Data publikacji:

Tom Clancy’s Splinter Cell za darmo od Ubisoftu

17 listopada 2002 roku do sprzedaży trafiła odsłona cyklu Tom Clancy’s Spliner Cell, który w przyszłości doczekał się kilku kolejnych odsłon. Z okazji dwudziestolecia marki, Ubisoft postanowił przygotować prezent dla swoich fanów pod postacią darmowej kopii pierwszej części przygód Sama Fishera. Jednocześnie twórcy opublikowali ciekawy materiał wspominkowy odnośnie tego projektu.
Doskonale pamiętam dzień, w którym po raz pierwszy było mi dane zagrać w Tom Clancy’s Splinter Cell. Początkowo gra wydawała mi się być zbyt skomplikowana, lecz wystarczyło odrobinę cierpliwości i skupienia, żeby połapać się w mechanikach i zasadach tego dzieła. Ubisoft przeszedł wtedy samego siebie i oddał w ręce graczy jedną z lepszych gier skradankowych w historii, która potem doczekała się jeszcze lepszych sequeli Pandora Tomorrow i Chaos Theory. Aż dziw bierze, że współcześnie marka była martwa i twórcy przez tyle czasu nic z nią nie robili – istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowa odsłona mogłaby odnieść wielki sukces.
A właściwie to przekonamy się o tym za jakiś czas, ponieważ aktualnie trwają już prace nad oficjalnym remakem pierwszej odsłony. Rychło w czas! Na debiut tego projektu z pewnością jeszcze trochę poczekamy, dlatego na razie jest to dobry moment, żeby przypomnieć sobie początki działalności Sama Fishera. Wystarczy, że zalogujecie się na swoje konto na Ubisoft Store, żeby całkowicie za darmo przypisać do swojego konta standardową edycją Tom Clancy’s Splinter Cell w wersji na komputery osobiste. Ostrzegam tylko, że oferta jest ograniczona czasowo i można z niej skorzystać wyłącznie do 30 listopada bieżącego roku, do godziny 16:00.
Jeśli jesteście sentymentalni i chcielibyście powspominać sobie pierwszą odsłonę Tom Clancy’s Spliner Cell, to koniecznie obejrzyjcie poniższy materiał wideo, który został przygotowany przez Ubisoft z okazji dwudziestolecia tej kultowej marki. Film trwa ponad dwadzieścia minut i zawiera masę wspominek oraz ciekawostek przedstawionych przez osoby pracujące nad tym tytułem:
Zdjęcie: materiały prasowe Ubisoftu
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.