Data publikacji:

Sprzedaż konsol Nintendo Switch spadła w tym roku

Nintendo opublikowało najnowsze wyniki sprzedaży swoich konsol oraz oprogramowania. Z powodu problemów z dostawą komponentów niezbędnych do produkcji systemu sprzedaż Nintendo Switch spadła o blisko 23 procent w porównaniu do ubiegłego roku. W drugim kwartale wyniosła ona 3,4 miliona sztuk. W sumie do rąk konsumentów trafił 111 milionów sztuk Switchy.
O około 8 procent spadła też ogólna liczba zakupionych gier. Mimo tego, Nintendo nie zmieniło swoich finansowych prognoz na ten rok i nadal spodziewa się sporych przychodów w drugiej połowie roku, zwłaszcza w okresie świątecznym.
Nintendo pochwaliło się tym, że na każdą konsolę Switch przypadają w sumie cztery zakupione gry. Największym hitem sprzedażowym pozostaje Mario Kart 8 Deluxe, które sprzedało się w zawrotnej liczbie blisko 47 milionów egzemplarzy, co oznacza, że praktycznie co drugi posiadacz konsoli posiada już ten tytuł w swojej kolekcji. Niedaleko za nim plasuje się Animal Crossing: New Horizons, z prawie 40 milionami sprzedanych egzemplarzy. Od debiutu Switcha gracze kupili ponad 863 miliony kopii gier przeznaczonych na tę platformę.