Data modyfikacji:

Zwiastun premierowy Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Studio Square Enix na poważnie wzięło się za odświeżanie siódmej odsłony Final Fantasy. Japoński producent nie tylko podzielił ten kultowy tytuł na kilka rozbudowanych remake’ów, ale także zadbał o to, żeby swój remaster dostał także spin-off o nazwie Crisis Core. Dzięki temu nowi gracze będą mogli lepiej zrozumieć całą, zawiłą historię.
crisis core
Przy Final Fantasy VII Remake bawiłem się doskonale, zarówno podczas zaliczania głównej fabuły z Cloudem Strifem, jak i rozszerzenia skupiającego się na perypetiach Yuffie Kisaragi. Z niecierpliwością wyczekuję więc nad drugą odsłonę tego remake’u, licząc na to, że Square Enix jeszcze bardziej namiesza w fabule, łącząc najlepsze motywy z oryginału z zupełnie nowymi pomysłami.
Zanim jednak dowiemy się, co działo się z bohaterami po opuszczeniu Midgardu, wcześniej do sprzedaży trafi gra Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion, która ma być remasterem produkcji z przenośnej konsoli PlayStation Portable. Oryginał zadebiutował w 2008 roku.
W tym przypadku co prawda nie otrzymamy tak rewelacyjnej oprawy graficznej, jak w remake’u „siódemki”, ale poniższy zwiastun udowadnia, że nowa wersja Crisis Core również nie będzie się miała czego wstydzić – wręcz przeciwnie! Warto też zwrócić uwagę na to, że tytuł tworzony jest także z myślą o platformie Nintendo Switch, dlatego siłą rzeczy nie może prezentować się, jak Final Fantasy VII Remake, ponieważ ten sprzęt nie byłby w stanie udźwignąć takiej warstwy wizualnej. W produkcji na pewno nie zabraknie emocji, których nie brakuje również w materiale premierowym. Zresztą, sprawdźcie sami:
Data premiery Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion została zaplanowana na 13 grudnia bieżącego roku. Dzieło Square Enix będzie dostępne na wszystkich możliwych platformach – chodzi oczywiście o komputery osobisty, konsole nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X|S) oraz PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Już teraz możecie składać zamówienia przedpremierowe na fizyczne wydanie gry – pudełkowe wersje znajdziecie m.in. na Ceneo.pl.
Zdjęcie: materiały prasowe Square Enix
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.