Data publikacji:

Google Flights – co to jest? Jak korzystać z Google Flights?

W dzisiejszych czasach podróżowanie do innych krajów stało się bardzo popularne, a loty znacznie bardziej dostępne. Dla wielu osób ich cena wciąż jednak stanowi spore obciążenie domowego budżetu. Nic więc dziwnego, że poszukujemy sposobu na oszczędności. Z pomocą może przyjść nam najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa, a konkretnie narzędzie, które oferuje. Google Flights, bo o nim mowa, to strona, która odpowiada na wszystkie potrzeby osób planujących wylot, a jednocześnie jest całkowicie darmowa. Co oferuje? Jak korzystać z Google Flights? Przekonajmy się.
Google Flights – co to jest? Jak korzystać z Google Flights?

Co to jest Google Flights?

Zacznijmy od najważniejszego, a więc wyjaśnienia, co właściwie kryje się pod pojęciem Google Flights. Mówiąc najprościej, jest to wyszukiwarka przeznaczona do wyszukiwania połączeń lotniczych oparta na oprogramowaniu ITA Matrix. W odróżnieniu od wielu stron, które porównują oferty przewoźników, jest całkowicie darmowa, a przy tym daje nam wiele dodatkowych możliwości, dzięki którym możemy znaleźć optymalną trasę lotu, zaplanować przesiadki, jak również poznać wyposażenie samolotów i udogodnienia dla pasażerów. Co więcej, nowoczesny, niezwykle skuteczny w działaniu algorytm na podstawie zebranych wcześniej danych może nam udzielić informacji nawet o ewentualnych, prognozowanych opóźnieniach w lotach, co jest wprost idealnym rozwiązaniem, dla osób, które planują loty z przesiadkami. 

W jaki sposób możemy korzystać z Google Flights?

Google Flights to narzędzie, które jest dostępne zarówno dla użytkowników komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Aby skorzystać z tej możliwości za pomocą komputera stacjonarnego lub laptopa wystarczy jedynie wpisać frazę „Loty Google” w wyszukiwarkę. Otworzy nam się wówczas okno strony internetowej, na której możemy wybrać dogodne dla nas terminy oraz interesujące nas kierunki. Google Flights automatycznie przeanalizuje aktualny rozkład lotów i wskaże nam najlepsze i najbardziej atrakcyjne cenowo propozycje.
Jeśli zaś chcemy korzystać z tej możliwości na tablecie lub telefonie komórkowym, wówczas wystarczy jedynie pobrać odpowiednią aplikację mobilną o tej samej nazwie, czyli Google Flights. Jest ona dostępna zarówno dla użytkowników telefonów z systemem Android, jak i dla posiadaczy smartfonów. Aplikacja mobilna jest o tyle wygodniejsza, że możemy sprawdzić interesujące nas loty czy wybrane dla nas przesiadki również w trakcie podróży. 

Ciekawe opcje Google Flights, które ułatwią ci planowanie podróży

Google Flights to nowoczesne rozwiązanie, które daje nam znacznie więcej możliwości niż tylko sprawdzenie tras lotu. Za pośrednictwem tej aplikacji możemy bowiem również:
  • wpisać miejsce wylotu oraz datę podróży, aby zobaczyć wszystkie dostępne połączenia i ich ceny;
  • znaleźć tańszy przelot do nieznacznie oddalonego od miejsca docelowego miasta, co oznacza znacznie niższe ceny;
  • poznać czas lotu oraz jego cenę;
  • zaplanować podróż z przesiadkami;
  • poznać udogodnienia dostępne dla pasażerów.
Google Flights doskonale sprawdza się również w planowaniu przyszłych wyjazdów ze sporym wyprzedzeniem. Możemy bowiem ustawić automatyczne powiadomienie o cenie interesującego połączenia, co pozwoli nam sprawdzić, jak zmienia się oferta przewoźnika, oraz zarezerwować bilet w najbardziej atrakcyjnym cenowo terminie bez konieczności ciągłego sprawdzania aktualnych cen. 
Jak widzisz, Google Flights to narzędzie, które przydać się może każdej osobie planującej lot. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje, do rodziny, czy na służbowy wyjazd – dzięki Google Flights możesz zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. 
Zdjęcie: leungchopan/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo