Test smartwatcha Overmax touch 2.5

Elegancki smartwatch Overmax touch 2.5 nie tylko świetnie wygląda na ręku, ale posiada również kilka nietuzinkowych funkcji. O wszystkich przeczytacie w poniższej recenzji.

Przypominamy test zegarka Overmax touch 2.5. Chociaż model ma już kilka lat, to wciąż cieszy się zainteresowaniem. zestaw składający się ze smartwatcha touch 2.1 oraz inteligentnej opaski touch go 2.1. Zegarek pomimo kilku mankamentów przypadł mi do gustu i z czystym sercem mógłbym go polecić naszym czytelnikom. Jak zatem poradził sobie w boju touch 2.5, łączący cechy wcześniej wymienionych urządzeń?

Wykonanie i ergonomia zegarka Overmax touch 2.5

Zegarek bywa takim akcesorium, które nie tylko powinno spełniać swoją funkcję, ale również musi bardzo dobrze wyglądać. W kwestii prezencji sprzętu, Overmax zdecydowanie nie zawiodło. Smartwatch został wykonany z mieszanki tworzywa sztucznego oraz aluminium i jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych. Do testów otrzymałem wersję czarną, co akurat było mi na rękę, ponieważ uważam, że wygląda dużo lepiej od srebrnego modelu.

W zestawie dostępne są dwa wymienne paski: klasyczny skórzany z białymi przeszyciami oraz metalowa bransoleta. Oba rozwiązania prezentują się profesjonalnie i zaskakują jakością wykonania. Zazwyczaj preferuję zegarki z tradycyjnymi paskami, jednakże w tym przypadku bransoleta zdecydowanie wygrywa. Metalowa oczka są bardzo małe, dzięki czemu pasek jest elastyczny i nie ma obawy przed wyrwaniem włosów.

Nie mam również zastrzeżeń do okrągłej tarczy, która prezentuje sportowo-elegancki styl, nadający się zarówno do stroju delikatnie bardziej eleganckiego, jak i ubioru przeznaczonego do treningu. Choć body zegarka sprawia wrażenie odrobinę za dużego, to jednak świetnie sprawdza się na męskim i damskim nadgarstku. Bransoletę można modyfikować, dlatego nie ma problemów z dopasowaniem urządzenia do ręki. Smartwatch został wyposażony w matrycę IPS, umożliwiającą dobrą widoczność nawet z dużego kąta i w słoneczny dzień. Poza tym, producent twierdzi, że urządzenie jest wodoodporne, dlatego bez obaw możemy z niego korzystać w trakcie deszczu.

Możliwości Overmax Touch 2.5

Touch 2.5 może z powodzeniem zastąpić inteligentne opaski, ponieważ posiada najważniejsze opcje przydatne podczas uprawiania sportu. Od spodu tarczy umieszczony został czytnik pulsu, który na bieżąco kontroluje nasze tętno. Oprócz tego, możemy także uruchomić precyzyjny krokomierz oraz stoper, kontrolujący czas biegu. Czasami miałem problemy z dobrym ułożeniem pulsometru, ale zawsze po dwóch/trzech próbach z powodzeniem otrzymywałem właściwe wyniki.

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, touch 2.5 nie pozwala na robienie zdjęć, filmowanie oraz umieszczenie wewnątrz dodatkowej karty microSD. Dzięki specjalnej aplikacji, możemy natomiast połączyć się poprzez bluetooth ze smartfonem, żeby skorzystać z kilku przydatnych funkcji. Najważniejszą z nich jest zdecydowanie odbieranie na zegarku powiadomień odnośnie wiadomości, które otrzymaliśmy m.in. na Skypie lub Whatsapp. Niestety smartwatch nie współpracuje z Facebookiem lub Messengerem, co jest ogromnym minusem, zważywszy, że z tych aplikacji zazwyczaj korzystamy najczęściej.

Gdy sparujemy zegarek ze smartfonem, możemy odbierać na nim rozmowy telefoniczne. Głośnik w touch 2.5 umożliwia bezproblemowe rozmowy z innymi osobami, pod warunkiem, że znajdujemy się w stosunkowo cichym miejscu. Prowadzenie konwersacji przy ruchliwej ulicy raczej nie pomoże w skutecznej komunikacji. Podobnie wygląda sprawa z uruchamianiem na smartwatchu muzyki lub innych plików dźwiękowych.

Czy warto kupić smartwatcha od Overmax?

Overmax touch 2.5 to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie profesjonalny i elegancki wygląd. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to urządzenie z powodzeniem może konkurować z produktami Samsunga lub Apple. Niestety, sprzęt gorzej wypada pod względem zawartości. Starszy model touch 2.1 posiada znacznie więcej funkcji (np. przeglądarka internetowa) i jest obecnie dostępny w niższej cenie. Z kolei, kupując nową wersję, otrzymujemy także rozwiązania wykorzystywane w inteligentnych opaskach. Podsumowując, opisywany smartwatch to przede wszystkim produkt skierowany do estetów. Miłośnicy nowinek technologicznych powinni zapoznać się z ofertą konkurencji lub modelem touch 2.1.

Smartwatcha do testów dostarczyła firma Overmax, za co serdecznie dziękujemy!

Autor: Łukasz Morawski