Data publikacji:

Jaka jest najlepsza myszka do Minecrafta?

Idealna myszka do Minecrafta nie istnieje? W dzisiejszym artykule przekonamy Cię, że nie powinieneś mieć trudności z tym, by znaleźć ją w większości sklepów stacjonarnych i internetowych! Omówimy najbardziej polecane myszki do Minecrafta, podstawowe sposoby klikania, a także przedstawimy poszczególne modele – zarówno te przeznaczone wyłącznie do gry, jak i do zastosowań uniwersalnych. Dowiedz się, jaka powinna być dobra myszka gamingowa do Minecrafta.
myszka do minecrafta

Co umożliwia myszka do Minecrafta?

Myszka gamingowa do Minecrafta musi umożliwiać wydajne korzystanie przynajmniej z jednego z trzech najbardziej lubianych przez gracza sposobów klikania. Ten często dobiera się również do konkretnego serwera, na którym gramy. Do wyboru mamy:
 • jitter click – szybkie klikanie z wykorzystywaniem nie tylko palca, ale właściwie całej ręki. Polega na wprowadzaniu jej w drgania, które przekładamy na myszkę;
 • butterfly click – polega na naciskaniu przycisków myszy palcami na zmianę w możliwie jak najszybszym tempie;
 • drag click – zazwyczaj w myszkach do nich stosujemy dodatkowo taśmę izolacyjną. Sposób klikania czasami warunkuje drobne przesuwanie się myszki. Polega na przesuwaniu palca w sposób miarowy w przód i w tył po przyciskach myszy.
 • Do określania wydajności kliknięć na sekundę lub myszek używamy skrótu CPS – ten im jest wyższy, tym lepiej. Warto pamiętać o tym, że nie każda myszka nadaje się do każdej techniki klikania. Liczą się też umiejętności i technika.

  Myszki do Minecrafta przeznaczone do szybkiego klikania

  A4TECH Bloody Blazing A60

  To najtańsza i najlepsza myszka do Minecraft polecana ze względu na dobry drag click i możliwość uzyskania na nim nawet 80 CPS. Nie najlepiej sprawdza się przy jitter click, ale do Minecrafta będzie dobrym wyborem. Średnią wygodę i ergonomię rekompensuje jej doskonała cena, nieprzekraczająca stu złotych. Jest przewodowa i ma czułość na poziomie 4000 dpi.

  Roccat Kain 100

  Czyli przewodowy model o czułości 8500 dpi, który jest jednym z najbardziej polecanych do Minecrafta. Zapewnia perfekcyjną mechanikę ruchu i precyzję, a działa błyskawicznie. Jej cena jest stosunkowo niska, a podświetlenie dość ograniczone, ale za to świetnie radzi sobie z drag click i butterfly click. Według jej użytkowników również jitter click nie jest najgorszy.

  MSI GM20 Clutch Elite

  To dobra myszka przewodowa w niskiej cenie. Ma rozdzielczość 6400 dpi, podświetlenie RGB i gwarantuje brak opóźnień. Jej szybkość próbkowania to 1000 Hz. Ma praktyczny boczny uchwyt i zapewnia maksymalną precyzję. Można na niej wyklikać stosunkowo dużo CPS, szczególnie techniką butterfly.

  Roccat Kone Pro

  Drag click jest na nim wyjątkowo zadowalający, a myszka nie przesuwa się nadmiernie po blatach. Również butterfly na Roccat Kone Pro jest satysfakcjonujący dla większości graczy. Także jeżeli szukamy urządzenia do jitter clicka, sprawdzi się dobrze. Można zatem nazwać tę myszkę jedną z najbardziej uniwersalnych dostępnych na rynku. Roccat Kone Pro oferuje prędkość 19 000 dpi, podświetlenie RGB i duży poziom ergonomii. Jest lekka i wygodna w stosowaniu – uznawana za jedną z najlepszych. Waży 66 g i wykonamy nią nawet do 100 milionów kliknięć.

  Glorious PC Gaming Race Model O

  Drag click jest stosunkowo przeciętny, ale butterfly daje możliwość wyklikania największej liczby CPS na rynku. Jitter click wypada w sposób podobny do drag clicka. Myszka jest dość wygodna, szybko reaguje i ma zadowalający design. Jest przewodowa, ma rozdzielczość 12 000 dpi i jest jedną z najlżejszych w niniejszym zestawieniu, ponieważ waży niecałe 60 g. Przy tym wszystkim jest dostępna w atrakcyjnej jak na taką liczbę zalet cenie.

  Uniwersalne myszki gamingowe

  Logitech G502 Hero

  To kolejna dobra i tania myszka do Minecrafta, która świetnie sprawdzi się podczas gry. Jest przewodowa, ma rozdzielczość na wysokim poziomie 25 600 dpi i aż 11 programowalnych przycisków. Ma wysoką czułość i zadziwiająco szybki czas reakcji – jest idealna na prezent dla gracza. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość regulacji ciężaru myszy przy pomocy dołączonych ciężarków.

  Steelserier Aerox 9 Wireless

  Steelserier Aerox 9 Wireless to model dla koneserów, którego nie mogło zabraknąć w niniejszym zestawieniu. Ma rozdzielczość 18 000 dpi, jest bezprzewodowy z opcją podpięcia kabla USB. Myszka jest bardzo precyzyjna, waży mniej niż 90 g i ma oryginalny design, który ciężko wyrzucić z pamięci. 18 programowalnych przycisków, 12 w bocznej części i rolka tilt-click zapewnią maksimum możliwości również w znacznie bardziej dynamicznych grach niż Minecraft. Myszka jest odporna na kurz i zachlapanie oraz ma system wspomagania w zakresie komfortowego ślizgania się po powierzchniach.

  Myszki ergonomiczne do gier i pracy biurowej

  Logitech MX Vertical

  To bezprzewodowa myszka o rozdzielczości 4000 dpi. Z definicji nie jest dedykowana graczom, jednak korzystanie z niej jest zalecane wszystkim, którzy spędzają przy komputerze minimum kilka godzin dziennie. Dzięki specjalnej, ergonomicznej konstrukcji unikniemy w ten sposób chorób zwyrodnieniowych nadgarstka w przyszłości.

  Logitech Lift

  To tańsza wersja poprzedniczki, również o ergonomicznej budowie i bardzo atrakcyjnym wyglądzie, który z pewnością będzie ozdobą stanowiska gamingowego czy pracy. Także jest bezprzewodowa i ma czułość na poziomie 4000 dpi. Waży 125 g, ma zasięg do 10 m i podobnie jak Logitech MX Vertical teoretycznie nie jest dedykowana graczom, a pracownikom biurowym, jednak korzystanie z niej to krok w stronę zagwarantowania sobie zdrowia!
  Zdjęcie: Envato Elements
  Patrycja Wojas
  Patrycja Wojas

  Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!