Data modyfikacji:

Przegląd laptopów do gier MSI

Chcecie grać w gry na pececie, ale nie macie miejsca na komputer stacjonarny? W takim razie dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w porządny laptop do gier. W tym tekście przyjrzymy się laptopom do gier MSI.

laptop do gier msi

Laptopy do gier MSI stworzone z myślą o graczach

Skrót MSI pochodzi od Micro-Star International. Jest to tajwańskie przedsiębiorstwo informatyczne specjalizujące się w projektowaniu i tworzeniu sprzętów komputerowych oraz temu pochodnych.

Firma MSI dostrzega także ogromny potencjał w świecie gamingu, dostarczając graczom urządzenia dostosowane do ich potrzeb i do wymagań sprzętowych najnowszych produkcji.

Tajwański producent mocno angażuje się również w rozwój rozgrywek e-sportowych. MSI nie tylko organizuje własne międzynarodowe turnieje, ale także sponsoruje wiele profesjonalnych drużyn. Od 2017 roku firma reklamuje się sloganem „Some are PC, we are TRUE GAMING”. Zobacz ranking laptopów do gier firmy MSI.

Dlaczego warto wybrać laptop do gier firmy MSI?

MSI to doświadczone przedsiębiorstwo, które swoją działalność rozpoczęło w 1986 roku. Początkowo firma specjalizowała się w projektowaniu i produkcji płyt głównych oraz kart rozszerzeń, ale z czasem coraz bardziej rozszerzała swoją działalność.

Obecnie jest to jeden z bardziej doświadczonych producentów sprzętów komputerowych dla graczy. Jego laptopy gamingowe tworzone są przez profesjonalistów z myślą o pro gamerach. Dzięki temu wykorzystane w komputerach podzespoły odpowiadają aktualnym trendom.

Kupując laptopa dla graczy MSI macie pewność, że wszystkie elementy będą ze sobą współgrały i że nie będziecie mieć problemów ze sterownikami.

MSI podzieliło swoje laptopy gamingowe na serie, które charakteryzują się konkretnym zastosowaniem. Jedne są lżejsze, ale mnie wydajne, z kolei inne to masywne sprzęty wyposażone w świetne systemy chłodzenia i najlepsze podzespoły.

Laptopy gamingowe MSI do 4000 zł

Na laptopie gamingowym do 4000 złotych większość współczesnych gier będzie działała mniej więcej na średnich ustawieniach, co jest dobrym wynikiem.

W tym przedziale cenowym znajdziecie laptopy do gier MSI z serii GV, GF oraz GL. Jeżeli zależy wam na prawdziwym gamingowym doznaniu, to możecie zrezygnować z klasy GV. Chociaż w tym przypadku cena zdecydowanie działa na jej korzyść.

Lepszym wyborem będzie seria GF, która nadal kosztuje niezbyt dużo, oferując świetne komponenty. W takich laptopach znaleźć można procesory Intel Core i7, karty graficzne GeForce GTX 1050 Max-Q, a nawet 32 GB pamięci RAM.

Laptopy do gier MSI do 7000 zł

W tym przedziale cenowym znajdują się laptopy, które będą już na tyle dobre, żeby cieszyć się grami AAA na wysokich ustawieniach. Do siedmiu tysięcy złotych kupicie najlepsze modele z serii GV, GF oraz GL, a także GP i tańsze warianty GE.

W tym przypadku na szczególną uwagę zasługują modele MSI GP, które oferują bardzo dobry stosunek ceny do jakości. W sprzedaży dostępne są różne konfiguracje, ale każda z nich ma świetny system chłodzenia MSI Cooler Boost 5, który zapobiega przegrzaniu komputera podczas grania w wymagające produkcje.

Laptopy dla graczy MSI do 10000 zł

Przedostatnia kategoria cenowa przeznaczona jest dla osób, którym zależy na płynnej rozgrywce w 60 klatkach na sekundę i z ustawieniami graficznymi na ultra. Do 10000 złotych kupicie najbardziej dopakowane modele serii GE, a także tańsze warianty GT oraz GS.

Laptopy do gier MSI GE są wyposażone w to samo chłodzenie co wcześniej opisywane GP, z tą różnicą, że tutaj dodatkowo umieszczono dwa dedykowane wentylatory i siedem miedzianych ciepłowodów. W komputerach tej klasy umieszczane są zazwyczaj grafiki GeForce GTX 1060 lub 1070 oraz wydajne procesory Core i7 siódmej i ósmej generacji.

Laptopy do gier MSI do 20000 zł

Na koniec zostawiłem laptopy do gier MSI, których cena potrafi sięgać nawet 20000 złotych. Za taką kwotę kupicie model z serii GT. Trochę tańsze są komputery przypisane do klasy GS.

Laptopy GS cechuje przede wszystkim to, że są niesamowicie smukłe oraz lekkie. Twórcom, pomimo tak niewielkiej obudowy, udało się w jakiś sposób umieścić w środku najlepsze komponenty, których mogłyby pozazdrościć gamingowe komputery stacjonarne.

Z kolei MSI GT to laptopy rodem z przyszłości. Jakość ich wykonania i dobór podzespołów stoją na najwyższym poziomie. Kupno takiego sprzętu jest poza zasięgiem większości graczy, ale gdyby było was stać, to wiedźcie jedno – warto.