Data publikacji:

Jaki program do obróbki zdjęć wybrać?

Obrabianie zdjęć stosują nie tylko profesjonaliści, ale też osoby, które cenią wysoką jakość fotografii. Dzięki nim można usunąć niedoskonałości, ale też poprawić balans kolorów czy polepszyć ich natężenie. Tutaj pojawia się pytanie, jaki program do obróbki zdjęć najlepiej się sprawdzi i czy można postawić na wersję darmową.
Jaki program do obróbki zdjęć wybrać

Jaki program do obróbki zdjęć wybrać i czym się kierować? 

Wiele osób obrabia zdjęcia i to fakt niezaprzeczalny, jednak nie każdy jest profesjonalistą i rzeczywiście potrzebuje zawodowego programu. Każdy też ma inne oczekiwania. Dlatego też wybierając program do obróbki zdjęć, warto zastanowić się, do czego ma on Wam posłużyć. Warto np. zapisywać zdjęcia jako RAV czy też JPEG, dlatego że od razu widać na nich, jakie błędy popełniono przy robieniu fotografii. Najczęściej są to błędy dotyczące choćby ostrości czy też samego kąta widzenia światła. Wybierając odpowiednie programy, można szybko wykluczyć te błędy i zyskać piękne, dobrze wykonane zdjęcia. 

Co powinien mieć program do edycji zdjęć? 

Jest wiele programów do obróbki zdjęć. Nie ma się co oszukiwać – nie każdy jest tak samo dobry, łatwy w obsłudze czy też funkcjonalny. Dlatego wybierając program do przerabiania zdjęć, należy zwrócić uwagę, czy pozwala on na pracę na warstwach obrazu, ale też obsługę przezroczystości. Program do łączenia zdjęć powinien posiadać także rozbudowane narzędzie selekcji fragmentów obrazu.
Kolejnym ważnym elementem są filtry do manipulacji, dzięki którym można uzyskać maksymalny efekt, ale też bawić się balansem kolorów. Wiele osób zastanawia się, czy jest program do obróbki zdjęć po polsku. Na szczęście dostępne są programy po polsku, dzięki którym rzeczywiście można wykorzystać rozbudowane narzędzia, a także pędzle czy filtry do manipulacji natężeniem światła. Warto zauważyć, że programy powinny posiadać naprawdę sporo funkcji, ale też narzędzia powinny być intuicyjne. 

Prosty program do obróbki zdjęć – jaki wybrać? 

Nim przedstawimy Wam darmowe programy do obróbki zdjęć na laptopa, koniecznie powinniście poznać narzędzia, które sprawdzą się, gdy zawodowo zajmujecie się robieniem zdjęć bądź dopiero przyuczacie się do fachu. Nasz pierwszy program, który polecamy, nie jest drogi i jego koszt to 300 zł. Oczywiście mamy tu na myśli Paint Shop Pro.
W tym przypadku interface połączony jest z centrum wiedzy, a więc można powiedzieć, że jest się niemal prowadzonym za rękę aż do uzyskania zamierzonego efektu. Jeżeli kiedykolwiek pracowaliście z Photoshopem, to musicie wiedzieć, że i w tym przypadku występują podobne zestawy narzędzi, ale też podobny interface.
Możecie również zdecydować się na Adobe Photoshop CC i właśnie ten program polecają nawet zawodowcy. Jakie funkcje posiada? Cóż, jest ich wiele. Na pewno można wykonać zaawansowany retusz, łączenie obrazów 2D z elementami 3D, ale i fotomontaż. Co ciekawe, można w tym przypadku wykorzystać ten program jako darmowy edytor zdjęć na swojego smartfona.

Darmowy program do obróbki zdjęć – jaki będzie najlepszy?

Czy można znaleźć darmowy program do obróbki zdjęć online? Oczywiście odpowiedź brzmi: tak i co ciekawe, może być to darmowy program do obróbki zdjęć po polsku. Doskonałym wyborem jest Gimp. Ten edytor zdjęć za darmo posiada naprawdę sporo narzędzi znanych choćby z Photoshopa i jeżeli macie nieco umiejętności i wiedzy, to może zastąpić Adobe Photoshop.
Jeżeli natomiast nie macie dużego doświadczenia, to możecie bawić się filtrami i również osiągnąć świetne efekty. Program do obróbki zdjęć darmowy to choćby PIXLR. Pozwala on na pracę na warstwach takich jak Adobe Photoshop. Jego interface przypomina znany wszystkim Photoshop, ale ilość jego funkcji jest zdecydowanie większa.
Otóż możecie usuwać niedoskonałości czy wady ze zdjęć, a nawet konkretne elementy fotografii. Zatem możliwy jest całkowity retusz zdjęć. Darmowy program po polsku to oczywiście również Adobe Photoshop Express. Przerabianie zdjęć za darmo możliwe jest także na Snapseedzie. Ten edytor zdjęć jest darmowy i można określić go mianem niezawodnego. Ma on wiele narzędzi, takich jak filtry HDR, klisze retro czy tryb czarno-biały.                 
Zdjęcie: DC_Studio/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo