizowany telewizyjny serial aktorski bezpośrednio połączony z grą. Jak ma to działać w praktyce? Zarówno podczas oglądania, jak i rozgrywki będziemy podejmować różne decyzje, które wpłyną na wydarzenia w obu mediach.

Producent: Remedy Entertainment

Gatunek: strzelanka

Data premiery: 5 kwietnia 2016

Crackdown 3

Trzecia odsłona serii to jednocześnie restart marki na konsolach ósmej generacji. Za produkcję odpowiada Reagent Games. Po raz kolejny wcielimy się członka agencji walczącej ze zorganizowaną przestępczością w futurystycznej metropolii przy pomocy nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia.

Crackdown 3 ma oferować bogaty otwarty świat i efektowną oprawę graficzną. Atutem jest możliwość zniszczenia każdej obecnej w grze konstrukcji.  Poza kampanią w najnowszej odsłonie serii pojawi się również tryb wieloosobowy przeznaczony dla maksymalnie czterech graczy.

Producent: Reagent Games

Gatunek: akcja

Data premiery: lato 2016

Fable Legends

Najnowsza odsłona popularnej serii produkcji studia Lionhead kładzie bardzo duży nacisk na współpracę. W rozgrywce będzie mogło wziąć udział jednocześnie czterech graczy, z których każdy pokieruje postacią charakteryzującą się odmiennym sposobem walki i umiejętnościami.

Jednym z ciekawszych elementów zabawy jest możliwość wcielenia się w czarny charakter przez piątego gracza, którego celem jest uprzykrzenie życia drużynie bohaterów przy pomocy najróżniejszych kreatur i pułapek. Otwarte testy beta Fable Legends zaplanowane są na wiosnę.

Producent: Lionhead Studios

Gatunek: cRPG

Data premiery: 2016

Halo Wars 2

Kontynuacja gry z 2009 roku, która zmieniła oblicze strategi czasu rzeczywistego na konsolach. Akcja Halo Wars 2 osadzona jest w popularnym uniwersum sci-fi stworzonym przez studio Bungie. Twórcy zapowiadają spektakularne bitwy i emocjonującą rozgrywkę.

Za produkcję nie odpowiada już studio Ensemble, które zostało zamknięte w 2009 roku. Gra znajduje się jednak w dobrych rękach. Tworzą ją dwa zespoły: 343 Industries i Creative Assembly. Drugi z wymienionych znany jest przede wszystkim za sprawą serii Total War.

Producent: 343 Industries i Creative Assembly

Gatunek: strategia

Data premiery: jesień 2016

Rocket League

Zdobywca prestiżowych nagród The Game Awards 2015 za najlepszą grę sportową/wyścigową i najlepszą grę niezależną, który zdeklasował rywali, takich jak FIFA 16, czy Forza 6. W ciągu niespełna pół roku od premiery Rocket League zarobiło blisko 50 milionów dolarów.

Zasady są bardzo proste: piłka jest jedna, a bramki są dwie. Drużyny walczą o zdobycie jak największej liczby punktów przy użyciu samochodów o napędzie rakietowym. Rocket League zdobyło ogromną popularność na komputerach osobistych i konsoli PlayStation 4.

Producent: Psyonix

Gatunek: sportowa

Data premiery: luty 2016

ReCore 

Nowy projekt Keiji'ego Inafune i twórców Metroid Prime. ReCore to przygodowa gra akcji, w której wcielimy się w Jewel, jedną z ostatnich przedstawicielek rasy ludzkiej przemierzającą niebezpieczny post-apokaliptyczny świat w towarzystwie robota imieniem Mack.

Rozgrywka ma skupiać się na eksploracji otoczenia i walce z nieprzyjaznymi robotami. Kluczem do sukcesu są dysponujące zróżnicowanymi umiejętnościami napotkane na drodze maszyny, do których korpusów będzie można przenieść rdzeń świadomości naszego towarzysza.

Producent: Comcept

Gatunek: akcja

Data premiery: 2016

Sea of Thieves

Osadzona w pirackich klimatach przygodowa gra akcji nastawiona na rozgrywkę wieloosobową. Sea of Thieves inspirowane jest klasycznymi opowieściami o piratach, które przyprawione zostały szczyptą humoru doskonale współgrającego z komiksową oprawą graficzną.

Produkcja studia Rare da nam możliwość przeżycia niezapomnianych przygód na lądzie i na morzu. Będziemy poszukiwać ukrytych skarbów i brać udział w spektakularnych bitwach morskich. Ogromny nacisk położony będzie na współpracę i rywalizację z innymi graczami.

Producent: Rare

Gatunek: MMO

Data premiery: 2016

Gigantic

Debiutancka produkcja amerykańskiego studia Motiga, której głównym projektantem jest James Phinney pełniący tę samą funkcję przy tytułach, takich jak StarCraft, czy Guild Wars. Zespół składa się z prawdziwych weteranów, dlatego projekt wydaje się skazany na sukces.

Gigantic to sieciowa gra akcji z elementami MOBA, w której pięcioosobowe drużyny ścierają się ze sobą na różnorodnych polach bitewnych u boku sterowanych przez sztuczną inteligencję gigantów. Całość okraszona jest wspaniałą bajkową oprawą graficzną.

Producent: Motiga

Gatunek: akcja

Data premiery: 2016

Cobalt

Nastawiona na szybką akcję i humor klasyczna platformówka 2D produkcji niezależnego szwedzkiego studia Oxeye Games. Projekt okazał się na tyle ciekawy, że wydania podjęła się firma Mojang AB, twórcy Minecrafta. Potrzebujecie lepszej rekomendacji?

Poza klasyczną kampanią Cobalt ma oferować również kooperację oraz różnorodne tryby wieloosobowe. Twórcy oddadzą w ręce graczy narzędzia, które pozwolą im projektować własne poziomy. Nie zabraknie także wsparcia dla wszelkiej maści modyfikacji.

Producent: Oxeye Games

Gatunek: platformówka

Data premiery: luty 2016

Autor: Dawid Sych