Data modyfikacji:

Minecraft – wymagania sprzętowe. Jakie są minimalne wymagania do gry?

Uniwersum gier Minecraft zachwyca licznych użytkowników, dlatego gra nie tylko jest stale popularna, ale także doczekała się kilku nowych edycji. Aby zainstalować i grać w poszczególne Minecraft gry, konieczny jest odpowiedni sprzęt. Sprawdź, jak wyglądają w przypadku gry Minecraft wymagania sprzętowe oraz systemowe. Dowiedz się także, jakie są w Minecraft wymagania minimalne oraz optymalne parametry sprzętu pozwalające na najlepsze wrażenia z rozgrywki.
Minecraft – wymagania sprzętowe. Jakie są minimalne wymagania do gry?

Minimalne wymagania dla Minecraft – gry na komputer, tablet i telefon

Producent niemal każdej gry na określoną platformę definiuje minimalne wymagania, aby gra mogła działać poprawnie. W przypadku pozycji Minecraft wymagania zależne są od platformy, na której będzie zainstalowana aplikacja. Najpowszechniejsze są Minecraft gry na konsolę i PC. W przypadku wersji konsolowej nie ma problemu ze spełnianiem wymagań. Gra Minecraft na komputer od wersji 1.7.5 wymaga natomiast:
  • systemu Windows XP lub jego następcy,
  • procesora przynajmniej klasy Pentium 4 lub AMD K7,
  • przynajmniej 256 MB pamięci RAM,
  • grafiki GeForce3 lub Radeon R100,
  • przynajmniej 40 MB na dysku na same dane gry.
Dodatkowo dla trybu gry wieloosobowej konieczna jest łączność z siecią. Minimalne wymagania dla tabletów i smartfonów, jakie ma mobilna gra Minecraft, to system Android w wersji przynajmniej 5.0 i procesor zapewniający wsparcie dla operacji zmiennoprzecinkowych.

Gra Minecraft – wymagania sprzętowe a systemowe

W przypadku gry Minecraft wymagania sprzętowe nie są zbyt wygórowane, jednak warto zauważyć, że im lepszym sprzętem dysponuje użytkownik, tym płynność i jakość rozgrywki może być lepsza. Również wymagania systemowe nie sprawiają problemów dla większości użytkowników komputerów klasy PC, gdyż gra Minecraft z powodzeniem działa na najpowszechniejszych systemach z rodziny Windows: MS Windows 10, Windows 11, a także starszych Windows 7, Windows 8, Windows Vista i niewspieranym już przez Microsoft Windows XP.

Optymalne parametry systemu dla Minecraft – wymagania do najlepszej rozgrywki

Minecraft gry będą działać płynnie, a przyjemność z zabawy stanie się pełna, gdy zapewnisz im dobrej klasy sprzęt. Dla pełnej wersji gry Minecraft warto mieć sprzęt o parametrach:
  • procesor Intel i5 lub i7 albo AMD z architekturą Husky lub lepsze,
  • minimum 2 GB pamięci RAM,
  • karta graficzna przynajmniej GeForce GT 240 lub ATI Radeon HD 5550 oraz lepsze,
  • dysk SSD z wolną przestrzenią minimum 1 GB dla szybkiego ładowania światów,
  • szybkie łącze internetowe z niskimi opóźnieniami dla gry w sieci.
Warto zauważyć, że większość współcześnie oferowanych komputerów spełnia wszystkie wymagania minimalne Minecraft, a także te wspomniane wyżej optymalne parametry.

Jaki procesor jest potrzebny do Minecraft gry?

Do uruchomienia gry Minecraft na PC niezbędny jest przynajmniej procesor klasy Intel Pentium 4 lub AMD Athlon XP 1600+. Z grą na konsolę radzą sobie wszystkie kompatybilne platformy. W przypadku Minecraft gry na Androida wymagane jest urządzenie z procesorem obsługującym obliczenia liczby zmiennoprzecinkowej i systemem w wersji 5.0 lub wyższej.

Która karta graficzna będzie dobra do gry Minecraft?

W przypadku komputerów klasy PC gra Minecraft w pełnej wersji wymaga przynajmniej grafiki NVIDIA GeForce3 lub Radeon R100. Z kolei dla wersji classic Minecraft wymagania co do karty graficznej to GeForce 256 lub ATI Rage XL.

Jakie są wymagania minimalne do Minecrafta?

Minimalne wymagania spełni komputer z Windows XP lub nowszym bazujący na architekturze Intel P4 lub AMD Althlon XP 1600+, z pamięcią RAM przynajmniej 512 MB i co najmniej 100 MB wolnej przestrzeni dyskowej. Komputer powinien być także wyposażony w kartę graficzną co najmniej NVIDIA GeForce 4 MX 440 lub AMD Radeon HD 3200.
Uruchomienie gry Minecraft na nowoczesnym sprzęcie nie powinno przysporzyć żadnych problemów. Gra Minecraft wymagania minimalne ma dość niskie, warto jednak mieć świadomość, że płynne działanie i pełna satysfakcja z rozgrywki będą osiągane na dobrym komputerze, urządzeniu mobilnym czy konsoli. Dlatego, zanim zdecydujesz się na grę Minecraft, wymagania sprzętowe powinny zostać starannie sprawdzone.
Autor: Redakcja Ceneo