Data modyfikacji:

Gry na konsole, które rozkręcą każdą imprezę

Organizujecie imprezę i nie wiecie jak zapewnić swoim znajomym dodatkowej rozrywki? Dobrze trafiliście! W naszym zestawieniu prezentujemy najlepsze gry na konsolę Playstation 4 oraz XBOX One, które z powodzeniem mogą być wykorzystane podczas domówki.

Wyobraźmy sobie sytuację, że organizujecie imprezę dla znajomych bądź rodziny, jednak na wielogodzinne spotkanie nie macie specjalnego pomysłu. Gości trzeba jakoś zabawić i sprawić, że czas który spędzą, będzie dla nich niezapomniany. Jeśli na co dzień używacie konsoli PS4 lub XBOX One to w bardzo łatwy sposób możecie rozszerzyć ich funkcjonalność. Gwarantujemy, że po zakupie tych dodatków konsola stanie się idealnym imprezowym narzędziem. W naszym zestawieniu wybraliśmy bardzo różnorodne akcesoria, które zapewnią wielogodzinną rozrywkę. Zaczynamy!

Guitar Hero (PS4/Xbox One)

Kultowa już gra doczekała się swojego remake’u na konsolę PS4 oraz XBOX One. Guitar Hero Live to zupełnie nowa gra bazująca na znanej do tej pory formule. Liczba utworów jest tutaj naprawdę imponująca, a co ciekawe utwory nie są wyłącznie rockowe! Sama rozgrywka jest przygotowana z perspektywy pierwszej osoby. Cała oprawa pozwala poczuć się jak na prawdziwym koncercie. Takie wrażenia uzupełnia zupełnie nowa gitara, która do złudzenia przypomina prawdziwą. Ta forma imprezowej rozrywki w naszej ocenie jest rewelacyjna, gra dostarczy wam i znajomym nowych, muzycznych doznań.

Singstar (PS4)

Singstar to kolejna z tych gier, które idealnie wpasowują się w temat imprezy. Gra dostępna wyłącznie na konsolę Sony nie wymaga wielu skomplikowanych akcesoriów. Potrzebujemy jedynie płyty z piosenkami i telefonu, który teraz pełni rolę mikrofonu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jednocześnie może z aplikacji korzystać kilka osób. Na Singstar Mistrzowska Impreza możemy zaśpiewać utwory takich wykonawców jak Lady Gaga, Agnieszka Chylińska czy Pharrell Williams. Jeśli to dla was za mało to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z Singstore i zakupić dodatkowe utwory. Co ciekawe jeśli posiadaliście wersję na PS3 to bez dodatkowych opłat przeniesiecie utwory na nową konsolę.

Just Dance PS4

Lubicie tańczyć? Jeśli odpowiadacie na to pytanie twierdząco to ta propozycja jest dla was idealna. Just Dance to gra taneczna, która rozkręci niejedną imprezkę. Zasady są banalnie proste, stajemy przed ekranem naszego telewizora i naśladujemy pokazywane ruchy. Jeśli sekwencję wykonamy poprawnie to zostaniemy nagrodzeni odpowiednią liczbą punktów. Możliwości jakie daje ta gra są naprawdę nieograniczone. Jej dużą zaletą jest to, że nie potrzebujemy dodatkowych kontrolerów jak Kinect czy PS Camera. Wystarczy pobrać aplikację Just Dance i cieszyć się z gry. Jeśli chcecie nieco rozruszać imprezowe towarzystwo to warto zaopatrzyć się w ten tytuł.

Kinect XBOX One

Jedno z najważniejszych akcesoriów Microsoftu jest idealną opcją do wykorzystania podczas imprezy. Sensor do najnowszego Xboxa sprawia, że sami jesteśmy kontrolerem podczas grania. Dobrym przykładem jest darmowa gra Dance Central Spotlight, która pozwala nam rywalizować podczas tanecznych zadań, gdzie potrzebujemy tylko własnego ciała i dużej dawki dobrego humoru. Ilość gier dostępnych z użyciem Kinecta jest naprawdę spora. Kolejnym przykładem może być gra Kinect Sports Rivals, która jest zbiorem minigier, w których m.in będziemy jeździć na skuterach, strzelać, wspinać się czy grać w tenisa. Z Kinectem dobra zabawa jest gwarantowana, dlatego nie zastanawiajcie się czy można wykorzystać go do spotkania ze znajomymi.

Monopoly Family Fun Pack PS4/XBOX One

Monopoly to popularna gra planszowa, która gości w niejednym domu. Tym razem proponujemy wam Monopoly w odmienionej wersji na konsolę. Do wyboru mamy tutaj widok 2D lub 3D, poza tym zasady są dokładnie takie same jak w wersji planszowej. Jeśli przyjadą do was znajomi, albo rodzina to nic nie stoi na przeszkodzie żeby rozegrać partię przy użyciu telewizora. Na pewno nie zgubicie kart ani pionków, więc do dzieła! Miasta same się nie wykupią!

Autor: Bartłomiej Mazurek