Data modyfikacji:

Trwają prace nad nową grą w uniwersum Władcy Pierścieni

Firma odpowiedzialna za tworzenie efektów specjalnych do kinowych adaptacji książek J.R.R. Tolkiena postanowiła spróbować swoich sił z grami wideo. Studio Weta Workshop zapowiedziało, że rozpoczęło prace nad produkcją z akcją osadzoną w Śródziemiu. Sprawdźcie, czy wiadomo coś więcej o tym projekcie.
Weta Workshop (a właściwie to Wētā Workshop) to nowozelandzka firma specjalizująca się w tworzeniu efektów specjalnych do produkcji telewizyjnych oraz kinowych. Studio zyskało uznanie w branży za tworzenie fantastycznych kostiumów, wyposażenia, animatronicznych stworów oraz wielkich makiet do takich produkcji, jak „Xena: Wojownicza księżniczka” (1995-2001), „Hellboy” (2004), „Dystrykt 9” (2009), „Mad Max: Na drodze gniewu” (2015), „Blade Runner 2049”, „Diuna” (2021) lub „Thor: Miłość i grom” (2022).
Producent aktualnie pracuje także nad serialem „Władca Pierścieni: Pierścieni Władzy” dla platformy Prime Video, ale nie jest to jego pierwszy kontakt z tą marką. Weta Workshop przyczyniło się również do tego, że trylogia „Władcy Pierścieni” Petera Jacksona do dzisiaj zachwyca swoją warstwą wizualną. Włodarze firmy postanowili wykorzystać swoje doświadczenie i spróbować swoich sił z grą wideo – nie będzie ona jednak nawiązywała do żadnego z filmów, tylko ma w pełni bazować na materiale źródłowym, czyli książkach J.R.R. Tolkiena. W ten sposób twórcy mogą po raz kolejny dać popis swoich możliwości w kwestii wykreowania cyfrowego Śródziemia i jego mieszkańców.
Niestety na ten moment nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych informacji odnośnie tego projektu – twórcy nie ujawnili nawet, jaki może być tytuł ich dzieła oraz na jakich platformach będziemy mogli w niego zagrać. Tajemnicą pozostaje również fakt, na jaki gatunek zdecyduje się Weta Workshop, a możliwości mają sporo. Uniwersum „Władcy Pierścieni” doskonale nadaje się zarówno na strategię czasu rzeczywistego, jak i slashera oraz karciankę w stylu Gwinta.
Z konkretnych informacji wiemy natomiast, że światowym wydawcą została firma Private Disivion, która zajmuje się głównie dystrybucją mniejszych tytułów pokroju OlliOlli World, Hades, Rollerdrome lub Ancestors. Największym tytułem w portfolio dystrybutora jest bez wątpienia The Outer Worlds od studia Obsidian. Na koniec warto dodać, że premiera gry Weta Workshop planowana jest na okres od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024 roku.
Zdjęcie: materiały prasowe Weta Workshop
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.