Data publikacji:

Nowa wersja HTC Vive VR

Okulary otrzymały kilka istotnych usprawnień.

Zgodnie ze złożoną w grudniu obietnicą, firma HTC podzieliła się szczegółowymi informacjami na temat nowej wersji okularów rzeczywistości rozszerzonej Vive VR. Dowiedzieliśmy się między innymi na czym dokładnie polega przełom technologiczny, który wpłynął na opóźnienie premiery urządzenia.

HTC Vive Pre, bo tak brzmi nazwa nowego modelu, został wyposażony w kamerę przednią, która rejestruje obraz znajdujący się przed użytkownikiem. W praktyce pozwoli to nie tylko na widzenie przez okulary bez konieczności ich zdejmowania, ale być może również zaimplementowanie technologii rzeczywistości rozszerzonej (vide HoloLens).

Poza tym nowy sprzęt otrzymał wyściółkę z pianki i uszczelki, które poprawią komfort użytkowania osobom noszącym okulary, oraz nowe paski rozkładające lepiej wagę urządzenia. Także kontrolery doczekały się kilku usprawnień, takich jak chociażby dwustopniowe przyciski spustowe.

Premiera okularów HTC Vive zaplanowana jest na pierwszą połowę bieżącego roku. Cena nadal pozostaje nieznana. Największy konkurent, czyli Oculus Rift, zadebiutuje na rynku pod koniec marca. Zestaw wyceniony został na 599 dolarów. Jeżeli HTC chce osiągnąć sukces musi wypuścić sprzęt w podobnej albo niższej cenie.

Źródło: Game Watcher

Autor: Dawid Sych