Co warto wiedzieć o fabrycznej funkcji nagrywania ekranu w smartfonach? Przede wszystkim, może okazać się niedostępna dla nieco starszych modeli telefonów. Musimy bowiem wiedzieć, że funkcja nagrywania ekranu dostępna jest dla telefonów posiadających system Android od wersji 7.0, system Apple od wersji 11. Warto również zaznaczyć, że systemowe narzędzie daje nam ograniczone możliwości. Nie mamy bowiem możliwości montowania, dodawania dźwięków czy wyboru jakości nagrania. Na szczęście, nie musi to być problemem.
Jakie możliwości dają aplikacje do nagrywania ekranu smartfona?
Osoby, które potrzebują dodatkowych funkcji, takich jak wspomniana wcześniej edycja czy montaż nagrania lub też dogrywanie do niego dźwięku, mogą skorzystać z możliwości, które dają aplikacje mobilne. W sklepach Apple Store oraz Google Play znajduje się sporo dostępnych, darmowych aplikacji, które dają nam takie możliwości.
Przeczytaj także: Migający ekran w laptopie - jak go naprawić?Wśród tych, które zasługują na uwagę, wymienić możemy między innymi AZ Screen
Nagrywanie ekranu z dźwiękiem i Xrecorder
Wszystkie aplikacje są bardzo do siebie podobne, oferują te same funkcjonalności, a przy tym są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Włączanie nagrywania ekranu telefonu polega na kliknięciu symbolu czerwonej kropki. Gdy chcemy je wyłączyć, naciskamy kwadrat. Głos podczas nagrań ekranu smartfona nagrywamy na żywo, dlatego też, chcąc wzbogacić wideo o swój komentarz, przemyślmy, co chcemy powiedzieć oraz znajdźmy miejsce, w którym nie będą nam przeszkadzały odgłosy otoczenia (ponieważ również mogą znaleźć się na nagraniu).