Data modyfikacji:

Suicide Squad z mikrotransakcjami i elementami gry-usługi

W sieci pojawił się interesujący wyciek związany z nadchodzącą grą akcji Suicide Squad, która osadzona jest w komiksowych uniwersum DC i stworzona została przez twórców legendarnej serii Batman Arkham ze studia Rocksteady. Informacje jakie zawiera wzbudziły już spore zamieszanie wśród fanów oczekujących na premierę tytułu.
Ich źródłem jest pojedynczy screen, mający pochodzić z testowej wersji gry. Przedstawia on główne menu, na jego górnym pasku zawierającym odnośniki do poszczególnych zakładek z opcjami znalazły się też dwie kontrowersyjne pozycje, a więc „przepustka sezonowa” oraz „sklep”, jasno wskazujące na to, że Suicide Squad, w przeciwieństwie do poprzednich dzieł Rocksteady, będzie kładł bardzo mocny nacisk na mikrotransakcje.
Miłośników DC rozsierdziły także pozycje wskazujące na aktualnie posiadane przez gracza punkty doświadczenia oraz kilka typów wirtualnych walut. Są to elementy rozgrywki, które od dłuższego czasu pozostają w ogniu poważnej krytyki, nie tylko ze strony wielu branżowych mediów, ale też samych graczy zmęczonych mocno elementami RPG, które deweloperzy wciskają na siłę do większości produkcji akcji.
Wirtualne waluty i zasoby kojarzą się natomiast z darmowymi grami mobilnymi i są pierwszym znakiem wskazującym na to, że twórcy zmodyfikowali model rozgrywki, w taki sposób, by spowolnić lub utrudnić pozyskiwanie potrzebnych zasobów, zachęcając tym samym do kupna różnego rodzaju boosterów i przydatnych przedmiotów za prawdziwe pieniądze.
Dodajmy, że według niektórych źródeł, które potwierdziły prawdziwość przecieku, przedmioty sprzedawane w sklepie oraz dystrybuowane w ramach przepustki sezonowej będą wyłącznie kosmetyczne. Waluty przedstawione w menu mają być z kolei używane wyłącznie do ulepszania zdolności naszych bohaterów i otrzymywać będziemy je tylko w trakcie zwykłej zabawy. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się jednak zapewne dopiero po premierze. Suicide Squad ukaże się 26 maja na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X oraz komputerach PC.
Zdjęcie: mat. prasowe.