Data publikacji:

Blizzcon 2016: podsumowanie ceremonii otwarcia

Czyli co przyniesie najbliższa przyszłość.

Wczoraj o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpoczęła się ceremonia otwarcia imprezy Blizzcon 2016, w trakcie której mogliśmy usłyszeć najświeższe wieści ze stajni Blizzarda, jak również wspólnie ze studiem świętować 25. urodziny. Tak jest, przygoda z Zamiecią trwa już ćwierć wieku! Zapraszamy do lektury i zapoznania się z najważniejszymi punktami wczorajszej ceremonii.

WORLD OF WARCRAFT

Już wkrótce do świata World of Warcraft zawita nowy zwierzak. Jest nim Psotnik, który chociaż przynosi pecha, robi to w słusznej sprawie. Wszystkie zyski ze sprzedaży zwierzaka pomiędzy 1. grudnia, a końcem roku zostaną przekazane fundacji Make-A-Wish. Więcej informacji znajdziecie już wkrótce na oficjalnej stronie internetowej World of Warcraft.

Nowej zawartości doczeka się też Legion. Wraz z aktualizacją 7.2 w grze pojawią się m.in. nowy rajd o nazwie Tomb of Sargeras, który pozwoli najodważniejszym śmiałkom na zejście w czeluści grobu i zmierzenie się z dziewięcioma bossami, loch Cathedral of Eternal Night z czterema bossami, nowe latające wierzchowce dla każdej z klas oraz zupełnie nowa frakcja, którą będzie Armies of Legionfall. Zanim to jednak nastąpi, Blizzard wypuści łatkę 7.15, która wprowadzi szereg mniejszych i większych zmian, a wśród nich zaktualizowaną Gildia Awanturników, czy mikro-wakacje. Premiera wkrótce.

OVERWATCH

Blizzard przedstawił fanom nową bohaterkę, Sombrę, będącą jedną z najlepszych na świecie hakerek. Poniżej znajdziecie prezentujący ją zwiastun. Overwatch wzbogaci się też o zupełnie nowe mapy i nową funkcję Salonu Gier, który pozwala na rozgrywkę 1 vs 1 - Mystery Duel, 3 vs 3 - Elimination, 6 vs 6 - Mystery Heroes, 6 vs 6 No Limits oraz udział we wszystkich wcześniejszych rozróbach.

Największą nowość stanowi jednak Overwatch League, czyli ogólnoświatowy system profesjonalnych rozgrywek w Overwatch. Więcej informacji na temat ligi znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Overwatch i poniższym materiale wideo. Rozgrywki ligowe rozpoczną się w 2017 roku.

STARCRAFT II

Blizzard przypomniał, że już 22 listopada pojawi się trzeci i jednocześnie ostatni pakiet misji Novy. Tryb kooperacji wzbogaci się o nowego dowódcę, Aleksieja Stiukowa, w grze pojawi się też nowa mapa. Przy okazji panelu poświęconego przyszłości StarCrafta II Zamieć ogłosiła nawiązanie współpracy z zespołem odpowiedzialnym za projekt sztucznej inteligencji DeepMind firmy Google.

HEROES OF THE STORM

Nexus wzbogaci się o dwóch herosów ze świata Azeroth. Król Varian określany jest jako pierwszy wieloklasowy bohater w Heroes of the Storm. Może osłaniać sojuszników, prowokować przeciwników i przyjmować na siebie obrażenia lub wyciąć stojących mu na drodze wrogów w pień przy pomocy miecza Shalamayne. Z kolei Ragnaros potrafi przejmować kontrolę nad wrogimi fortami, także tymi zniszczonymi, jak również dysponuje arsenałem ognistych zdolności. Herosi ruszą do boju już w listopadzie i grudniu.

W Heroes of the Storm pojawi się też wkrótce nowa Bójka o nazwie Zemsta Czarnosercego. Zadaniem drużyny atakującej na asymetrycznym polu bitwy jest zebranie kul armatnich i otwarcie ognia do okrętu pirata. Celem drużyny broniącej jest natomiast odpieranie wrogów do momentu zniszczenia ich bazy przez Czarnosercego. Zapowiedziano także specjalne Wyzwanie Nexusa pozwalające na zdobycie nagród w Overwatch i Heroes of the Storm. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

HEARTHSTONE

Blizzard zapowiedział oficjalnie dodatek Ciemne zaułki Gadżetonu, który pozwoli na powiększenie talii o 132 nowe karty. Każda klasa postaci przynależy do jednej z trzech frakcji, przemycających broń Posępnych Zbirów, zabójców z Nefrytowego Lotosu lub żądnych many członków Konfraterni, które oprócz powiązań klasowych wyróżniają się cechą szczególną. Co więcej, część neutralnych stronników jest dostępna wyłącznie dla członków jednej frakcji.

DIABLO III

Od pewnego czasu mówiło się, że Diablo III doczeka się nowego dodatku, a teraz plotki te sprawdziły się... częściowo. Z okazji 20. rocznicy urodzin Diablo w najnowszej aktualizacji do Reaper of Souls w grze pojawi się 16 pełnych potworów poziomów i czterech bossów z pierwszej części gry. Wszystko to zostanie wzbogacone retro-smaczkami, takimi jak specjalne filtry graficzne, czy ośmiokierunkowy tryb ruchu postaci. Do świata Sanktuarium w 2017 roku powrócą też korzystający z mrocznej magii Nekromanci!

Źródło: Blizzard

Autor: Dawid Sych