Data modyfikacji:

Jaki laptop gamingowy MSI jest najlepszy?

Jeżeli jesteś zapalonym pecetowym graczem, nie musisz ograniczać się jedynie do komputerów stacjonarnych, które nie tylko wymagają odpowiedniej ilości wolnego miejsca, ale także skazują cię na zabawę przy biurku. Alternatywą w tym przypadku jest solidny laptop gamingowy. Najlepsze komputery tego typu są w stanie udźwignąć nawet bardzo wymagające produkcje. Jednym z liderów wśród producentów laptopów dla fanów elektronicznej rozrywki jest firma MSI. W artykule przyjrzymy się zatem propozycjom z jej katalogu.
Jaki wybrać laptop gamingowy MSI

Laptopy do gier MSI stworzone z myślą o graczach

Nazwa MSI to skrót pochodzący od nazwy spółki Micro-Star International. Jest to tajwańskie przedsiębiorstwo informatyczne specjalizujące się w projektowaniu, produkowaniu oraz sprzedaży systemów, podzespołów oraz akcesoriów komputerowych, a także innych urządzeń elektronicznych. Firma działa na globalnym rynku od 1986 roku.
Marka MSI jest świetnie rozpoznawalna w świecie miłośników gier komputerowych, jest bowiem jednym z głównych wytwórców układów graficznych oraz płyt głównych, a także gamingowych peryferii. Laptopy gamingowe firmy tworzone są z myślą o graczach o różnej zasobności portfela oraz wymaganiach. Producent stara się w nich montować jak najnowocześniejsze komponenty. Komputer MSI jest więc dla wielu synonimem jakości oraz trwałości.
Warto przy okazji wspomnieć o tym, że tajwański producent mocno angażuje się również w rozwój rozgrywek e-sportowych. MSI nie tylko organizuje własne międzynarodowe turnieje, ale także sponsoruje wiele profesjonalnych drużyn. Od 2017 roku firma reklamuje się sloganem „Some are PC, we are TRUE GAMING”.
Zobacz ranking laptopów do gier firmy MSI.

Dlaczego warto wybrać laptop do gier firmy MSI?

Kupując laptopa dla graczy MSI, masz zazwyczaj pewność, że wszystkie jego elementy będą ze sobą współgrały i nie będziesz narażony na problemy z niekompatybilnymi sterownikami. Firma MSI ma swój prężnie działający polski oddział, tak więc nie ma aż tak wielkich problemów z serwisowaniem sprzętu oraz dostępnością do części zamiennych, jak w przypadku niektórych innych marek komputerów przenośnych.
MSI podzieliło swoje laptopy gamingowe na kilka serii, odznaczających się innymi wymiarami oraz mocą układu graficznego i procesora. Najbardziej wydajne maszyny producenta posiadają dodatkowe systemy chłodzenia, a także szereg premiowych funkcji, takich jak ultrawysokie częstotliwości odświeżania ekranu. Każde gamingowe urządzenie jest rozpoznawalne na pierwszy rzut oka dzięki charakterystycznemu designowi, z klawiaturą podświetlaną diodami RGB, a czasami także kolorową obudową.

Laptopy gamingowe MSI do 4000 zł

Na laptopie gamingowym do 4000 zł większość współczesnych gier będzie działała mniej więcej na średnich ustawieniach w rozdzielczości 1080p, co dla przeciętnego i oszczędnego gracza będzie całkiem dobrym wynikiem.
W tym przedziale cenowym znajdziecie laptopy do gier MSI z serii GV, GF oraz GL, które posiadają dość wydajne gamingowe układy graficzne z niższej półki, takie jak Nvidia GeForce RTX 3050 lub GTX 1650 Ti. Jeżeli zależy wam na prawdziwym gamingowym doznaniu, to możecie zrezygnować z klasy GV. Chociaż w tym przypadku cena zdecydowanie działa na jej korzyść.

Laptopy do gier MSI do 7000 zł

W tym przedziale cenowym znajdują się laptopy, które będą już na tyle dobre, żeby cieszyć się grami AAA na wysokich ustawieniach. Do 7000 zł kupicie najlepsze modele z serii GF, które oferują bardzo dobry stosunek ceny do jakości. W sprzedaży dostępne są różne konfiguracje, ale każda z nich ma świetny system chłodzenia, który zapobiega przegrzaniu komputera podczas grania w wymagające produkcje. Na ich pokładzie znalazły się układy graficzne, takie jak Nvidia GeForce RTX 3060 i Nvidia GeForce RTX 3070.

Laptopy dla graczy MSI do 10 000 zł

Przedostatnia kategoria cenowa przeznaczona jest dla osób, którym zależy na płynnej rozgrywce w 60 klatkach na sekundę i z ustawieniami graficznymi na ultra. Do 10 000 zł kupicie modele serii GE, GP i GL. W komputerach tej klasy umieszczane są zazwyczaj grafiki Nvidia GeForce RTX 3070, GeForce RTX 2080 Super i Radeon RX 6700M.

Laptopy do gier MSI do 20 000 zł

Na koniec zostawiliśmy sobie laptopy do gier MSI, których cena potrafi sięgać nawet 20 000 zł. Za taką kwotę kupicie najlepsze modele z oznaczeniami GP, GE i GS, a także crème de la crème reprezentowane przez urządzenia z serii GT.
Laptopy GS cechuje przede wszystkim to, że są niesamowicie smukłe oraz lekkie. Twórcom, pomimo tak niewielkiej obudowy, udało się w jakiś sposób umieścić w środku najlepsze komponenty, których mogłyby pozazdrościć gamingowe komputery stacjonarne.
Z kolei MSI GT to laptopy rodem z przyszłości. Jakość ich wykonania i dobór podzespołów stoją na najwyższym poziomie. Kupno takiego sprzętu jest poza zasięgiem większości graczy, ale gdyby było was stać, to wiedźcie jedno – warto.
Zdjęcie: Envato Elements