Data modyfikacji:

Zapowiedź Assassin's Creed Mirage - kiedy premiera?

Francuska firma Ubisoft ma bardzo ambitne plany odnośnie rozwoju swojej najpopularniejszej marki. Już teraz wiemy, że deweloper pracuje nad kilkoma odsłonami cyklu, a Mirage jest jednym z nich. Nie będzie to jednak gra stworzona na wzór Odyssey lub Valhalli. Czego zatem możemy spodziewać się po tej części Assassin’s Creed? W tekście zebrałem najważniejsze informacje o AC Mirage, które pomogą wam lepiej zrozumieć ideę tej produkcji.
assassins creed mirage premiera

Kiedy odbędzie się premiera Assassin's Creed Mirage?

O pracach nad tym tytułem dowiedzieliśmy się podczas wrześniowego pokazu Ubisoft Forward, w trakcie którego francuski deweloper ujawnił plany na przyszłość związane z marką Assassin’s Creed. Niestety twórcy nie udzielili wtedy informacji odnośnie daty premiery i w dalszym ciągu nie ujawnili, kiedy zadebiutuje ich gra.
Wszystko wskazuje jednak na to, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ produkcja Ubisoftu może zadebiutować dopiero za kilka miesięcy. Na portalu Insider Gaming pojawił się raport dziennikarza Toma Hendersona, z którego wynika, że premier Assassin’s Creed Mirage może nastąpić najwcześniej w sierpniu 2023 roku. Czy faktycznie tak będzie? Cóż, pozostaje czekać na oficjalne stanowisko twórców.

Na jakich platformach zagramy w Assassin's Creed Mirage?

Choć termin premiery pozostaje tajemnicą, to jednak już teraz wiemy, na jakich platformach dostępna będzie najnowsza odsłona cyklu. Z oficjalnych informacji wynika, że Ubisoft planuje wypuścić Assassin’s Creed Mirage na komputerach osobistych, PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz konsolach poprzedniej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One.
Na wersję dedykowaną Nintendo Switch raczej nie mamy co liczyć… Wątpliwe jest również to, że Ubisoft wycofa się z wypuszczenia swojej gry na starszym sprzęcie Sony i Microsoftu. Wszakże AC Mirage nie będzie rewolucją technologiczną dla serii, tylko ma bazować na silniku graficznym Assassin’s Creed Valhalla. Właściwie to na początku gra była planowana jako fabularne DLC do przygód Eivora.

Co wiemy o Assassin's Creed Mirage? Rozgrywka i fabuła

Ubisoft od samego początku nie ukrywał, że Assassin’s Creed Mirage nie będzie pełnoprawną odsłoną cyklu, a przynajmniej zostanie zrealizowany w znacznie innym kluczu, niż Origins, Odyssey i Valhalla. Oznacza to, że tym razem nie otrzymamy rozbudowanego RPG-a na setki godzin, tylko produkcję stworzoną bardziej w stylu klasycznych gier z tej serii, co dla wielu graczy z pewnością jest bardzo dobrą wiadomością.
Projekt ma być więc o wiele mniejszy i odnoszący się do korzeni serii – tzn. nacisk zostanie położony na skrytobójcze ataki na wyznaczone cele, wtapianie się w tłum, używanie przebrań, żeby zmylić strażników itp.
Oczywiście nie zabraknie też widowiskowej akcji oraz bezpośredniej walki na z przeciwnikami, lecz zdecydowanie bardziej  nagradzane będzie działanie po cichu, z użyciem ukrytego ostrza asasynów. Jedną z nowych mechanik ma być możliwość spowalniania czasu, niczym w serii Prince of Persia, co dodatkowo ułatwi bezbłędne eliminowanie oponentów.
Mówiąc w skrócie – wszystko wskazuje na to, że ponownie otrzymamy skradankę w świecie Assassin’s Creed. Mimo wszystko w AC Mirage pojawią się elementy z ostatnich trzech odsłon. Powróci m.in. możliwość zdobywania oraz ulepszania ekwipunku. Ponadto ponownie dokonamy zwiadu za pomocą ptaka – dokładnie orła.
Jeśli natomiast chodzi o realia, w to Assassin’s Creed Mirage zostaniemy przeniesieni do IX wieku, zaś miejscem akcji będzie ówczesny Bagdad. Miasto ma zostać podzielone na cztery różnorodne dzielnice, z czego każda ma mieć inne przeznaczenie. W produkcji Ubisoftu trafimy również do Alamutu, czyli fortecy asasynów, która pojawiła się już wcześniej w pierwszej odsłonie serii.
Głównym bohaterem gry został Basim Ibn Ishaq – bohatera możecie kojarzyć z Assassin’s Creed Valhalla, gdzie pełnił rolę drugoplanowego NPC-a. Twórcy zapewniają, że przykładają ogromną wagę do jak najlepszego przygotowania portretu psychologicznego protagonisty. Fabułę rozpoczniemy jako siedemnastoletni złodziejaszek, który nie tylko walczy o przetrwanie w Bagadzie, ale także boryka się z problemami psychicznymi. Objawiać ma to się m.in. mrocznymi wizjami oraz koszmarami.
Twórcy mają wykorzystać ten motyw do zaprezentowania graczom bogatej mitologii arabskiej, z udziałem dżinów i innych charakterystycznych istot dla tamtej kultury. Ubisoft zaznacza jednak, że wątki fantastyczne zostaną mocno ograniczone, a znacznie więcej miejsca zostanie poświęcone na przygotowanie odpowie jak najwierniej oddanych realiów historycznych.

Czy gra Assassin's Creed Mirage będzie posiadał polską wersję językową?

Z pewnością tak – Ubisoft już od dawna dba o to, żeby ich produkcje dostępne były w polskiej wersji językowej. Nie ma co jednak liczyć na pełnoprawny dubbing, bo ten od dawna nie pojawia się w grach francuskiego wydawcy. O rodzime napisy możemy być natomiast spokojni.

Jakie będą wymagania sprzętowe Assassin's Creed Mirage na PC?

Niestety na ten moment nie wiemy dokładnie, na jakich komputerach bez problemu uruchomimy Assassin’s Creed Mirage. Śmiało można zakładać, że do poprawnego działania wystarczy taka sama maszyna, jak w przypadku AC Valhalla, ale mimo wszystko lepiej jest poczekać na oficjalne informacje od producenta. Zwłaszcza, jeśli planujecie w najbliższym czasie upgrade podzespołów w waszym komputerze.
Źródło grafiki: Materiały prasowe Ubisoft
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.