Data publikacji:

Jaki Office na Windows 7 wybrać?

Korzystanie z komputera, niezależnie od tego, czy występuje w wersji stacjonarnej, czy przenośnej, na stałe wpisało się w codzienne życie milionów osób na całym świecie. Sprzęt ten służy do nauki, rozrywki oraz pracy, i to właśnie ten ostatni aspekt wymaga posiadania kilku niezbędnych programów.
Beautiful female businessperson types on laptop sitting at table
Trudno wyobrazić sobie pracę bez podstawowych narzędzi i programów, które zapewnia pakiet Microsoft Office. Zdecydowana większość użytkowników komputerów stawia na programy, jakie oferuje pakiet Microsoft Office. Ten wybór to gwarancja jakości oraz niezawodności, a do tego dzięki pakietowi Office można cieszyć się wieloma ułatwiającymi prace programami.
Z uwagi na te zalety pakietu Office jest to częsty wybór zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przez firmy różnej wielkości. Duży wybór pakietów Office oraz ciągłe wsparcie producenta sprawia, że ten produkt już cieszy się ogromną popularnością i stale przybywa nowych, zadowolonych użytkowników.
Wiele osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z pakietem Microsoft, zastanawia się, jaki Office dla Windows 7 wybrać. Wybór odpowiedniego pakietu dla tego systemu z pewnością ułatwi poniższy artykuł, a także odpowie na pytania, czym właściwie jest pakiet Office oraz jakie są obecnie dostępne pakiety.

Pakiet Office – co to jest?

Microsoft Office, który bywa nazywany także skrótem MSO, to nic innego jak pakiet aplikacji, które są przystosowane zarówno do pracy biurowej, jak i do codziennego użytku. Pakiet Microsoft Office został wprowadzony na rynek 1 sierpnia 1989 roku.
Pakiet składa się z kilku programów, które świetnie działają na platformie Windows. Producent do 2019 roku wprowadził na rynek aż 15 różnych wersji tego pakietu, a pierwsza z nich, która nosiła nazwę Microsoft Office 92, została udostępniona użytkownikom dokładnie 30 sierpnia 1992 roku.
Przez wiele lat producent stale udoskonalał i aktualizował udostępnione przez siebie programy i oferował użytkownikom coraz więcej możliwości i przydatnych funkcji, które świetnie sprawdzają się zarówno do prac biurowych, jak i do użytku domowego.
Najnowsze wersje pakietu były wprowadzone na rynek w 2010 roku jako Microsoft Office 10, a w 2011 roku upubliczniono pakiet Microsoft 365. Najnowsza wersja pakietu to pierwsza będąca całkowicie dostępna online, czyli w tak zwanej chmurze.
Następne wersje pakietu online miały swoje premiery kolejno w 2013, 2015 oraz 2019 roku. Od 2014 roku użytkownicy mogą korzystać z pakietu Office także w wersji mobilnej, ponieważ producent przygotował programy dostosowane do platform systemowych Windows Phone, iOS oraz Android.   

Czy warto zdecydować się na pakiet Microsoft Office?

Na to pytanie zdecydowana większość użytkowników odpowie twierdząco, ponieważ możliwości, jakie daje ta usługa, znacząco ułatwiają codzienną pracę oraz naukę. Aby wiedzieć, czy warto skorzystać z opcji pakietu Microsoft Office oraz jaki Office dla Windows 7 wybrać, trzeba wiedzieć, z czego składa się taki pakiet, czyli jakie programy wchodzą w jego skład.  
W pakietach Microsoft Office znaleźć można znane i praktyczne programy, wśród których najpopularniejszy wydaje się być edytor teksu Word. Z jego pomocą można tworzyć niezliczone ilości dokumentów tekstowych, a także edytować je oraz urozmaicać poprzez wprowadzanie wykresów, tabel, grafik oraz wielu innych dodatkowych elementów. Co więcej, korzystając z aplikacji Word, można liczyć na wiele czcionek w różnym stylu, które można dopasować do swoich potrzeb pod względem rozmiaru, koloru lub kluczowych cech wyróżniających, takich jak pogrubienie, podkreślenie lub pochylenie czcionki, zwane kursywą.
Drugi niezwykle popularny program oferowany przez producenta Microsoft Office to PowerPoint. Ten program służy do przygotowywania ciekawych prezentacji multimedialnych oraz pozwala na ich prezentację. Do dyspozycji użytkownika jest wiele różnych motywów prezentacji, a także dodatkowych funkcji, które urozmaicają prezentowany materiał.
Inny program, który jest szczególnie ważny w środowiskach biurowych, to Excel. Ten program to nic innego jak arkusz kalkulacyjny, który dzięki wbudowanych funkcjom pozwala na wykonywanie obliczeń z danych zestawionych w tabeli. Za pomocą Excela można także przygotować różnego rodzaju wykresy oraz zestawienia.
Do podstawowych programów w pakiecie Microsoft Office należy także Outlook, czyli program komunikacyjny, który umożliwia ujednolicenie informacji oraz zebranie w jednym miejscu danych pochodzących z poczty e-mail, kalendarza oraz innych plików prywatnych i zespołowych. Od 2003 roku w podstawowym pakiecie Microsoft Office znalazł się program OneNote, który umożliwia tworzenie oraz organizację notatek.

Jaki Office na Windows 7? Przegląd wszystkich pakietów

Pakiety Office dzielą się na kilka wersji, które są przystosowane do danego systemu Windows. Poniżej znajduje się lista dostępnych pakietów Microsoft Office oraz klasyfikacja systemów, na których z powodzeniem można zainstalować danych pakiet. Wielu osobom to zestawienie z pewnością pomoże odpowiedzieć na pytanie, jaki Microsoft Office na Windows 7 będzie najlepszym wyborem.
  • Microsoft Office 2010 – pakiet ten był używany w systemach Windows Vista, a także Windows 7 oraz 8.
  • Microsoft Office 2013 – ten pakiet z kolei używany był w systemach Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 oraz Windows 10.
  • Microsoft Office 2016 – jest obecnie używany w systemach takich jak Windows 8, 8.1 oraz 10.
  • Microsoft Office 2019 – korzystają z niego posiadacze systemu Windows 10.
  • Microsoft Office 365 – obecnie jest dostępny w wersji dla systemów Windows 7, 8, 8.1 oraz 10, ale może być także używany w połączeniu ze starszymi wersjami pakietu Office.
Zatem jaki Microsoft Office na Windows 7 wybrać? Najlepszym wyborem wydaje się być pakiet Microsoft Office 365, który oprócz podstawowych programów omówionych powyżej zawiera także programy dodatkowe, takie jak Teams, OneDrive oraz Editor, a w wersji na komputery PC dostępne są także programy Acces oraz Publisher.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!