Data publikacji:

Skate 4 nabiera kształtów. Twórcy opublikowali nowy „gameplay”

Słowo gameplay nie bez powodów dałem w cudzysłów, ponieważ studio Full Circle podzieliło się materiałem przedstawiającym jeszcze niedokończony produkt, w którym momentami brakuje tekstur, zaś rozgrywka nie jest jeszcze w pełni dopracowana. Mimo wszystko już teraz można zobaczyć, w jakim kierunku zmierza projekt.
Rozpoczęcie prac nad czwartą odsłoną Skate’a było spełnieniem marzeń prawdopodobnie wszystkich osób jeżdżących na deskorolce, które w wolnej chwili lubią także posiedzieć z padem przed konsolą. Twórcy od początku zaznaczali, że do wypuszczenia na świat pełnej wersji jeszcze daleka droga, ale nie przeszkadza im to w dzieleniu się ze swoimi fanami materiałami pokazującymi, na jakim etapie produkcyjnym jest ich dzieło. Do sieci trafił właśnie nowy materiał przedstawiający skate. (tak brzmi oficjalny tytuł „czwórki) pochodzący z wersji pre-pre-pre-alpha – a przynajmniej w tak zabawny sposób określają to sami twórcy.
Oczywiście po obejrzeniu poniższego gameplayu nie możemy stwierdzić, że gra okaże się hitem, ale… hej, to już teraz wygląda świetnie! W grach tego typu najistotniejszy jest gameplay oraz system kontroli postaci i czuć, że skate. nie zawiedzie nas pod tym względem. Na materiale w wielu miejscach brakuje tekstur, a przedstawione lokacje nie są gotowymi mapami, tylko zlepkiem obiektów, lecz nie to jest najważniejsze dla graczy. Studio Full Circle już teraz uświadomiło fanom, że doskonale czuje, o co chodzi w jeździe na deskorolce, co można zobaczyć chociażby po rozbudowanych animacjach postaci oraz świetnie zrealizowanej pracy na płaszczyźnie nogi-deskorolka. Jako fan tego typu produkcji jestem autentycznie podjarany tym, co zobaczyłem!
Jeśli natomiast chodzi o premierę skate., to ta raczej nie nastąpi zbyt prędko, a przynajmniej nie w tym roku. Trzeba wiec trzymać kciuki, żeby produkcja trafiła do sprzedaży w przyszłym roku, choć akurat nie miałbym nic przeciwko temu, żeby poczekać trochę dłużej, ale w zamian otrzymać bardziej dopracowany produkt. Z potwierdzonych informacji wiemy natomiast, że dzieło Full Circle dostępne będzie na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Zdjęcie: materiały prasowe Full Circle