Data modyfikacji:

Jak usunąć konto na Instagramie?

Instagram, należący do spółki Meta, która odpowiada też za Facebooka, to jeden z bardzo popularnych portali społecznościowych. Daje nam możliwość dodawania zdjęć oraz materiałów widocznych przez 24 godziny (tzw. stories). Jednocześnie jest jednak kolejnym „zjadaczem czasu”, z którego wiele osób chce zrezygnować. Ty również należysz do tego grona i zastanawiasz się, jak usunąć konto na Instagramie? Nie martw się – to łatwiejsze niż myślisz. Przedstawiamy instrukcję krok po kroku.
Jak usunąć konto na Instagramie
Konto na Instagramie ma naprawdę wiele osób w naszym kraju. Nic dziwnego, aplikacja doskonale sprawdzała się do kolekcjonowania zdjęć i dzielenia się nimi z innymi. Od pewnego czasu jednak coraz więcej osób rozważa usunięcie konta Instagram. Dlaczego? Przede wszystkim, twórcy aplikacji dodają coraz to nowe funkcje, takie jak np. rolki, czyli krótkie materiały filmowe na wzór tych tworzonych na TikToku.
Wiele osób nie odnajduje się w takim kształcie aplikacji. Nie bez znaczenia jest również fakt, że również tam zaczynamy widzieć przede wszystkim reklamy i treści sponsorowane. Co więcej, usunięcie konta na Instagramie rozważają również osoby, których wyidealizowane wizerunki ludzi i ich życia, jakie możemy znaleźć na tym profilu, zwyczajnie zasmucają i wpędzają w kompleksy. Niezależnie od tego, dlaczego chcesz zlikwidować konto na Instagramie, podpowiemy ci, jak to zrobić. 

Jak usunąć konto na Instagramie?

Nie da się ukryć, że twórcom aplikacji Instagram zależy na tym, by użytkownicy korzystali z niej jak najdłużej i nie usuwali swoich kont. Dlatego też możliwość usunięcia profilu Instagram została bardzo dobrze ukryta. Co więcej, nie jest dostępna z telefonu, z aplikacji mobilnej. Aby usunąć konto Instagram, musimy zalogować się na profil z przeglądarki internetowej. Następnie należy wysłać do Instagrama wniosek o usunięcie konta. Jest on dostępny pod adresem https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/. Następnie z rozwijanej listy wybieramy powód usunięcia konta oraz klikamy opcję „Trwale usuń konto”. Gotowe.

Co ze zdjęciami?

Chcesz usunąć konto na Instagramie, ale jednocześnie szkoda ci wszystkich zdjęć, które do tej pory dodałeś w aplikacji? Nie stanowi to żadnego problemu. Możesz je bowiem zapisać w pamięci swojego telefonu. Zanim zdecydujesz się na usunięcie konta, odwiedź aplikację w telefonie, wejdź w przycisk Menu w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcje Ustawienia, Zabezpieczenia oraz Pobierz dane. Aplikacja poprosi cię o twój adres mailowy, na który zostaną wysłane twoje zdjęcia, filmy i relacje. Najczęściej docierają one w przeciągu 48 godzin. Zdjęcia możesz pobrać z maila i zapisać w telefonie lub na komputerze.

Usunięcie nie jest jedynym rozwiązaniem

Jeśli jesteś nieco zmęczony korzystaniem z Instagrama lub zwyczajnie zauważasz, że spędzasz w tej aplikacji zbyt dużo czasu, a jednocześnie nie jesteś przekonany, czy usunięcie konta Instagram to dobre rozwiązanie, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – nie musisz tego robić. Konto możesz bowiem również zawiesić. W takiej sytuacji przestajesz być widoczny dla innych użytkowników, nie mają oni dostępu do twojego profilu czy zdjęć, nie mogą też komentować. Ty również nie masz takiej możliwości.
Wszystko wygląda tak, jakby konto zostało usunięte, jest to jednak proces odwracalny. W jaki sposób zawiesić konto na Instagramie? To proste. Wystarczy, że na telefonie wejdziesz w aplikację, wybierzesz opcję Ustawienia, a następnie Edytuj profil. Na samym dole znajdziesz opcję Tymczasowe wyłączenie konta. Wystarczy ją wybrać i gotowe.
Zdjęcie: biasciolialessandro/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo