Data modyfikacji:

Recenzja Navitel E500 Magnetic

Zbliża się okres weekendowych wycieczek samochodowych oraz długich wakacyjnych podróży. Warto się do niego odpowiednio przygotować. Z pomocą przychodzi Navitel E500 Magnetic.

Przed jakimkolwiek wyjazdem warto zaplanować trasę oraz zaopatrzyć się w odpowiednią nawigację. Większość smartfonów z których korzystamy na co dzień posiada tę funkcję, jednak mimo to warto zwrócić uwagę na urządzenia wyspecjalizowane w tym celu. Są one dokładniejsze w określaniu położenia na mapie, a także dostosowane do każdych warunków pogodowych. Długotrwałe naświetlanie promieniami słonecznymi w ciepłe dni nie zaszkodzi urządzeniu, ani nie będzie miało wpływu na stan jego baterii. Kolejnym plusem jest fakt, że mapy w dedykowanych nawigacjach nie są uzależnione od łącza internetowego. Przykładem takiego urządzenia jest nawigacja Navitel E500 Magnetic.

Wykonanie i specyfikacja

Nawigacja wykonana z przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego, wygląda bardzo solidnie. Wykonanie jest bardzo estetyczne, nie wygląda na "tani" plastik. Nawigacja wyposażona jest 5-calowy, dotykowy wyświetlacz. Ekran jest matowy, dzięki czemu nawet w bardzo słoneczne dni nie odbija światła, a mapy są widoczne.

Model E500 Magnetic, jak sama jego nazwa sugeruje, wyróżnia się na tle innych nawigacji Navitela możliwością mocowania za pomocą magnetycznego uchwytu z wbudowanym zasilaniem. W uchwycie znajduje się dodatkowy port USB, który umożliwia podłączenie nawigacji do stałego źródła zasilania za pomocą ładowarki samochodowej.

Urządzenie dysponuje 8GB wbudowanej pamięci, do dyspozycji użytkownika jest także slot na karty microSD do 32GB. Fabrycznie zainstalowane mapy zawierają 43 kraje Europy, a także pełną mapę Białorusi, Kazachstanu, Rosji i Ukrainy. Dodatkowe mapy można zakupić za pośrednictwem programu Navitel Navigator Update Center. Wszystkie mapy objęte są bezpłatną, dożywotnią aktualizacją.

Wrażenia z użytkowania

Korzystanie z Navitel E500 Magnetic jest bardzo łatwe i intuicyjne, a montaż nawigacji jest bardzo prosty. Uchwyt umieszczany na szybie za pomocą przyssawki bardzo dobrze spełnia swoją funkcję i nie spada. Nawigacja mocowana jest do uchwytu za pomocą magnetycznego łączenia posiadającego również funkcję zasilania. Dzięki tej funkcji urządzenie można przyczepić lub odczepić bez zbędnego kombinowania, a cały proces jest bardzo łatwy. Magnetycze łączenie wyposażone jest również w wypustki, dzięki którym urządzenie trzyma się na swoim miejscu i nie przemieszcza się.

Możliwość przyczepienia i odczepienia nawigacji do panelu zaledwie jednym ruchem jest ogromną zaletą tego modelu. To idealne rozwiązanie dla osób, które zabierają nawigację ze sobą po skończonej podróży. Nawigacja wyłącza się automatycznie 15 sekund po odłączeniu od uchwytu. Jedyną rzeczą do której można byłoby się przyczepić jest to, że nawigacji zdarza się zsunąć z magnetycznego uchwytu przy mocniejszym kliknięciu.

Mapa na ekranie jest bardzo czytelna. Wszystkie strategiczne punkty znajdujące się w pobliżu są wyraźnie zaznaczone. Nawigacja posiada duży zakres pojazdów i funkcji do wyboru – na przykład poruszanie się pieszo, samochodem, autobusem, taksówką. Aby przewijać w dół, należy nacinąć jedną ze strzałek w bocznym panelu. Może być to mało intuicyjne dla osób korzystających regularnie ze smartfonów, w których przewijanie odbywa się za pomocą przesunięcia palcem po ekranie. Dotyk czasem nie reaguje tak szybko, jak byśmy tego chcieli, dlatego proces wybierania poszczególnych funkcji wydłuża się, co nie jest dobrą cechą. Model E500 Magnetic, podobnie jak poprzednie modele z serii, wyposażony jest w Transmitter FM oraz odtwarzacz MP3. Umożliwia to słuchanie radia lub własnej muzyki, jednak te funkcje nie są niezbędne - zastępuje je obecne w prawie każdym aucie radio lub smartfon.

Podsumowanie

Navitel E500 Magnetic nie jest tak szybkim urządzeniem jak smartfon, jednak duży wybór map z dożywotnią aktualizacją, dłużej działająca bateria oraz solidne wykonanie przemawia na jego korzyść. Magnetyczne mocowanie to świetne rozwiązanie dla osób, które zabierają nawigację ze sobą po skończonej trasie. Montaż i demontaż urządzenia jest niezwykle prosty i szybki. Jeżeli wyjątkowo często podróżujemy samochodem, zdecydowanie warto wyposażyć się dedykowaną nawigację.

Produkt do testów dostarczyła firma Navitel, za co serdecznie dziękujemy!

Autor: Ewelina Pregiel