Data modyfikacji:

Bezprzewodowe klawiatury z touchpadem. Którą wybrać?

W czasach popularności zaawansowanych technologicznie telewizorów i smartfonów, coraz bardziej zaczynamy narzekać na przewody. Ciągnące się po ziemi kable w żadnym przypadku nie dodają mieszkaniu uroku. Na szczęście, coraz częściej producenci sprzętów decydują się na bezprzewodowe urządzenia. W tym zestawieniu przyjrzymy się najciekawszym bezprzewodowym klawiaturom z touchpadem, które podłączycie do komputerów, smart TV lub telefonów. Podpowiadamy, którą bezprzewodową klawiaturę wybrać.

Bezprzewodowe klawiatury z touchpadem:

 • Logitech K400 Plus
 • Microsoft All-In-One
 • Ibox Ares 2
 • Dexxer Smart TV i8+
 • Corsair K83
 • Hama Uzzano 3.1
 • Logitech K830
 • Quer BT
 • Modecom MC-TPK1
 • Hama Uzzano 2.0
 • PRZEGLĄD NAJCIEKAWSZYCH BEZPRZEWODOWYCH KLAWIATUR Z TOUCHPADEM

  Logitech K400 Plus - kup na Ceneo.pl

  Bezprzewodowa klawiatura Logitecha sprawdzi się doskonale do pisania dłuższych wiadomości na Messengerze i wpisywania tytułów piosenek w przeglądarce YouTube’a. Urządzenie działa na zasadzie Plug and Play, dzięki czemu nie będziecie mieć problemów z jego konfiguracją. Wystarczy umieścić w gnieździe USB adapter radiowy, żeby nawiązać połączenie z K400 Plus. Ze sprzętu Logitecha można spokojnie korzystać nawet do dziesięciu metrów. Pisanie na tej klawiaturze jest wygodne i bardzo ciche. Więcej o Logitech K400 Plus przeczytacie w naszej recenzji.

  Microsoft All-In-One - sprawdź cenę

  Urządzenie Microsoftu, podobnie jak Logitecha, również nawiązuje połączenie z telewizorem lub komputerem poprzez adapter radiowy na USB. Klawiatura z touchpadem All-in-One, oprócz podstawowych przycisków, posiada klawisze funkcyjne odpowiedzialne za zwiększanie i zmniejszanie poziomu głośności, włączanie wyszukiwarki, pauzowania materiałów filmowych, itp. Producent zapewnia, że klawiatura jest wodoodporna, dzięki czemu nie powinna ulec zniszczeniu po wylaniu na nią napoju.

  Ibox Ares 2 - kup na Ceneo.pl

  Urządzenie firmy Ibox jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie minimalizm. Bezprzewodowa klawiatura została praktycznie w całości pozbawiona obudowy, przez co wygląda bardzo „surowo”. Ares 2 zasilany jest akumulatorem litowo-polimerowym o mocy 450 mAh, dzięki czemu nie trzeba martwić się o wymianę baterii. Ibox nawiązuje połączenie poprzez Bluetooth, co oznacza, że nie potrzebuje zewnętrznego adaptera USB.

  Dexxer Smart TV i8+ - sprawdź cenę

  Niech was nie zmyli wygląd tej klawiatury, która na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie przenośnej konsoli lub kontrolera do gier. Główną zaletą Dexxera jest kompaktowość, podświetlane przyciski oraz świetne ułożenie klawiszy. Żeby tego było mało, sprzęt można kupić już za niecałe trzydzieści złotych. Co prawda jego responsywność nie jest tak precyzyjna, jak w high-endowych klawiaturach z touchpadem, ale za tę cenę nie ma co narzekać.

  Corsair K83 - kup na Ceneo.pl

  Współczesne telewizory zazwyczaj bazują na systemie operacyjnym Android, który umożliwia pobieranie aplikacji, w tym gier mobilnych. Jeżeli lubicie od czasu do czasu pograć na waszym smart TV, ale narzekacie na toporność pilota, to obowiązkowo musicie zaopatrzyć się w bezprzewodową klawiaturę Corsaira. Oprócz podstawowych funkcji i touchpada, model K83 posiada również precyzyjny joystick, który idealnie sprawdza się w grach. Niestety, musicie liczyć się też z wysoką ceną.

  Hama Uzzano 3.1 - sprawdź cenę

  Urządzenie firmy Hama nie wyróżnia się niczym szczególnym, lecz nie należy traktować tego jako wady. Ot, typowa bezprzewodowa klawiatura z touchpadem, która doskonale spełnia swoje funkcje. Model Uzzano 3.1 jest natomiast bardzo atrakcyjny cenowo, stanowiąc tym samym ciekawą alternatywę dla urządzeń Logitecha lub Microsoftu.

  Logitech K830 - kup na Ceneo.pl

  Model K830 świetnie nadaje się do nowoczesnych salonów, w których pierwsze skrzypce odgrywają nowinki technologiczne. Design urządzenia jest stosunkowo prosty, lecz elegancki. Klawiatura jest również bardzo funkcjonalna w nocy - wszystkie klawisze otrzymały jednokolorowe (białe) podświetlenie. Co ciekawe, diody wyłączają się automatycznie po pięciu sekundach nieużywania, dzięki czemu nie będą wam przeszkadzać, gdy zaczniecie oglądać film na Smart TV.

  Quer BT - sprawdź cenę

  Bezprzewodowa klawiatura Quer prezentuje się niemalże identycznie co wcześniej opisywany sprzęt Dexxera. Pomiędzy urządzeniami występują jednak dwie dosyć znaczące różnice (trzy, jeśli doliczymy cenę). Po pierwsze, Quer łączy się ze smartfonem lub Smart TV za pomocą Bluetooth, a po drugie, obudowa i klawisze zostały wykonane z trochę lepszych materiałów. Z racji interfejsu BT, jest to gadżet o wiele bardziej funkcjonalny, gdyż podłączymy go do większej liczby sprzętów.

  Modecom MC-TPK1 - kup na Ceneo.pl

  Bezprzewodowa klawiatura firmy Modecom może pochwalić się eleganckim wyglądem i niezwykle cienką konstrukcją mierzącą niecałe 2 cm wysokości. Zdecydowanie najbardziej wyróżniającym się elementem modelu MC-TPK1 jest ogromny touchpad o powierzchni 93,2 x 30,4 mm. Tak duży panel dotykowy doskonale nadaje się np. do obróbki zdjęć na smartfonie lub przeglądania stron internetowych na Smart TV.

  Hama Uzzano 2.0 - sprawdź cenę

  Pod względem designu, klawiatura Hamy pozostaje raczej z tyłu za konkurencją. Nie wygląd jest tu jednak najważniejszy, ale funkcjonalność. Urządzenie Uzzano 2.0 otrzymało kilka klawiszów funkcyjnych, które zostały odpowiednio oznaczone kolorami na wzór pilotów do telewizorów Samsunga. Z ich pomocą można przykładowo przyciszać lub zwiększać głośność dźwięku, zmienić kanały telewizyjne lub wejść do ustawień Smart TV. Urządzenie łączy się poprzez radiowy odbiornik na USB.

  Autor: Łukasz Morawski