Data modyfikacji:

The Explorator - interesująca strzelanka z otwartym światem

Francuskie studio Remnant Games zapowiedziało interesującą strzelankę FPS pod tytułem The Explorator. Akcja gry przenosi nas do świata fantasy, a gracze wcielają się w eksploratorów badających najbardziej niebezpieczną wyspę na świecie o nazwie Ospolios, która według legend skrywa legendarne miasto Atlantyda. Niestety, aby móc w pełni zbadać cały ląd trzeba w pierwszej kolejności pokonać hordy rozwścieczonych goblinów oraz demonów. The Explorator ukaże się w jeszcze bliżej niesprecyzowanym czasie na komputerach PC oraz konsolach Xbox Series X|S, jest więc duża szansa, że zostanie także udostępniony w ramach abonamentu Game Pass.
Podczas zabawy gracze będą zwiedzać rozległe i otwarte lokacje, pełne różnego rodzaju niespodzianek i sekretów. Wszystkie wyprawy będą rozpoczynać się w głównej bazie eksploratorów, gdzie będzie można zakupić odpowiedni ekwipunek oraz broń. Ponieważ kieszenie i plecak głównego bohatera mają ograniczoną pojemność, musimy rozważnie podchodzić do tego, jaki sprzęt chcemy ze sobą zabrać. Postać gracza będzie mogła też rozwijać talenty i zdobywać specjalne zdolności dzięki znajdowanym artefaktom.
Jedną z największych atrakcji gry jest z pewnością jej oprawa graficzna. Twórcy postawili tutaj na kolorowy i odrobinie bajkowy styl, który podkreśla technologia cel-shadingu. Unikalny wygląd przyjmą też przeciwnicy i postacie niezależne, bowiem zostali oni wykonani w minimalistycznym kreskówkowym stylu, świetnie wpasowującym się w otoczenie.
Zdjęcie: mat. prasowe