I. Połączenie analogowe D-Sub (VGA)
Charakterystyczny niebieski analogowy port D-Sub znajdziemy głównie w starszych modelach telewizorów lub projektorów. Dzięki tanim przejściówkom podłączymy do niego jednak każdy współczesny sprzęt komputerowy wyposażony w cyfrowe złącza DVI, HDMI lub DisplayPort. Maksymalna rozdzielczość wspierana przez D-SUB to 2560 na 2048 punktów. Większość urządzeń wyposażonych w port wyświetlać będzie jednak obraz w 720p lub 1080p. Warto pamiętać, że sygnał D-Sub jest podatny na zakłócenia i nie oferuje głębi kolorów i klarowności, jaką znajdziemy, korzystając z kabli cyfrowych.
II. Połączenie cyfrowe DVI
Standardowy cyfrowe wyjście DVI do niedawna mogliśmy znaleźć w każdej karcie graficznej oraz komputerze przenośnym. Dziś zostało ono jednak często zastąpione przez porty HDMI i DisplayPort. Cały czas duża część telewizorów posiada je jednak na swoim pokładzie, zawsze jednak możemy skorzystać z powszechnie dostępnych przejściówek na port HDMI. Maksymalna rozdzielczość wspierana przez DVI to 2560 na 1600 punktów, przy odświeżaniu 60 Hz. Wadą kabla jest również to, że nie transportuje on dźwięku do telewizora.
III. Połączenie cyfrowe HDMI i DisplayPort
Połączenie HDMI to powszechnie przyjęty standard przesyłu cyfrowego dźwięku i obrazu, każdy telewizor posiada co najmniej dwa lub trzy porty tego typu. Wyjście HDMI znajdziemy też w praktycznie każdej współczesnej karcie graficznej. Maksymalna możliwa jakość obrazu zależy jednak od standardu obsługiwanego przez telewizor oraz posiadanego kabla.
Kabel ze złączem HDMI 1.4 (High Speed HDMI) obsługuje rozdzielczości 720p, 1080i, oraz 1080p, 1440p i 4K. W przypadku tej ostatniej, oferuje jednak odświeżanie ekranu tylko na poziomie 30 Hz. HDMI 2.0 (dostępny w wersjach 2.0./2.0a/2.0b/2.1 – Premium High Speed lub Ultra High Speed) pozwala z kolei na oglądanie treści wideo oraz granie w rozdzielczości 4K oraz UltraHD przy częstotliwości odświeżania 60 Hz. Wspiera on także technologię HDR, zwiększającą kontrast obrazu.
Złącza DisplayPort są równie popularną metoda przesyłu obrazu i dźwięku w komputerach, często występują też w kompaktowym formacie mini DisplayPort. Pod względem technologii standard zbliżony jest do HDMI i korzystając z wyjścia DisplayPort oraz kabla z końcówką HDMI, bez problemu połączymy peceta z telewizorem. Najnowsza wersja DisplayPort 2.0 obsługuje obraz w maksymalnej rozdzielczości 16K, w przypadku 4K wspiera odświeżania 90 Hz. Kabel transmituje też ośmiokanałowy sygnał audio. Jeżeli korzystamy z przejściówki na HDMI o niższym standardzie, możliwości te zostaną ograniczone.