Data publikacji:

Co na E3 2016?

Czyli dziesięć najciekawszych gier tegorocznych targów.

Targi E3 rozpoczną się już 12 czerwca. Jak co roku czeka nas moc atrakcji i niespodzianek, wiemy też mniej więcej, jakie gry będzie dane nam tym razem zobaczyć. Spośród nich wybraliśmy dziesięć najbardziej oczekiwanych i budzących największe emocje wśród fanów. W zestawieniu znalazły się także tytuły, które zobaczymy na konferencjach EA i Nintendo odbywających się tuż przed i po E3.

Mass Effect: Andromeda

Akcja Mass Effect: Andromeda toczy się po wydarzeniach pokazanych w oryginalnej trylogii. Komandora Sheparda zastąpi nowy bohater, odwiedzimy też nieznaną galaktykę, tytułową Andromedę, i zasiądziemy za sterami nowej wersji Mako. Produkcja powstaje w oparciu o silnik Frostbite. Na tegorocznych targach E3 liczymy na obszerny materiał z rozgrywki.

Producent: BioWare Montreal

Premiera: 1Q2017

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Battlefield 1

Kiedy Electronic Arts i DICE pokazały pierwszy zwiastun Battlefield 1, świat oszalał na punkcie gry. Kolejna odsłona popularnej serii rzuci nas na pola bitwy Wielkiej Wojny. Wcielimy się w kilku bohaterów walczących na różnych frontach. Istnieje spora szansa na to, że w trakcie targów E3 w końcu przekonamy się, jak będzie wyglądała rozgrywka. Battlefield 1 powstaje na silniku Frostbite.

Producent: EA DICE

Premiera: 21.10.2016

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Dishonored 2

Corvo Attano pomścił Cesarzową i odbił z rąk porywaczy jej córkę Emily, która zasiadła na tronie. Akcja Dishonored 2 toczy się 15 lat po wydarzeniach pokazanych w oryginale. Emily zostaje podstępem pozbawiona władzy i zmuszona jest do ucieczki na południe. Zadaniem obojga bohaterów jest przywrócenie korony prawowitej właścicielce.

Producent: Arkane Studios

Premiera: 11.11.2016

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Vampyr

Mroczny erpeg francuskiego studia DONTNOD, które ma na swoim koncie świetne Life is Strange. Wcielimy się w chirurga frontowego powracającego z Wielkiej Wojny do Londynu, gdzie szaleje epidemia hiszpanki. Bo drodze bohater zostaje ugryziony przez wampira i sam staje się krwiopijcą. Mamy wielką, że na tegorocznych targach E3 zobaczymy pierwszy zapis rozgrywki.

Producent: DONTNOD

Premiera: 2017

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Mafia III

Akcja Mafii III toczy się w 1968 roku w New Bordeaux inspirowane Nowym Orleanem. Protagonistą jest Lincoln Clay, weteran wojny w Wietnamie, który po powrocie do domu próbuje uciec od swojej kryminalnej przeszłości. Zmienia zdanie, kiedy jego gangsterska rodzina zostaje zdradzona i zamordowana przez włoską Mafię. Widzieliśmy już całkiem sporo materiałów z Mafii III, ale dobrego nigdy za wiele. Kto wie, może twórcy jeszcze czymś nas zaskoczą?

Producent: Hangar 13

Premiera: 7.10.2016

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

South Park: The Fractured But Whole

Oryginał podbił serca fanów kultowego serialu i nie tylko. Za kontynuację nie odpowiada już studio Obsidian, ale Ubisoft. Nie martwcie się jednak, ponieważ pieczę nad produkcją nadal mają twórcy serialu Matt Stone i Trey Parker. Mechanika rozgrywki raczej się nie zmieni, inny będzie natomiast klimat całej historii – dzieciaki z miasteczka South Park tym razem wcielą się w superbohaterów.

Producent: Ubisoft

Premiera: 2016

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

The Legend of Zelda

Dziewiętnasta odsłona serii i pierwsza z grafiką w rozdzielczości HD. The Legend of Zelda nadal pozostaje wielką niewiadomą. Gra powstaje od 2013 roku, a jej premiera była kilkakrotnie przekładana. Tegoroczna prezentacja Nintendo w całości poświęcona będzie nowej Legendzie Zeldy. Produkcja powstaje z myślą o konsolach Nintendo Wii U i nadchodzącej NX.

Producent: Nintendo

Premiera: 2017

Platformy: Wii U, NX

Nowa Forza Motorsport

Niedawno Microsoft ogłosił, że trwają prace nad kolejną odsłoną popularnej serii, której oficjalna prezentacja odbędzie się w trakcie targów E3. Szczegóły nie są na razie znane, wiadomo jedynie, że na okładce gry znajdzie się Lamborghini Centenario, a lista dostępnych samochodów będzie długa i różnorodna, jak nigdy dotąd. Nowa Forza będzie głównym konkurentem Gran Turismo Sport.

Producent: Turn 10 Studios

Premiera: Nieznana

Platformy: Xbox One, PC?

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Bezpośrednia kontynuacja genialnego Buntu Ludzkości z 2011 roku. Po wydarzeniach, do których doszło w oryginale, podział na zwolenników i przeciwników wszczepów jeszcze się pogłębił. Znów wcieliśmy się w Adama Jensena, który przeniesie wojnę na terytorium Illuminati. Na temat Rozłamu Ludzkości wiadomo już całkiem sporo, ale kolejne materiały nadal są mile widziane.

Producent: Eidos Montreal

Premiera: 23.08.2016

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

For Honor

Nowa marka została oficjalnie zapowiedziana przez Ubisoft w trakcie zeszłorocznych targów E3, teraz przyszedł czas na rundę drugą. For Honor to sieciowa gra akcji, w której na inspirowanych średniowiecznymi polami bitew arenach mierzą się rycerze, wikingowie i samurajowie. Cechami wyróżniającymi produkcję są realistyczny system walki i brutalność.

Producent: Ubisoft Montreal

Premiera: 2016

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Autor: Dawid Sych