Data modyfikacji:

Starfield ponownie opóźniony, znamy nową datę premiery

Studio Bethesda ogłosiło, że zdecydowało się na ponowne przesunięcie daty premiery Starfielda, długo oczekiwanego RPG akcji, który według ostatnich zapowiedzi miał ukazać się w pierwszej połowie tego roku. Dodajmy, że oryginalnie tytuł był przygotowywane z myślą o debiucie pod koniec 2022 roku.
Prace nad grą trwają już od ponad pięciu lat. Nowa data debiutu wyznaczona została na 6 września. Starfield wydany zostanie równocześnie na konsolach Xbox Series X|S oraz komputerach PC. Co ważne, produkcja będzie pierwszego dnia dostępna bez dodatkowych kosztów dla wszystkich abonentów usługi Xbox Game Pass.
Deweloperzy potwierdzili również, że na 11 czerwca zaplanowali specjalną prezentację dedykowaną w całości Starfieldowi, która zostanie opublikowana w mediach społecznościowych. Wówczas poznamy najważniejsze szczegóły dotyczące rozgrywki i fabuły gry. Z pewnością zostaniemy również uraczeni dłuższymi fragmentami gameplayu.
Starfield przeniesie nas do odległego roku XXIV wieku, podczas przygody gracze będą mieli okazję zwiedzić układy gwiezdne znajdujące się kilkadziesiąt lat świetlnych od Ziemi. Wcielamy się w członka organizacji zajmującej się eksploracją i badaniem tajemnic skrywanych przez planety kolonizowane przez ludzkość. Akcję będziemy mogli obserwować z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, podobnie jak w ostatnich odsłonach Fallouta.
Zdjęcie: mat. prasowe.