Data publikacji:

Premiery filmów 2023 - co obejrzeć w kinach i na streamingu?

W bieżącym roku na ekranach kin pojawi się wiele interesujących produkcji, które potem zostaną też udostępnione na platformach streamingowych. Bez względu na to, w jaki sposób będziecie obcować z tymi tytułami, sprawdźcie, jakie czekają na nas najciekawsze premiery filmów w 2023 roku.
premiery filmów 2023

Najciekawsze premiery filmowe 2023 roku

Duchy Inisherin

Martin McDonagh to niezwykle utalentowany irlandzki reżyser, który już w 2008 roku stworzył świetny film z udziałem Colina Farrella i Brendana Gleesona. Twórca „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” ponownie zebrał ten interesujący duet, żeby stworzyć ciekawą mieszankę komedii z dramatem. Film „Duchy Inisherin” opowiada historię przyjaźni dwójki mężczyzn, która rozpada się na żądanie jednego z nich, co niesie za sobą ogromne konsekwencje.
 • Premiera PL: 20 stycznia 2023 r.
 • Babilon

  Twórca oscarowych produkcji (m.in. „Whiplash” i „La La Land”), tym razem postanowił opowiedzieć o rozpustnych czasach wczesnego Hollywood. Damien Chazelle ponownie zaangażował śmietankę aktorką, na czele z Margot Robbie i Bradem Pittem. Zwiastuny „Babilonu” sugerują, że będziemy mieć do czynienia z prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem, w którym nie zabraknie przemocy, seksu, i kilogramów białego proszku. Cóż, jak się bawić, to na całego!
 • Premiera PL: 20 stycznia 2023 r.
 • Wieloryb

  Brendan Fraser to bardzo dobry amerykański aktor, który w wyniku kilku przeciwności losu na wiele lat musiał zawiesić swoją karierę. Po długiej przerwie powraca za sprawą Darrena Aronofsky’ego, znanego z takich dzieł, jak „Requiem dla snu” lub „Zapaśnik”. W „Wielorybie” Fraser wciela się w mężczyznę o imieniu Charlie, który cierpi na chorobliwą otyłość, przez co odcina się od świata zewnętrznego. Mężczyzna postanawia jednak zawalczyć o miłość córki, próbując odbudować zerwaną przed laty więź.
 • Premiera PL: 17 lutego 2023 r.
 • Ant-Man i Osa: Kwantomania

  W 2023 roku nie zabraknie oczywiście filmów z Marvel Cinematic Universe. Na pierwszy ogień pójdzie trzeci solowy film traktujący o przygodach Ant-Mana i jego rodziny. W tej odsłonie Scott Lang razem ze swoimi kompanami wpadnie do Wymiaru Kwantowego, gdzie czekają na nich niesamowite i dziwaczne przygody. Istotnym elementem produkcji ma być również pojawienie się niejakiego Kanga, stanowiącego głównego złoczyńcę piątej fazy MCU.
 • Premiera PL: 17 lutego 2023 r.
 • Creed III

  Miłośnicy serii filmów o Rockym mogą zacierać ręce, ponieważ w tym roku do kin trafią kolejne przygody syna Apollo Creeda. Co prawda w tej odsłonie nie zobaczymy już Sylvestra Stallone’a, ale za to warto zaznaczyć, że reżyserii podjął się Michael B. Jordan, który jednocześnie ponownie odegra rolę Adonisa Johnsona. Tym razem główny bohater będzie musiał stoczyć niezwykle osobisty pojedynek, ponieważ po drugiej stronie ringu stanie jego przyjaciel z dzieciństwa.
 • Premiera PL: 1 marca 2023 r.
 • Krzyk VI

  Piąta odsłona serii „Krzyk” z 2022 roku otworzyła zupełnie nowy rozdział dla tej marki. Dawni bohaterowie zostali zepchnięci na dalszy plan, zaś ich miejsce zastąpili przedstawiciele młodego pokolenia. Poprzednia część została bardzo dobrze przyjęta przez widzów, dlatego jest duża szansa, że „szóstka” powtórzy ten sukces. Wszakże za reżyserię ponownie odpowiada duet Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett. Sporym powiewem świeżości dla serii ma być przeniesienie się z niewielkiego miasteczka Woodsboro do potężnego Nowego Jorku.
 • Premiera PL: 10 marca 2023 r.
 • John Wick 4

  Keanu Reeves w 2023 roku ponownie wcieli się w legendarnego płatnego zabójcę, który w bardzo brutalny sposób rozprawia się ze swoimi oponentami. Na stołku reżyserskim w dalszym ciągu siedzi Chad Stahelski, dlatego nie musimy obawiać się o brak spójności z poprzednimi odsłonami. „John Wick 4” raczej nie będzie stanowił wielkiego przełomu w serii, tylko po raz kolejny skupi się na coraz to bardziej skomplikowanych scenach pojedynków. Na pewno będziemy mogli liczyć na niezłe widoki, ponieważ w tej odsłonie protagonista ma zwiedzić sporo lokacji na całym świecie.
 • Premiera PL: 24 marca 2023 r.
 • Strażnicy Galaktyki: Volume 3

  Zanim James Gunn został szefem DC Studios, najpierw zdążył wyreżyserować zamknięcie swojej trylogii opowiadającej o losach tytułowych Strażników Galaktyki. Dwie poprzednie części były jednymi z lepszych filmów z Marvel Cinematic Universe, dlatego możemy być raczej spokojni o jakość „Volume 3”. Dotychczasowe materiały sugerują, że nie będzie to wyłącznie pożegnanie reżysera z marką, ale także ostatni kontakt widzów z niektórymi bohaterami. Czyżby nadchodził najbardziej wzruszający film Marvela? Przekonamy się…
 • Premiera PL: 5 maja 2023 r.
 • Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

  Po fatalnym filmie „Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki” z 2008 roku mogłoby się wydawać, że marka została na dobre pogrzebana. Uratowania honoru serii podjął się jednak James Mangold (m.in. „Logan: Wolverine”, „Le Mans ‘66”), który postanowił stworzyć jeszcze jeden film o Indiana Jonesie, serwując mu pożegnanie, na jakie zasłużył. W głównego bohatera ponownie wcieli się osiemdziesięcioletni Harrison Ford, dla którego rola Indy’ego była przepustką do hollywoodzkiego świata.
 • Premiera PL: 30 czerwca 2023 r.
 • Oppenheimer

  Pisząc o najciekawszych premierach filmów 2023 roku nie można oczywiście zapomnieć o „Oppenheimerze”, czyli najnowszym dziele Christophera Nolana. Twórca „Incepcji” i trylogii „Mroczny Rycerz” tym razem wziął na warsztat prawdziwą historię tytułowego amerykańskiego naukowca, który przyczynił się do stworzenia bomby atomowej w czasach II wojny światowej.
 • Premiera PL: 21 lipca 2023 r.
 • Zdjęcie: materiały prasowe Syncopy / Universal Pictures
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.