Data publikacji:

Wybieramy gry dla chłopaków. Jaką grę dla chłopaków wybrać?

Gry są dla wszystkich – bez względu na płeć, wyznanie, czy światopogląd. Mimo wszystko do sprzedaży trafiają produkcje, które są bardziej skrojone pod konkretną grupę odbiorców. W tym zestawieniu przyjrzymy się tytułom, jakie mogą trafić w gusta mężczyzn.

Czytaj również: Gry na konsolę PS4 dla dziewczyn

gra dla chlopaków

Produkcje, jakie trafiły do zestawienia, dobierane były na podstawie ocen w serwisie Metacritic oraz wedle moich preferencji. Choć tematem artykułu są gry dla chłopaków, to oczywiście nie oznacza to, że dane tytuły nie będą atrakcyjne dla dziewczyn. Po prostu w tym przypadku sugerowałem się różnymi badaniami dotyczącymi popularności danych gier wśród płci męskiej oraz własnymi obserwacjami i przemyśleniami na ten temat.

Gry dla chłopaków. Polecane tytuły dla facetów w każdym wieku

1. FIFA 21

2. Grand Theft Auto V

3. God of War

4. SnowRunner

5. Football Manager 2021

6. Death Stranding

7. Wreckfest

8. Call of Duty: Modern Warfare

9. American Truck Simulator

10. EA Sports UFC 4

FIFA 22

Wielu chłopców już od najmłodszych lata fascynuje się piłką nożną, a miłość do tego sportu nie ustępuje nawet w dorosłym życiu. Jeśli uwielbiacie patrzeć na piłkarzy zmagających się na boisku, to może sami spróbujecie wpłynąć na wynik najważniejszych meczów? FIFA 22 to bardzo dobra produkcja sportowa, przy której można spędzić setki godzin, cały czas bawiąc się tak samo dobrze, jak w dniu, kiedy po raz pierwszy umieściło się krążek z grą w napędzie.

Grand Theft Auto V

Nie da się ukryć, że głównym targetem piątej odsłony Grand Theft Auto byli mężczyźni. Fabuła skupia się na losach trzech całkowicie różnych od siebie facetów, w których każdy z nas może znaleźć coś z siebie – nawet z narwanego i psychopatycznego Trevora. Jest tutaj też dużo samochodów, pościgów i strzelanin, a takie atrakcje z pewnością podobają się chłopakom. W GTA V nie tylko warto zagrać dla bardzo ciekawej kampanii single player, ale także dla rozbudowanego trybu sieciowego.

God of War

Świat chyba jest już tak ukształtowany, że relacja pomiędzy ojcem a synem musi być szorstka – a przynajmniej bardzo często można się z takim zjawiskiem spotkać. Dlatego też polecam zagrać każdemu chłopakowi w najnowszą odsłonę God of War. Twórcy opowiedzieli niesamowitą historię skupiającą się na Kratosie oraz jego potomku Atreusie. Nie ważne, czy jesteście już ojcami, czy nadal tylko synami, z pewnością znajdziecie tutaj jakieś analogie do swojego życia.

SnowRunner

Coraz częściej na drogach można spotkać kobiety kierujące masywnymi ciężarówkami. Nie da się jednak ukryć, że to głównie mężczyźni siadają za kółkami tych potężnych maszyn i dzień w dzień przewożą po całym świecie najróżniejsze ładunki. W SnowRunnerze sprawa jest jeszcze trudniejsza, ponieważ nie wystarczy przejechać z punktu A do B. Tutaj pokonanie nawet krótkiego odcinka drogi może być prawdziwym wyzwaniem, dlatego przygotujcie się, że nie będzie łatwo.

Football Manager 2021

Ponownie wracamy do tematu piłki nożnej, lecz z trochę innej perspektywy. Jeżeli nie interesuje was seria FIFA, to za ciekawą alternatywę może robić cykl Football Manager, stworzony przez studio Sports Interactive. Produkcja umożliwia stworzenie od podstaw własnego klubu, a następnie zarządzanie nim w taki sposób, żeby osiągać jak największe sukcesy. Nie spodziewajcie się po tym tytule wartkiej akcji – zamiast tego macie masę tabelek, wywiady z dziennikarzami, statystyki i taktyki. Ale to też jest super!

Death Stranding

Kto choć trochę śledzi gamingowy światek, na pewno zna nazwisko Kojima. Ten japoński twórca stworzył grę o fenomenalnej fabule, świetnym zakończeniu i ciekawie wykreowanym świecie osadzonym w niedalekiej przyszłości. Death Stranding to także prawdziwe przeżycie dla chłopaków, którym urodziło się dziecko. Piszę to z perspektywy młodego taty, dla którego niektóre wydarzenia z gry odcisnęły mocne piętno i jednocześnie pozwoliły nieco inaczej spojrzeć na pewne kwestie.

Wreckfest

Z pewnością marzyliście kiedyś o tym, żeby wsiąść w furę i bez skrupułów porozbijać się na wertepach z innymi samochodami. Brzmi fajnie, ale równie niebezpiecznie, dlatego nie polecam robić takich rzeczy w prawdziwym życiu. Od tego jest Wreckfest, żeby zobaczyć, w jak majestatyczny sposób mogą giąć się blachy podczas spektakularnych dzwonów pomiędzy dwoma autami. A może nawet i trzema, czterema…

Call of Duty: Modern Warfare

Chłopcy już od małego lubią bawić się bronią. W przyszłości jedni idą do wojska, drudzy bawią się w ASG, a inni odpalają konsolę i siadają do Call of Duty. Jeżeli lubicie dynamiczne strzelanki osadzone w realistycznym settingu, to koniecznie powinniście sprawdzić Modern Warfare z 2019 roku. Studio Infinity Ward przygotowało dla was widowiskową, świetnie rozpisaną kampanię fabularną oraz ciekawy tryb multiplayer, przy którym zarwiecie niejedną nockę.

American Truck Simulator

Nie ma to jak załadować towar, odpalić silnik osiemnastokołowca i wyruszyć w podróż przez Stany Zjednoczone. Takich atrakcji może dostarczyć wam American Truck Simulator, którego rozgrywka pozwala graczom poczuć na własnej skórze, jak to jest być zawodowym kierowcą ciężarówki. Dzieło studia SCS Software wygląda bardzo niepozornie, ale wciąga jak diabli – nawet jeśli brakuje tutaj spektakularnych pościgów rodem z GTA.

EA Sports UFC 4

Mieszane sztuki walki w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność i nawet w Polsce mają wielu zwolenników. Jeśli śledzicie na bieżąco to, co dzieje się wokół organizacji UFC, to koniecznie powinniście zagrać w tę grę sportową od EA Sports. Producent przygotował solidny symulator, w którym możecie przejąć kontrolę nad najbardziej znanymi zawodnikami z całego świata.

Autor: Łukasz Morawski