Data modyfikacji:

Red Dead Redemption 3 – wszystko, co na tę chwilę wiemy o premierze trzeciej części gry Rockstar Games

Seria Red Dead została wyprodukowana przez Rockstar Games. Mieliśmy już okazję grać w Red Dead Redemption, która była sequelem Red Dead Revolver oraz Red Dead Redemption 2 (została wydana jako prequel RDR 1). Aktualnie czekamy na Red Dead Redemption 3, o której jeszcze niestety nie ma żadnych oficjalnych informacji. W dzisiejszym artykule dowiesz się, co mówi się o trzeciej części kultowej gry. Czy w ogóle powstanie? Jeśli tak, to, kiedy? Jakich postaci, historii i map możemy się w niej spodziewać?
Red Dead Redemption 3

Red Dead Redemption 3 – premiera

Po ogromnym sukcesie Red Dead Redemption 1 i 2 czekamy na część trzecią. Nad drugą, która ujrzała światło dzienne w 2018 roku, pracowano aż 8 lat, zatem można mieć pewność, że na trójkę przyjdzie czekać nam przynajmniej jeszcze kilka. Niestety na tę chwilę nie posiadamy jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat premiery. Początkowo gracze liczyli na to, że nowa gra pojawi się około 2025 roku, jednak w rzeczywistości nieoficjalne źródła mówią o tym, że kolejna część wyjdzie raczej bliżej 2030 roku. Zapewne podobnie jak w przypadku drugiej części o premierze usłyszymy z oficjalnych źródeł dopiero wówczas, gdy gra będzie na końcowym etapie produkcji. W końcu o części drugiej po raz pierwszy usłyszeliśmy dopiero 2 lata przed premierą.

Czego możemy się spodziewać po RDR 3?

Poprzednie dwie części były zaopatrzone w podobny zestaw postaci, zatem można spodziewać się, że w RDR 3 będzie tak samo. W zakresie lokalizacji właściwie nic nie wiadomo. Prawdopodobnie ponownie będzie ona utrzymana w klimacie Dzikiego Zachodu, ale niektórzy fani liczą na to, że będzie to całkowicie nowa mapa. Stworzenie nowego świata wymagałoby jednak ogromnych nakładów pracy, ale z drugiej strony specjaliści Rockstar Games przyzwyczaili już swoich fanów do bardzo długiego czasu oczekiwania pomiędzy kolejnymi wydawanymi grami. Dzięki temu te są w pełni dopracowane i bez obaw można nazywać je rewelacyjnymi.

RDR 3 – całkowicie nowy główny bohater czy postać, którą już znamy?

Z pewnością możemy liczyć na rozbudowaną liczbę postaci głównych i pobocznych tak, jak w poprzednich częściach. Jedną z tych, których historię chcieliby zobaczyć fani w kolejnej części, jest Landon Ricketts. Spotykamy się z nim podczas gry wyłącznie, gdy już zakończył swoją karierę, ale mogliśmy o nim wcześniej sporo usłyszeć. Według niektórych jest jedną z najbardziej fascynujących postaci. Patrząc jednak na to, jak deweloperzy Rockstar Games postępowali w serii GTA, można by liczyć też na to, że stworzą zupełnie nową postać, osadzoną w tym samym uniwersum, a udział NPC, których już znamy, będzie ograniczony.

Wymagania sprzętowe dla Red Dead Redemption 3

Wersja na PC pojawi się na pewno, tak samo jak pozostałe wersje gier tego wydawcy, jednak zapewne po formatach konsolowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że trudno nawet spekulować o tym, jakie będą wymagania sprzętowe dla Red Dead Redemption 3. Jeżeli gra wyszłaby w okolicach 2030 roku, prawdopodobnie na rynku pojawią się już całkowicie nowe urządzenia, z których będziemy korzystać. Już 5 lat w tym kontekście często stanowi przepaść, a do 2030 roku będziemy musieli czekać jeszcze 7 – zakładając, że gra wyjdzie do tego czasu.

Gdzie może być osadzona akcja RDR 3?

Western był dość oryginalnym posunięciem, jak na wychodzące dzisiaj gry – taki klimat wcale nie musiał odnieść sukcesu, a jednak! Po serii RDR widać, że jeszcze nie został on w pełni wykorzystany. Co więcej, gra jest uwielbiana za to, że twórcy zdecydowali się na uśmiercenie głównego bohatera. To coś, co zwykle nie zdarza się ani w filmach, ani w grach.
Ponieważ w serii otrzymaliśmy już jeden prequel, kolejna część zapewne będzie zupełnie inna. Z kolei zrobienie sequela mogłoby być dość trudne ze względu na to, że gra jest osadzona w ściśle określonych czasach, a po II wojnie światowej Dzikiego Zachodu rozumianego w taki sposób, jak podczas rozgrywek, już zasadniczo nie było. Niektórzy fani spekulują zatem, że być może kolejna część będzie osadzona w czasach prohibicji. Jeżeli jednak gra byłaby umiejscowiona w znacznie wcześniejszej dacie, konieczne byłoby zrezygnowanie np. z karabinów maszynowych i zamiana dostępnej broni na nieco bardziej podstawową.

Przecieki na temat premiery Red Dead Redemption 3

Jedyny „przeciek”, na jaki mogliśmy liczyć, zdarzył się na LinkedIn, gdzie jeden z czołowych deweloperów Rockstar Games zaświadczył, że pracuje nad Red Dead Redemption 3 – niestety po pewnym czasie okazało się, że była to jedynie literówka i chodziło o część drugą, której był współtwórcą. Informacja zniknęła z sieci, ale fani gier RDR już zdążyli się ucieszyć niemal oficjalną informacją, że prace nad kolejną częścią trwają. Dałoby to wszystkim pewność, że RDR 3 w ogóle się pojawi. Mimo wszystko trudno byłoby sobie wyobrazić, że po sukcesie, jaki odniosły poprzednie części, gra miałaby nie być kontynuowana.

Za co gracze uwielbiają serię RDR?

Gracze uwielbiają grę za realistyczny wygląd, sceny ze zwierzętami, dopracowanie najmniejszych elementów i otwarty świat, w którym można się zanurzyć. Sceny są dopracowane w każdym szczególe – zachwycają szerokimi możliwościami interakcji, strojami, pozostawianymi śladami na ziemi czy śniegu. Postacie mają silne charaktery, które są doskonale zarysowane, a gracz ma pełno możliwości. Deweloperzy pozostawili tutaj wiele otwartych zakończeń i szans, które można wykorzystać. To jedna z najlepiej wyglądających i wciągających gier dzisiejszych czasów. Kiedy RDR 3 w końcu się pojawi, zapewne będzie to kolejna z najlepiej sprzedających się pozycji na świecie!
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!